En İyi Bıçak Seti

Yeliz Yaprak

en iyi bıçak seti

Hem profesyonel hem de amatör olarak yemek yapmaktan hoşlanan insanların en çok kullandığı ekipmanlardan biri şüphesiz bıçaklar. Bıçak kalitesi ne kadar iyi olur ve çeşitlilik de ne kadar geniş olursa, mutfakta geçirilen vakitten alınacak keyif de o kadar büyük olur. Bu yüzden bugün büyük şefler mutfakta kullandıkları bıçakları ile bir bağ kurarlar. Peki piyasada bulunabilecek en iyi bıçak setleri hangileri ve bir bıçak seti seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor?

En İyi 15 Bıçak Seti

NoBıçak SetiDeğerlendirme
1Victorinox 5.4923 23’lü Şef Çantası⭐ 10/10
2Böker Manufaktur Core Bıçak Seti⭐ 10/10
3Wüsthof 1090170701 Classic Bloklu Bıçak Seti 7 Parça⭐ 9.9/10
4WMF Spitzenklasse Plus Flextec Standlı Bıçak Seti 6 Parça⭐ 9.9/10
5Zwilling 6 Parça Blok Bıçak Seti – Bambu Ahşap Bloklu⭐ 9.9/10
6Richardson Sheffield V Sabatier Bıçak Bloğu, 5 Parçalı Bıçak Seti⭐ 9.8/10
7Pirge Çeyizlik Bıçak Seti Gurme – 36 Parça⭐ 9.7/10
8Zyliss Comfort Bıçak Bloğu Seti 7 Parça Japon Paslanmaz Çelik⭐ 9.7/10
9Gerlach Deco Siyah Bıçak Bloğu Bıçak Bileyici Bıçak Seti⭐ 9.6/10
10Tefal K232S5 Ice Force Ahşap Standlı Bıçak Seti 6 Parça⭐ 9.5/10
11Lazbisa Mutfak Bıçak Seti Gold Serisi 5’li⭐ 9.4/10
12Castle Mutfak Bıçak Seti 4 Parça⭐ 9.3/10
13Karaca 9 Parça Alman Çeliği Bıçak Seti (Bileyicili)⭐ 9.2/10
14Berghoff Essentials 7 Parça Bloklu Bıçak Set⭐ 9.1/10
15Emsan Kobe 10 Parça Bıçak Seti⭐ 9.1/10

Mutfakta vakit geçirmek aynı zamanda keyifli bir aktivite olmalı. Bu da ancak soyma, doğrama ya da sıyırma gibi aktiviteleri yapmanızı kolaylaştıracak bir bıçak seti ile mümkün. Sizler için piyasada bulunan bıçak setlerini araştırdık ve en iyisi olduğunuz düşündüğümüz modelleri bu içerikte listeledik.

Victorinox 5.4923 23’lü Şef Çantası

Victorinox 5.4923 23’lü Şef Çantası
 • Yüksek karbonlu paslanmaz çelik malzeme
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir
 • 23 farklı parça

Açık gri plastikten üretilmiş taşıma çantası, ergonomik sapları, ince ve keskin yapıları ile çok sayıda parçadan oluşan Victorinox şef çantası, mutfak işlerinin çok daha kolay bir hale gelmesini sağlar. İhtiyacınız olan tüm ekipmanların 51×38 cm ölçülerindeki bu küçük çantada yer alıyor olması, saklama ve depolama kolaylığı yaratır. Fakat performansı her ne kadar iyi olsa da fiyatının biraz yüksek olduğunu söylemek gerek. 

Çanta içerisinde 22 ve 28 cm şef dilimleme bıçağı, 10 cm sivri uçlu soyma bıçağı, 18 cm fileto bıçağı ve 28 cm kasap bıçağı bulunur. Tüm bunlara ek olarak patates soyacağı, 18 cm dilimleme çatalı, 25 cm esnek spatula, 6 cm dekor bıçağı, 26 cm pasta bıçağı, 2 adet limon dekoratörü, elma oyma bıçağı, 30 cm somon balığı dilimleme bıçağı, kavisli geniş ağız sıyırma bıçağı, 22-25 cm parizyen kaşığı, 10 adet krema hunisi, 10 adet krema dekoratörü, istiridye bıçağı, 2 ve 3 iğneli set, balık makası ve 27 cm masat da bu set içerisinde yer alır. 

Böker Manufaktur Core Bıçak Seti

Böker Manufaktur Core Bıçak Seti
 • Paslanmaz çelik malzeme
 • Plastik taşıma kulbu ve baskılı karton kutu
 • 3875 gram ağırlık
 • Sap kısmı ceviz

Tasarım özellikleri ile öne çıkan Böker Manufaktur Core bıçak seti mutfakta geçirilen vaktin çok daha keyifli bir hale gelmesine yardımcı olur. Set içerisinde yer alan tüm bıçaklar full flat olarak da adlandırılan tam düz ağız açımına sahiptir. Bu sette şef bıçağı ve küçük şef bıçağının yanı sıra ekmek bıçağı ve soyma bıçağı da bulunur. Yüksek fiyatına rağmen özellikle mükemmel tasarım özellikleri ile rakiplerinden ayrılır. 

Wüsthof 1090170701 Classic Bloklu Bıçak Seti 7 Parça

Wüsthof 1090170701 Classic Bloklu Bıçak Seti 7 Parça
 • Jilet keskinliğinde paslanmaz çelik malzeme
 • NSF hijyen işareti mevcut
 • Amatörler ve profesyoneller için uygun

Et, balık ve sebzeler için tercih edebileceğiniz en iyi setlerden biri olan Wüsthof, tam sivri uçlu ve üç perçinli sap ile tasarlanmış 7 farklı bıçak içerir. Bu set, mutfaktaki tüm işlerinizi kolay ve konforlu bir şekilde yapmanızı mümkün kılar. Ahşap bıçak bloğu kaydırmaz ayaklara sahiptir ve bu yüzden tezgah üzerinde kayma yapmaz. 

Wüsthof bıçak bloğu üzerinde bir adet klasik bıçağın yanı sıra 23 cm’lik bir honlama çeliği de bulunur. Ayrıca 8 cm soyma bıçağı, 12 cm maket bıçağı, 20 cm ekmek bıçağı, 20 cm oyma bıçağı, 20 cm şef bıçağı ve 21 cm mutfak makası da set içerisinde yer alır. Ürünün standart üstü bir fiyata sahip olduğunu söylemek mümkün.

WMF Spitzenklasse Plus Flextec Standlı Bıçak Seti 6 Parça

WMF Spitzenklasse Plus Flextec Standlı Bıçak Seti 6 Parça
 • Özel performance cut teknolojisi
 • Tamamen el yapımı
 • Paslanmaz çelik malzeme

WMF tarafından üretilen bu 6 parçalı set ahşap ve tüm mutfak tezgahlarına uyum sağlayabilecek bir bıçak bloğuna sahiptir. Bu el yapımı bıçakların tasarımı mükemmel şekilde dengelenmiştir ve dirençli yapısı ile uzun süreli keskinlik sağlar. Set içerisinde şef bıçağının yanı sıra oyma bıçağı, sebze bıçağı, çift tırtıklı ekmek bıçağı ve ev makası bulunur. Ürün standart üstü bir fiyata sahiptir. 

Zwilling 6 Parça Blok Bıçak Seti – Bambu Ahşap Bloklu

Zwilling 6 Parça Blok Bıçak Seti - Bambu Ahşap Bloklu
 • Profesyoneller ve amatörler için uygun
 • Üretim yeri Almanya
 • Bıçak bileme çubuğu mevcut

Hem tasarım özellikleri hem de işlevsel özellikleri ile dikkat çeken Zwilling blok bıçak seti kesme, doğrama ve soyma için son derece idealdir. Setin bir bıçak bileme çubuğu ile gelmesi, keskinliğin her zaman korunmasına yardımcı olur.

Her bıçak son derece esnek ve aşınmaya karşı yüksek direnç sahibidir. Etkileyici bıçak sapı tasarımı, kavisli desteği ile bıçakların ele kolay bir şekilde oturmasını sağlar. Set içerisinde şef bıçağı, dilimleme bıçağı, soyma bıçağı, doğrama bıçağı ve bir adet çok amaçlı bıçak bulunur.

Richardson Sheffield V Sabatier Bıçak Bloğu, 5 Parçalı Bıçak Seti

Richardson Sheffield V Sabatier Bıçak Bloğu, 5 Parçalı Bıçak Seti
 • Fransa menşeli köklü ve orjinal marka
 • Yüksek karbon içerikli paslanmaz çelik malzeme
 • Profesyonel kullanım için uygun

Fransız teknolojisi ile donatılmış olan bu 5 parçalı set, herkesin mutfakta profesyonel birer şefe dönüşmesine yardımcı olur. Üst düzey bir kontrol ve denge sunan bıçak seti 3 perçinli ergonomik bir saptan oluşur.

Mükemmel bir keskinliğe sahip bıçaklardan oluşan setin bloğu ise 25,5 x 9,6 x 24 cm ölçülere sahiptir. Set içerisinde 19,5 cm maket bıçağı, 21,8 cm çok amaçlı bıçak, 27,7 cm pişirme bıçağı, 32,8 cm jambon bıçağı ve 35,3 cm ekmek bıçağı bulunur.

Pirge Çeyizlik Bıçak Seti Gurme – 36 Parça

Pirge Çeyizlik Bıçak Seti Gurme - 36 Parça
 • Özel tasarım masif ağaç blok
 • Profesyonel bıçak bileme masatı
 • Tüm ihtiyaçları karşılayan 36 parçalı tasarım

Eğer mutfağınızda ihtiyaç duyacağınız tüm kesme ekipmanlarını ayrı ayrı almak isterseniz, Pirge tarafından üretilen bu set size yardımcı olabilir! Bu set içerisinde Japon şef bıçağı Santoku, 3’lü sunum seti, 6 adet meyve bıçağı, 4 adet klasik steak bıçağı ve et çatalı, soyma ve doğrama bıçağı, dişli mutfak bıçağı, soyacak, paslanmaz çelik spatula, kıvrık spatula, esnek kazıyıcı, mini spatula, satır, et döveceği ve masat bulunur. 

Zyliss Comfort Bıçak Bloğu Seti 7 Parça Japon Paslanmaz Çelik 

Zyliss Comfort Bıçak Bloğu Seti 7 Parça Japon Paslanmaz Çelik 
 • Siyah ve koyu gri ağırlıklı şık tasarım 
 • Çıkarılabilir saplar sayesinde kolay temizlik
 • Yüksek kaliteli Japon paslanmaz çelik malzeme

Blok altındaki kaymaz ayaklar sayesinde güvenli bir kullanım yaratan Zyliss bıçak seti konik yapısı sayesinde uzun süre keskin kalır. Konturlu bir kavrama tasarımına sahiptir ve eller ıslak olduğunda bile konforlu şekilde kullanılabilir. Bu set 18,5 cm şef bıçağı, 20,5 cm ekmek bıçağı, 10,5 cm tırtıklı soyma bıçağı, 18,5 cm Santoku bıçağı, 13 cm maket bıçağı, 8,5 cm soyma bıçağı ve makastan oluşur. 

Gerlach Deco Siyah Bıçak Bloğu Bıçak Bileyici Bıçak Seti

Gerlach Deco Siyah Bıçak Bloğu Bıçak Bileyici Bıçak Seti
 • Kayın ağacı bıçak bloğu
 • Paslanmaz çelik malzeme
 • Hızlı kesime uyum sağlayan ergonomik sap tasarımı

Gerlach Deco serisinin en önemli özelliklerinden biri, her bıçağın üzerinde o bıçağın ne için kullanılacağını gösteren semboller olmasıdır. Bu özellik, bıçak seçimi konusunda doğru kararlar vermenize yardımcı olur. Farklı boyutlarda 5 farklı bıçak içeren sette 20 cm mutfak bıçağı, 20 cm ekmek bıçağı, 20 cm universal mutfak bıçağı, 12,5 cm et ve sosis bıçağı, 10 cm soyma bıçağı ve bıçak bileyici bulunur. 

Tefal K232S5 Ice Force Ahşap Standlı Bıçak Seti 6 Parça

Tefal K232S5 Ice Force Ahşap Standlı Bıçak Seti 6 Parça
 • Ice force teknolojisi ile mükemmel keskinlik
 • Paslanmaya karşı dayanıklı
 • Alman paslanmaz çelik malzeme

1 ahşap blok ve 5 farklı bıçaktan oluşan bu Tefal bıçak seti optimum performans ile maksimum güç gösterir. Yüksek dayanıma sahip olduğundan uzun ömürlüdür. Set içerisindeki bıçaklar ise şu şekildedir: 20 cm ekmek bıçağı, 20 cm şef bıçağı, 18 cm Santoku, 11 cm çok amaçlı bıçak ve 9 cm soyma bıçağı.

Lazbisa Mutfak Bıçak Seti Gold Serisi 5’li

Lazbisa Mutfak Bıçak Seti Gold Serisi 5’li
 • Yüksek karbonlu paslanmaz çelik malzeme
 • Kullanım kolaylığı sağlayan ergonomik tasarım
 • Buzul işlem sayesinde optimum sertlik

Rakiplerine oranla biraz daha standart bir fiyata sahip olan Lazbisa bıçak seti sarı tasarımı ile de dikkat çekici. Set içerisinde 24,5 cm yüzme bıçağı, 27 cm sıyırma bıçağı, 25,5 cm 0 numara bıçak, 27,5 cm 1 numara bıçak ve 29,5 cm 2 numara bıçak bulunuyor.

Castle Mutfak Bıçak Seti 4 Parça

Castle Mutfak Bıçak Seti 4 Parça
 • Paslanmaz Alman çeliği malzeme
 • 58-60 HRC arası çelik sertlik derecesi
 • Ceviz ağacından yapılma sap kısmı

Uzun süre boyunca keskinliğini koruyan, dayanıklı bir yapıya sahip olan Castle bıçak seti ergonomik tasarımı sayesinde kullanım kolaylığı yaratır. Set içerisinde 20 cm çelik uzunluğu bulunan 1 adet Kiritsuke şef bıçağı, 18,5 cm çelik uzunluğu ile 1 adet Nakiri şef bıçağı ve 21,5 cm çelik uzunluğu ile 1 adet elite serisi şef bıçağı bulunur. 

Karaca 9 Parça Alman Çeliği Bıçak Seti (Bileyicili)

Karaca 9 Parça Alman Çeliği Bıçak Seti (Bileyicili)
 • 1.4116 Alman çeliği malzeme
 • 410 çelik bıçak sapı
 • 430 çelik, 15 cm ölçülerinde bıçak bloğu

Tamamiyle metalik bir tasarıma sahip olan bu Karaca bıçak seti içerisinde bulunan bıçak türleri şu şekilde: 20 cm şef bıçağı, 20 cm ekmek bıçağı, 20 cm dilimleme bıçağı, 13 cm doğrama bıçağı, 9 cm soyma bıçağı, mutfak makası, bileyici ve soyacak. 

Berghoff Essentials 7 Parça Bloklu Bıçak Set

Berghoff Essentials 7 Parça Bloklu Bıçak Set
 • Yüzde 60 paslanmaz çelik, yüzde 40 polipropilen malzeme
 • Üretim yeri Çin
 • Elde yıkama için uygun

Bulaşık makinesinde yıkama önerilmeyen Çin menşeli bu ürün içerisinde yer alan bıçak türleri şu şekilde: 1 adet 8 cm, 1 adet 13 cm, 1 adet 19 cm ve 2 adet 20 cm mutfak bıçağı ile birlikte 1 adet mutfak makası ve 1 adet 22,5 cm stand. 

Emsan Kobe 10 Parça Bıçak Seti

Emsan Kobe 10 Parça Bıçak Seti
 • Çelik malzeme
 • Blok ya da stand yok
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir

Emsan Kobe her ne kadar bulaşık makinesinde yıkanabilir olsa da uzun ömürlü bir kullanım için elde yıkanması ve yıkandıktan hemen sonra kurulanması önerilir. Set içerisinde yer alan bıçaklar ise şunlar: 10 cm soyma bıçağı, 12,5 cm sıyırma bıçağı, 19,5 cm doğrama bıçağı, 19,5 cm şef bıçağı ve 6 adet multi bıçak.

En İyi Yoğurt Yapma Makinesi ve En İyi Ankastre Set sayfalarına da göz atmayı unutmayın.

Bıçak Seti Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bıçak seti seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı özellikler, mutfaktaki konforunuzu arttırmanıza yardımcı olabilir. Bu özelliklerden öne çıkanlar şunlardır: 

 • Kullanım amacı belirlenmelidir,
 • Başta yüksek karbonlu paslanmaz çelik olmak üzere, yüksek kaliteli ve dayanıklılığı maksimize edilmiş malzemeler tercih edilmelidir,
 • Bıçak sapı ergonomik olmalıdır,
 • Daha az bakım gerektiren bıçak etleri tercih edilmelidir,
 • Set içerisinde ihtiyacınıza karşılık verecek tüm bıçak türleri ve ekipmanlarının olması gerekir.

Tüm bu özelliklerin yanında bütçenizi önceden belirlemeniz ve alternatiflerinizi daraltmanız seçim yapmayı kolaylaştırmak açısından önemlidir. 

Yorum yapın