En İyi Bluetooth Araç Kiti

Yeliz Yaprak

en iyi bluetooth araç kiti

Araç kullanırken dilediği müziği çalmak ve telefona bağlanarak trafik kurallarını ihlal etmeden görüşme yapmak sürüş deneyimini artıran önemli avantajlardır. Bu nedenle bu gibi birçok işlevi ve çok daha fazlasını kolayca gerçekleştirmeye yarayan bluetooth araç kitleri, günümüzde her araçta olması gereken temel ekipmanlardan sayılır. Hayatı kolaylaştırarak sürüş deneyimini iyileştiren bu küçük ama etkili kitler, ellerinizi direksiyondan ayırmadan sesli birçok teknolojik özellikten faydalanmanıza yardımcı olur. Peki konforu maksimumda tutan en iyi bluetooth araç kiti hangisi ve nasıl seçilmeli?

En İyi 15 Bluetooth Araç Kiti

NoBluetooth Araç KitiDeğerlendirme
1Polygold Carx8 Bluetooth Araç Kiti CN-43⭐ 10/10
2Baseus Ba01 USB Wireless Bluetooth Araç Kiti Aux Stk-29943⭐ 9.9/10
3Nanopro Bluetooth Destekli Aux Araç Kiti⭐ 9.9/10
4Mezigarc Universal Kumandalı Bluetooth Araç Müzik Kiti Fm Transmitter⭐ 9.8/10
5Mcdodo Ca-8700 Bluetooth Alıcı Wireless Araç Kiti⭐ 9.7/10
6Streak T7 Bluetooth USB 2 In 1 Müzik Alıcısı Adaptör Araç Kiti⭐ 9.7/10
7Gül İletişim Araç Fm Transmitter Bluetooth USB Sd Kart C21⭐ 9.6/10
8M.tk Moveteck m73 FM 5.0 Bluetooth Kablosuz Mini Araç Kiti ERD-M73⭐ 9.5/10
9Enfein Araç İçi USB/Sd Kart/Aux Radyo Bluetooth Dönüştürücü⭐ 9.4/10
10ZRH 2in1 USB Bt 5.0 Alıcı Verici Bluetooth Adaptörü⭐ 9.3/10
11Yenimiyeni Bluetooth Aux Araç Kiti⭐ 9.2/10
12Borofone Wireless Bluetooth 5.0 3.5 mm Jack Aux Araç Ses Aktarım Kiti⭐ 9.2/10
13Twintech Tt-1 Bluetooth Araç Kiti Sesli Komut V4.0⭐ 9.1/10
14TecnoLab Bluetooth Araç Mp3 Çakmaklık⭐ 9.1/10
15Kamardey Bluetooth 5.0 Kablosuz Aux Araç Kiti Ses Alıcısı Vericisi⭐ 9/10

Araçlara son teknoloji özellikler kazandırma konusunda harika olan bluetooth araç kitleri, çok işlevli araçlardır. Sizler için hazırladığımız bu listede piyasadaki en iyi 15 kiti bulabilirsiniz!

Polygold Carx8 Bluetooth Araç Kiti CN-43

Polygold Carx8 Bluetooth Araç Kiti CN-43
 • Giriş: Çakmaklık +USB

Polygold Carx8, araç çakmaklığına takılarak aktif hale gelen pratik bir kullanıma sahiptir. Güçlü bluetooth desteği sayesinde akıllı telefonla anında bağlantı kurar ve hızlı sürüşlerde bile bağlantı kalitesinden ödün vermez. Böylece elleri direksiyondan ayırmadan gelen çağrıları yanıtlamaya, arama yapmaya, favori şarkıları çalmaya ve çok daha fazlasına yardımcı olur.

Sürüş güvenliği artıran özellikleri ile öne çıkan cihazın üzerinde 2 adet USB girişi mevcuttur. Bu özellik ise telefon, tablet ve benzeri elektronik cihazların gerektiğinde kolayca şarj edilmesini sağlar. Depolama micro SD kart ile sağlandığından hafıza sorunu çıkarmaz ve istenen her parçaya rahat erişim sağlar. Üzerinde bulunan ileri geri sarma tuşları sayesinde kontrol etmesi ve kullanması da son derece keyiflidir.

Baseus Ba01 USB Wireless Bluetooth Araç Kiti Aux Stk-29943

Baseus Ba01 USB Wireless Bluetooth Araç Kiti Aux Stk-29943
 • Giriş: Aux + USB

Minimal yapısı ile öne çıkan Baseus Ba01, Aux ve USB girişine izin veren iki başlıklı yapıya ve rahat bir kullanıma sahiptir. Takıldığı an aktif hale gelerek telefonla bağlantı kurduğundan yol tarifi, arama ve müzik uygulamalarını doğrudan araca aktarır.

Cep telefonu uygulamalarındaki sesi bluetooth aracılığıyla araç stereo sistemine dahil ederek ihtiyaç duyulan bütün gereçlere kolay erişim imkanı sunar. Ayrıca üzerindeki bağlantıların uygun olduğu diğer akıllı cihazlara ve sistemlere bağlanmak için de idealdir. Kaliteli malzemeden yapıldığından uzun yıllar yüksek performansta kullanılabilir.

Nanopro Bluetooth Destekli Aux Araç Kiti

Nanopro Bluetooth Destekli Aux Araç Kiti
 • Bağlantı: Aux + USB

Ufak boyutlarıyla pratik kullanım sunan bir diğer model olan Nanopro markalı araç kiti de hızlı bağlantı artısıyla öne çıkar. Aux ve klasik USB girişlerine ek olarak Android cihazlarla uyumlu ek parçaya sahiptir. Böylece sadece akıllı telefon ve tablet gibi cihazları araca bağlamakla kalmaz, aynı zamanda bluetooth özelliği olan çeşitli ses sistemleri ve USB dışında giriş kullanan elektronik ekipmanlar ile de bağlantı kurar.

Tak-çalıştır sistemi sayesinde anında şarkı dinlemeye, arama yanıtlamaya veya film izlemeye olanak tanır. Ayrıca yer kaplamaz ve sorunsuzca çalışır.

Mezigarc Universal Kumandalı Bluetooth Araç Müzik Kiti Fm Transmitter 2-946

Mezigarc Universal Kumandalı Bluetooth Araç Müzik Kiti Fm Transmitter 2-946
 • Bağlantı: Çakmaklık + Aux

Yaratıcı tasarımı ile öne çıkan Mezigarc araç kiti, takıldığı an otomobil ve akıllı cihaz arasında güçlü bağlantı kurar. Bağlantı parçası katlanır ve döner yapıda olduğundan araç içindeki el freni veya kolçak tasarımına göre ayarlanabilir. Üzerinde kontrol için özel tuşlar ve göstergeli LED ekran yer alır fakat isteyen kullanıcılar, daha fazla ayar için kumanda bağlantısından faydalanabilir. Bu da deneyimi her anlamda iyileştiren ve diğer modellere göre benzersizleştiren bir ayrıcalıktır.

Mcdodo Ca-8700 Bluetooth Alıcı Wireless Araç Kiti – Gri

Mcdodo Ca-8700 Bluetooth Alıcı Wireless Araç Kiti - Gri
 • Bağlantı: Aux + USB

Araç ses sistemini bluetooth destekli hale getirmek için en kaliteli araç kitlerinden olan Mcdodo Ca-8700, 10 metreye varan güçlü çekim mesafesi ve 1.7 metrelik kalın kablosuyla hayat kurtarıcı bir üründür. Kıvrımlı ve dayanıklı kablonun bir ucunda Aux, diğer ucunda ise USB girişi bulunur. Bu sayede hem farklı cihazlarla anında bağlantı kurar hem de hiçbir ses kaybına neden olmaz.

Wireless 5.1 teknolojisine sahip olduğundan bağlantıyı tüm sürüşlerde stabil tutarak konforu artırır. Böylece araç içinde telefon görüşmesi yapmayı, arama kabul etmeyi ve diğer telefon uygulamalarını kullanmayı mükemmel hale getirir.

Streak T7 Bluetooth USB 2 In 1 Müzik Alıcısı Adaptör Araç Kiti

Streak T7 Bluetooth USB 2 In 1 Müzik Alıcısı Adaptör Araç Kiti
 • Bağlantı: USB + Aux

Sürücü ve kurulum gerektirmeyen bu adaptör şekilli araç kiti, hızlı eşleşme bağlantısı ve yüksek sinyal iletim hızıyla öne çıkar. Yerine takıldıktan sonra aktif hale gelir ve bluetooth üzerinden istenen sisteme bağlanabilir.

Aracın yanı sıra bluetooth özelliği olmayan televizyon, bilgisayar ve benzeri cihazlarla bağlantı kurmaya da yarar. Üzerindeki tuşa basılı tutunca işlevler arası kolay geçiş imkanı tanıması da önemli bir avantajıdır. Bu sayede farklı gereksinimleri en çabuk şekilde karşılar ve sürüş deneyimini iyileştirir. Dahili gürültü azaltma teknolojisine sahip olduğundan sesin yüksek kalitede çıkmasını sağlar.

Gül İletişim Araç Fm Transmitter Bluetooth USB Sd Kart C21

Gül İletişim Araç Fm Transmitter Bluetooth USB Sd Kart C21
 • Bağlantı: Çakmaklık + USB

Bluetooth özelliği olmayan araçları telefona bağlamak ve modern işlevlerden faydalanmak için harika olan bu ürün, hem bütçe dostu fiyatı hem de hoş görünümü ile dikkat çeker. Çakmaklığa takıldıktan sonra aktif olan cihaz üzerindeki USB girişleri sayesinde ekipmanları şarj etmeye yarar. Üstün kaliteli, LED ışıklı modeli ise araca estetik görünüm kazandırırken müzik dinleme ve çağrı yanıtlama gibi imkanlar sunar. Üzerindeki tuşlar şarkı geçmek, durdurmak, ileri veya geri sarmak için özel olarak dizayn edilmiştir. Arama yanıtlamak ve müzik çalmaya devam etmek içinse ana bir butona sahiptir. Ayrıca gerektiğinde ışıklandırma görevi görebilir.

M.tk Moveteck m73 FM 5.0 Bluetooth Kablosuz Mini Araç Kiti ERD-M73

M.tk Moveteck m73 FM 5.0 Bluetooth Kablosuz Mini Araç Kiti ERD-M73
 • Bağlantı: USB

Sınırsız telefon ve sınırsız cihazla eşleşme özelliği olan bu mini araç kiti flash bellek benzeri bir tasarıma sahiptir. Sağlam ve dayanıklı gövdesi sayesinde çarpmaya, titreşime ve sarsıntıya dayanıklıdır. Bu sayede uzun süre kullanım garantisi verir ve her şekilde ses iletim kalitesini en üst seviyede tutar. Hafif ve ufak olduğundan kolayca taşınır.

Üzerindeki askı takmaya uygun bölme ise dikiz aynasına veya direksiyona asarak saklama avantajı sunar. Yüksek bağlantı hızıyla müşteri memnuniyeti kazanan bu ürün bütün teknolojik işlevlerin gecikme veya takılma olmadan tamamlanması için harikadır.

Enfein Araç İçi USB/Sd Kart/Aux Radyo Bluetooth Dönüştürücü

Enfein Araç İçi USB/Sd Kart/Aux Radyo Bluetooth Dönüştürücü
 • Bağlantı: USB + Aux

Farklı işlevleri rahatça yapmak için yerleştirilen tuşları ve geniş LED ekranıyla araç içine farklı bir görünüm kazandıran Enfein bluetooth araç adaptörü, iOS ve Android sistemlerle mükemmel uyumluluk gösterir. Özellikle teypli arabalara dijital özellikler kazandırmak için en doğru seçimlerden biridir. Farklı cihazlara bağlandığından WMA, FLAC ve MP3 gibi farklı dosya formatlarını açabilir. Ayrıca özel parazit önleyici ve gürültü azaltıcı CVC teknolojisini kullandığından ses kalitesini her daim yüksek ve stabil tutmaya yardımcıdır. Geniş parlak ekranı ise kolay kontrol ve netlik açısından avantaj sağlar.

ZRH 2in1 USB Bt 5.0 Alıcı Verici Bluetooth Adaptörü

ZRH 2in1 USB Bt 5.0 Alıcı Verici Bluetooth Adaptörü
 • Bağlantı: USB + Aux

Taşıma kolaylığı ve pratik kullanım avantajı sağlayan ZRH 2 farklı özelliği bir arada barındırır ve hem alıcı hem verici olarak çalışır. Telefon ve araç bağlantısını maksimum hızda yaparak temel işlevlerde kolaylık sunmasıyla öne çıkar. Aynı zamanda hoparlör, televizyon, kulaklık gibi çok çeşitli ekipmanlara da entegre olabilir.

Eller serbest kullanımda sınır tanımayan yüksek sinyal gücü ise 15 metreye kadar çalışarak araç içindeki sesin mükemmel olmasını sağlar. Dahili gürültü azaltma sistemi ve tek tuşla mod değiştirme ise kullanıcı dostu özellikleri arasındadır.

Yenimiyeni Bluetooth Aux Araç Kiti

Yenimiyeni Bluetooth Aux Araç Kiti
 • Bağlantı: Aux

Yenimiyeni araç kiti kumanda benzeri tasarımı sayesinde kolay kullanım artısına sahiptir ve kullanıcıyı üzerindeki tuşlar yardımıyla farklı işlemleri rahatça kontrol etme avantajı sunar. Hoparlör, kulaklık ve telefon gibi ürünlere çok kolay şekilde kablosuz olarak bağlanır ve farklı Android, iOS sürümleriyle %100 uyumlu çalışır.

Kaliteli bluetooth çipi ve 4.1’lik sürümü sayesinde 10 metreye kadar harika bağlantı garantisi verir. Ayrıca tek şarjla 2.5 saat kesintisiz çalışma, 80 saat ise bekleme artısı sunar.

Borofone Wireless Bluetooth 5.0 3.5 mm Jack Aux Araç Ses Aktarım Kiti Adaptör FBC35

Borofone Wireless Bluetooth 5.0 3.5 mm Jack Aux Araç Ses Aktarım Kiti Adaptör FBC35
 • Bağlantı: Aux

Rahat Aux bağlantısı ile öne çıkan Borofone markalı bu adaptör tipi araç kiti, tek şarjla 10 saat kesintisiz çalışmasını sağlayan güçlü bir pille donatılmıştır. Yüksek performansı ve gürültü azaltma teknolojisi sayesinde hem ses kalitesini artırır hem de sarsıntılardan veya hız değişimlerinden etkilemez. Üzerindeki tuşlar ise farklı özellikleri pratik şekilde kontrol etmeye yarar.

Twintech Tt-1 Bluetooth Araç Kiti Sesli Komut V4.0

Twintech Tt-1 Bluetooth Araç Kiti Sesli Komut V4.0
 • Bağlantı: Bluetooth

Twintech araç kiti, son derece teknolojik özelliklere sahiptir ve kablo veya kurulum gerektirmeden akıllı cihazlara bağlanabilir. Aynı anda birden fazla cihazı araca bağlar ve sesli kontrol artısı sunar, böylece %100 eller serbest şekilde kullanılabilir. Üzerindeki askı aparatı sayesinde araç içinde istenen yere asılması ise saklama açısından avantaj sunarken, araç içine hoş bir detay katar.

TecnoLab Bluetooth Araç Mp3 Çakmaklık

TecnoLab Bluetooth Araç Mp3 Çakmaklık
 • Bağlantı: Çakmaklık + Aux

Yüksek sinyal iletim gücü ve ses kalitesiyle bilinen TecnoLab araç kiti, bluetooth özelliği olmayan araçları saniyeler içinde akıllı cihazlara bağlar. Üzerindeki girişler sayesinde teknolojik ekipmanları şarj ederken, şık tasarımı ile araç içinde ekstra estetik bir görünüm kazandırır. Çok sayıda düğmesi olmadığından pratik kullanım avantajı sunar, göstergeli ekranı ise gelen aramaları veya çalan şarkı adını görüntülemek için elverişlidir.

Kamardey Bluetooth 5.0 Kablosuz 3.5 mm Aux Araç Kiti Ses Alıcısı Vericisi 36541

Kamardey Bluetooth 5.0 Kablosuz 3.5 mm Aux Araç Kiti Ses Alıcısı Vericisi 36541
 • Bağlantı: Aux

Kamerdey adaptör tipi araç kiti tak-çalıştır sistemi sayesinde anında aktif hale gelir ve sonraki kullanımlarda ek tanımlama yapmayı gerektirmez. Farklı alanlara takılarak çalışması ve üzerindeki yeterli kontrol düğmeleri, kafa karışıklığı yaratmayan pratik bir kullanım sunar.

En İyi Araç Takip Cihazı ve En İyi Araç Süpürgesi sayfalarına da göz atın.

Bluetooth Araç Kiti Her Araca Uyar mı?

Bluetooth araç kitleri ellerinizi direksiyondan ve yoldan ayırmadan sesli talimat vermek, radyo istasyonları arasında geçiş yapmak veya harita açmak için harikadır. Genellikle basit bir tak-çalıştır sistemine sahip olan bu kitler telefonla araç arasında bağlantı kurarak çeşitli ek işlevler elde etmenizi sağlar. Birçok model çakmaklığa veya AUX girişine takıldıktan sonra çalışır hale gelir, bu nedenle kullanım yerine uygun bir tercih yapmak önemlidir. 

Ürün temin etmeden önce dikkat edilmesi gereken diğer özellikler ise şunlardır:

 • Araç kitinin telefonla uyumlu olması ve kolay eşleşmesi en önemli konudur.
 • Eşleştirme sonrası kullanımlarda bağlantının otomatik yapılması vakit kazandıran bir faktördür.
 • Malzeme kalitesinin yüksek olması dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım avantajı sağlar.
 • Dijital ekranlı modeller gelişmiş özelliklere sahiptir ve yeni nesil araçlarla mükemmel çalışır.
 • Kimi modeller hafıza kartı, dahili depolama veya USB bellek ile birlikte çalışır.

Genel olarak bluetooth araç kitlerinin hepsi hemen her araçla uyumludur, bu nedenle hangi modeli tercih ederseniz edin, gelişmiş özelliklere ve yüksek sürüş konforuna sahip olursunuz.

Yorum yapın