En İyi Cam Silme Aparatı

Yeliz Yaprak

en iyi cam silme aparatı

Özellikle üst katlarda bulunan evlerin ya da işyerlerinin balkon ve pencerelerinin camlarını silmek, başta düşme olmak üzere çok sayıda riski beraberinde getirir. Ayrıca soğuk havalarda rüzgara ve soğuk havaya maruz kalmak sağlık sorunlarını ortaya çıkabilir. Bu gibi sorunları ortadan kaldırmak üzere tasarlanan cam silme aparatı, mıknatıslı yapısı sayesinde cam silme işlemini kolay ve güvenli bir hale getirir. Son yıllarda özellikle ev tipi kullanımı oldukça yaygınlaşan bu ürün, temizlik işlemini hızlandırıyor olması sebebiyle de son derece idealdir. Peki piyasada bulunan mevcut ürün çeşitliliği içerisinde en iyi cam silme aparatı hangisidir ve bu ürünlerin çalışma mantığı nasıldır?

En İyi 15 Cam Silme Aparatı

NoCam Silme AparatıDeğerlendirme
1Pensil Ayarlanabilir Ekstra Çift Cam Silme Aparatı 16 mm Profil⭐ 10/10
2Karakuş Mıknatıslı Çift Cam Pencere Silme Aparatı Cam Silici⭐ 9.9/10
3Ekostem Ayarlı Yeni Model Mıknatıslı Çift Cam Silme Aparatı⭐ 9.9/10
4Ekostem Pimapen ve Isıcam Uyumlu Cam Silme Aparatı⭐ 9.8/10
5Hansel Mıknatıslı Cam Silme Aparatı İnce Camlar İçin⭐ 9.7/10
6Hansel Çift Taraflı Cam için Ultra Güçlü Mıknatıslı Cam Sileceği⭐ 9.7/10
7Banadaal Mıknatıslı Çift Taraflı Cam Silme Aparatı⭐ 9.6/10
8Platox Mıknatıslı Çift Cam Uyumlu Üçgen Cam Silme Aparatı⭐ 9.5/10
9Ayla Stand Pimapen ve Isıcam Uyumlu Cam Silme Aparatı⭐ 9.5/10
10Parmeva Tek Camlar İçin Mıknatıslı Cam Silme Aparatı⭐ 9.4/10
11Olive Nero Market Çift Camlar İçin Mıknatıslı Ayarlı Cam Silici⭐ 9.3/10
12Aquaspeed Mıknatıslı Cam Silici 25 mm Akvaryum⭐ 9.3/10
13Ayla Stand Teleskopik Çift Taraflı Pratik Cam Silme Aparatı⭐ 9.2/10
14Senin Dükkanın Teleskopik Üçgen Cam Silme Aparatı Mop⭐ 9.1/10
15Bükülür Paletli Oynar Başlıklı Camsil Çekçek Cam Silme Aparatı⭐ 9.1/10

Bir cam silme aparatı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur dayanıklılıktır. Çünkü cam silme işlemi sırasında belirli bir güç uygularsanız ve dayanıklı olmayan ürünler genellikle çok çabuk dağılır. Ayrıca ürün üzerinde dış kısmın aşağıya düşmesini engelleyecek bir güvenlik ipi bulunmasını da önemsemeniz gerekir. Elbette bu kriterlere uyan çok sayıda ürün ile karşılaşmanız mümkün. Bu da seçim yapmayı zorlaştırabilir. Biz de sizler için geniş bir araştırma yaparak en iyi 15 cam silme aparatını listeledik.

Pensil Ayarlanabilir Ekstra Çift Cam Silme Aparatı 16 mm Profil 

Pensil Ayarlanabilir Ekstra Çift Cam Silme Aparatı 16 mm Profil 
 • Mıknatıslı tasarım
 • 3-16 mm arası camlar için uygun
 • Güç ayarlama mekanizması mevcut

Hem iç hem de dış cam temizliğini etkili bir şekilde gerçekleştiren Pensil cam silme aparatı, yüksekten sarkma nedeniyle ortaya çıkabilecek risklerin tamamını yok eder. Güç ayarlama mekanizması sayesinde tek katlı camlarda ve farklı kalınlıklara sahip çift katlı camlarda kullanılabilir. Birleştirmek ve ayırmak son derece kolaydır. Pencere ve balkon camlarında ya da kapı olarak kullanılan kayar camlarda kullanılması mümkündür.

Ürün bir çift yedek silecek ve bir çift yedek bez ile birlikte gönderilir. Gönderilen bezleri tekrar tekrar yıkayabilir, yıpranana dek kullanabilirsiniz.

Karakuş Mıknatıslı Çift Cam Pencere Silme Aparatı Cam Silici 

Karakuş Mıknatıslı Çift Cam Pencere Silme Aparatı Cam Silici 
 • Mıknatıslı
 • 5 kademeli mıknatıs kuvveti
 • 5-30 mm arası camlar için uygun

Üşüme ya da düşme gibi riskleri ortadan kaldıran bu pratik ürün cam temizlik sürecini de hızlandırır. Ürün içerisindeki keçeler cam temizliğini su ve deterjan ile gerçekleştirirken, plastik sıyırma aparatı ise fazla suyu alır. Ev ve işyerlerinde kullanılmasının yanı sıra akvaryum temizliği için de idealdir. Ürünün dış kısmında bulunan güvenlik ipi, dış parça mıknatıstan ayrılsa bile düşmesini engeller.

Bu ürün çok kalın plaza camları ve dış cepheler için uygun değildir. Ürünün ara kısmında bulunan ayırıcı olmaksızın birbirine kenetlenmesi, cam silme aparatının zarar görmesine neden olabilir.

Ekostem Ayarlı Yeni Model Mıknatıslı Çift Cam Silme Aparatı

Ekostem Ayarlı Yeni Model Mıknatıslı Çift Cam Silme Aparatı
 • Mıknatıslı
 • 4-32 mm arası camlar için uygun
 • Mavi ve sarı renk tasarım

Sarı ve mavi olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunan Ekostem cam silme aparatı katlanabilir balkon camları, pimapen çift camlar ve kalın ısıcamlar da dahil olmak üzere tüm cam modellerinde güvenle kullanılabilir. Ürün üzerindeki kademe ayarlı camçek iz bırakmadan çalışır ve camları zahmetsiz şekilde pırıl pırıl yapar. Herhangi bir elektronik bağlantısı olmamasına rağmen, cam temizliği işlemini etkili bir şekilde gerçekleştirdiğinden emekten ve zamandan büyük ölçüde tasarruf sağlar.

Ekostem 12 Kademe Ayarlı Pimapen ve Isıcam Uyumlu Cam Silme Aparatı

Ekostem 12 Kademe Ayarlı Pimapen ve Isıcam Uyumlu Cam Silme Aparatı
 • Mıknatıslı
 • 5-30 mm arası camlar için uygun
 • Geliştirilmiş ergonomik tasarım

Piyasadaki diğer modellerin geliştirilmiş hali olan 12 farklı kademe ayarına sahip olan Ekostem cam silme aparatı, daha ergonomik ve yuvarlatılmış tasarımı ile dikkat çeker. Kaliteli yapısı sayesinde pimapen, ısıcam, ince tekli cam ve Fransız cam gibi bütün cam yüzeylere mükemmel şekilde tutunur ve cam temizliğini hiç olmadığı kadar kolay hale getirir.

Farklı açılarda ayarlanabilir olduğundan kullanımı oldukça konforludur ve el acıtmaz. Aynı zamanda kolayca açılıp kapanarak temizliğe harcanan vakitten tasarruf etmeye yardımcı olur. Özel bileğe bağlama aparatı ve ek güvenlik modülü ise dış pencereleri rahat rahat temizleme imkanı sunar. 

Hansel Mıknatıslı Cam Silme Aparatı İnce Camlar İçin (Tek Cam)

Hansel Mıknatıslı Cam Silme Aparatı İnce Camlar İçin (Tek Cam)
 • Mıknatıslı
 • 3-8 mm arası camlar için uygun
 • Yalnızca ince camlarda kullanılabilir

İnce ve tek katlı camlar için tasarlanmış olan Hansel cam silme aparatının dış kısmında bulunan güvenlik ipi sayesinde düşme riski bulunmaz. Benzer şekilde sizin de düşme riskiniz ya da üşüme gibi sorunlarınız olmayacaktır. Temizliği çok daha hızlı ve kolay hale getiren bu ürün pimapenlerde kullanılan kalın camlar için uygun değildir.

Hansel Çift Taraflı Cam için Ultra Güçlü Mıknatıslı Cam Sileceği 

Hansel Çift Taraflı Cam için Ultra Güçlü Mıknatıslı Cam Sileceği 
 • Mıknatıslı
 • 18-30 mm arası camlar için uygun
 • Ekstra güçlü temizleme

Hansel’in çift katlı pimapen camlar için tasarladığı bu ürün, ekstra güçlü yapışma ve temizleme özellikleri ile dikkat çeker. 18-30 mm arası camlarda mükemmel temizlik garantisi sunan üründe aynı zamanda düşme önleyici güvenlik ipi bulunur.

Üzerindeki beyaz keçeler sayesinde camları deterjan, su veya cam sil ile temizleme imkanı sunan ürün, siyah renkli özel silme aparatı ve paket içinde gelen sıyırma başlığı sayesinde köşe noktalara ulaşarak buralarda biriken inatçı kirleri zahmetsizce atmaya yardımcıdır. Bu sayede en geniş ve yüksek camlarda bile pırıl pırıl temizlik, minimum çaba maksimum güvenlik içinde tamamlanır. 

Banadaal Mıknatıslı Çift Taraflı Cam Silme Aparatı

Banadaal Mıknatıslı Çift Taraflı Cam Silme Aparatı
 • Mıknatıslı
 • Keçe iç yüzey
 • Düşmeyi önleyen güvenlik ipi

Temizlik işlemini tek seferde ve hızlı şekilde gerçekleştirmenizi sağlayan Banadaal cam silme aparatı tekli camlar için uygundur ve kalın camlarda kullanılamaz. Akvaryum temizliği için uygundur. 2 adet yedek sünger ile birlikte gönderilir. Ayrıca ürünün çok sayıda rengi bulunur ve sipariş verdiğiniz zaman stokta bulunan renklerden biri gönderilir. 

Platox Mıknatıslı Çift Cam ve Pencere Uyumlu Üçgen Model Kademe Ayarlı Cam Silme Aparatı

Platox Mıknatıslı Çift Cam ve Pencere Uyumlu Üçgen Model Kademe Ayarlı Cam Silme Aparatı
 • Mıknatıslı
 • 3-30 mm camlar için uygun
 • El acıtmaz tasarım

Özel kademe ayarlı formu ve kırmızı rengi ile dikkat çeken Platox mıknatıslı cam silme aparatı, kullanıcı konforu düşünülerek geliştirilmiştir. Kişiye göre ayarlanabilir olduğundan el acıtmaz, temizlik esnasında yorgunluğa sebep olmaz ve rahat rahat cam silme avantajı sunar. Farklı cam tiplerine uygun olması ve mükemmel silme gücü ise temizliğin kalitesini artırır.

Ayla Stand 5 Kademe Ayarlı Pimapen ve Isıcam Uyumlu Cam Silme Aparatı

Ayla Stand 5 Kademe Ayarlı Pimapen ve Isıcam Uyumlu Cam Silme Aparatı
 • Mıknatıslı
 • 5-30 mm camlar için uygun
 • Farklı kademe ayarlı

Camçek modellere kıyasla hızlı ve etkili temizlik avantajı sunan Ayla Stand mıknatıslı cam silme aparatı; pimapen, ısıcam ve Fransız cam da dahil olmak üzere her türlü cam yüzeye mükemmel tutulum gösterir. Bu sayede cam çıkarken ortaya çıkabilecek güvenlik problemlerini ve yetersiz temizlik risklerini ortadan kaldırır.

Ergonomik tasarımı ve 5 kademeli ayarı sayesinde kolayca kullanılan ürün, kendi özel keçelerine sahiptir. Camı çizmeden kiri söküp atan bu keçeler yeniden kullanıma uygundur ve ekstra güç uygulamadan zahmetsizce temizlik yapmaya yarar.

Parmeva Tek Camlar İçin Mıknatıslı Cam Silme Aparatı

Parmeva Tek Camlar İçin Mıknatıslı Cam Silme Aparatı
 • Mıknatıslı
 • 3-8 mm camlar için uygun
 • Geniş renk skalası

Özel el tutma aparatı ve su emen pamuk haznesi ile camları içten ve dıştan temizleme avantajı sunan Parmeva mıknatıslı cam silme aparatı, hayat kurtarıcı bir üründür. Özel olarak tekil camlar için geliştirilmiştir ve 2 metre uzunluğundaki emniyet halatı sayesinde pencerelerdeki en uzak köşeleri bile zahmetsizce temizlemeye yardımcıdır. Yedek pamukları ile gönderildiğinden uzun süre kullanıma uygundur.

Olive Nero Market Çift Camlar İçin Mıknatıslı Ayarlı Cam Silici

Olive Nero Market Çift Camlar İçin Mıknatıslı Ayarlı Cam Silici
 • Mıknatıslı
 • 5-30 mm camlar için uygun
 • 5 kademe ayarlı

Olive Nero 5 kademeli cam silme aparatı, erişimin zor olduğu noktaların ve köşelerin temizliği için geliştirilmiş bir üründür. Pembe renkli ergonomik tasarımı hem şık görünür hem de 5 kademe ayarı sayesinde el konforunu artırır. Silme ve çekçek olmak üzere iki farklı işlevi barındırdığından camların normal temizliğe göre çok daha hızlı ve kolay temizlenmesini sağlar. Ekstra kuvvet harcamayı gerektirmez, güvenlik ipi sayesinde tehlikeleri ortadan kaldırır ve iş yerinden akvaryuma kadar her yerde kullanılabilir.

Aquaspeed Mıknatıslı Cam Silici 25 mm Akvaryum

Aquaspeed Mıknatıslı Cam Silici 25 mm Akvaryum
 • Mıknatıslı
 • Akvaryum kullanımına uygun
 • 25 mm’ye kadar camlar için

Özel olarak akvaryum temizliği için geliştirilen pet ürünlerinden olan Aquaspeed markalı mıknatıslı cam silici, 25 mm’ye kadar kalınlığa sahip cam yüzeylerin tümünü destekler. Yüksek güçlü mıknatısı sayesinde cam üzerinde rahatlıkla kayarken biriken kirleri silmeye yardımcı olur. 6 mm’den başlayan farklı alternatiflere sahip olduğundan tek ve çift cam pimapen camlar üzerinde de kullanım kolaylığı sunar.

Ayla Stand Teleskopik Çift Taraflı Pratik Cam Silme Aparatı Yeni Nesil Mop

Ayla Stand Teleskopik Çift Taraflı Pratik Cam Silme Aparatı Yeni Nesil Mop
 • Bükülebilir özel mop tasarımı
 • Teleskopik uzatma kolu
 • Ekstra güçlü silme etkisi

İhtiyaca göre uzatılabilir teleskopik sopası sayesinde cam temizliğini büyük ölçüde kolaylaştıran Ayla Stand markalı cam silme aparatı, yedek bezleri ve ayrılan parçaları ile her türlü cam yüzeye uygundur. Ucundaki temizlik mopu yıkanarak tekrar tekrar kullanılır ve sadece su ile birlikte bile mükemmel temizlik garantisi verir.

İnce ve hafif tasarımı sayesinde uzun süreli temizliklerde kol yormaz, kullanım sonunda parçalarına ayrılarak yer kaplamadan depolanır. Mikrofiber bezleri ile ekstra suyu alan, kazıma flası ile yüzeyde su izi kalmasını önleyen dayanıklı ürün, cam yüzeylerin yanı sıra fayans, küvet, duvar gibi alanlarda da kullanılabilir.

Senin Dükkanın Teleskopik Üçgen Cam Silme Aparatı Mop Mikrofiber Sprey

Senin Dükkanın Teleskopik Üçgen Cam Silme Aparatı Mop Mikrofiber Sprey
 • 360 derece hareket yeteneği
 • Parçalarına ayrılır kompakt tasarım
 • Farklı yüzeylere uygun başlıklar

Teleskopik uzatma sopası ve 360 derece dönen başlığı ile mükemmel hareket yeteneğine sahip olan ürün, cam yüzeylerde ve duvarlarda kullanım için harikadır. Tüm köşeleri zahmetsizce temizlemeye yarayan hareket yeteneği, aynı zamanda güçlü bezleri ve tırtıklı uçlarından destek alır. Böylece kenar ve köşelerde biriken kirleri kazıyarak çıkarır.

Yüzey üzerindeki toz, toprak ve diğer lekeleri ise camı çizmeden söküp atar. Son olarak su izlerini giderir ve kol yormaz. Özel paketleri makinede yıkanarak tekrar kullanıma hazır hale gelir.

Bükülür Paletli Oynar Başlıklı Camsil Çekçek Cam Silme Aparatı

Bükülür Paletli Oynar Başlıklı Camsil Çekçek Cam Silme Aparatı
 • Bükülür ergonomik form
 • Kaliteli malzeme garantisi
 • Çok yönlü ve fonksiyonel kullanım

Teleskopik sopa tasarımını bir adım öteye taşıyan ürün, bükülür kola sahiptir ve bu sayede kullanıcı konforunu ciddi ölçüde artırır. Başlığın tamamen oynar ve döner olması en zorlu köşelere ve camın dış yüzeylerine zahmetsizce ulaşma imkanı tanır.

Döner yapısı ise kol yormadan ve rahat şekilde temizlik yapma avantajı sunar. Bu sayede güvenlik tehlikelerini de giderir ve ucundaki yüksek emiş gücüne sahip bezler ile temizlik kalitesini artırır. Yüksek dayanıma sahip malzemelerden yapıldığından kolay kolay kırılmaz ve uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir.

Bu sayfalar da ilginizi çekebilir:

Cam Silme Aparatı Nasıl Kullanılır?

Camları hem içerden hem de dışardan silme zahmetini ortadan kaldıran cam silme aparatlarının iç ve dış kısmında birer adet temizleme pedi bulunur. Arada bulunan mıknatıs bu ürünün birbirine yapışmasını ve manuel şekilde gerçekleştirilen hareket sayesinde camların temizlenmesini sağlar. Ürünün kullanımı ise şu şekildedir: 

 • Ürünün üst parçasını camın iç tarafına yerleştirin,
 • Alt kısmını camın dış kısmına yerleştirin ve mıknatıs sayesinde iki parçanın birbirine tutunmasını sağlayın,
 • İç kısımda bulunan tutma kısmından ürünü hareket ettirerek camın iki yüzeyini de temizleyin,
 • Temizlik işlemi tamamlandıktan sonra ürünü ayırın ve pedlerini çıkarak temizleyin.

Pek çok ürünün pedleri temizlendikten sonra tekrar tekrar kullanılabilir. Bu da bu tarz ürünlerin uzun ömürlü olarak kullanılabildiği anlamına gelir.

Yorum yapın