En İyi Cast Ajansları

Yeliz Yaprak

en iyi cast ajansları

Kariyer adımlarını birer birer tırmanmak ve tüm Türkiye’de tanınmış bir yüz olmak pek çok insanın hayali. Fakat bunu bireysel olarak gerçekleştirmek ne yazık ki biraz zor. Kaldı ki hem oyuncular hem de modeller dizilere, filmlere, reklam filmlerine, kliplere, katalog çekimlerine ya da organizasyonlara cast ajansları aracılığıyla gönderilir. Eğer başarılı bir cast ajansına bağlıysanız, şöhrete giden basamakları çok daha hızlı şekilde tırmanmanız ve Türkiye’nin tanıdığı birer oyuncuya ya da modele dönüşmeniz mümkün. Peki Türkiye’de faaliyet gösteren cast ajansları arasında en başarılı olanlar hangileri? Sizler için hazırladığımız bu rehber doğru tercihi yapmanıza yardımcı olabilir! 

En Güvenilir Cast Ajansı Hangisi?

Bir cast ajansının güvenilir olup olmadığını anlamak için bakmanız gereken bazı önemli noktalar var. Bu noktalardan öne çıkanlar şu şekilde:

  • Cast ajansının daha önce oyuncu ya da model gönderdiği projeler ve referansları,
  • Reklam, dizi, film ya da organizasyon gibi alanların hangilerinde var olduğu,
  • Başvuru sürecinde talep ettiği ücretler ve koşullar,
  • Cast ajansı yetkililerinin sizinle olan iletişimi,
  • Sözleşme istenen durumlarda cast ajansının sunmuş olduğu detaylar,
  • Cast ajansının kendi alanındaki itibarı.

Her ne kadar bu özellikler size yardımcı olsa da nihayetinde daha önce çalışmış olduğu projeler ve o ajansa bağlı bulunan oyuncu ve modeller sizin için belirleyici olacaktır!

En İyi 15 Cast Ajansı

NoCast AjansıDeğerlendirme
1Erberk Ajans⭐ 10/10
2Mayadroom Ajans⭐ 10/10
3Lions Ajans⭐ 9.9/10
4Maydonoz Ajans⭐ 9.9/10
5Nasyonel Ajans⭐ 9.8/10
6Turquaz Ajans⭐ 9.7/10
7Life Casting Ajans⭐ 9.6/10
8DMR Casting⭐ 9.5/10
9Ice Model Management⭐ 9.4/10
10Melodram Ajans⭐ 9.4/10
11İMC Ajans⭐ 9.3/10
12Dreamcast Ajans⭐ 9.2/10
13Naturel Ajans⭐ 9.1/10
14Setroom Ajans⭐ 9.1/10
15Oscar Ajans⭐ 9.1/10

Eğer kendinize hem fiziksel olarak hem de yetenek olarak güveniyorsanız, bir cast ajansına bağlanarak şansınızı dizilerde, filmlerde ya da moda çekimlerinde denemeniz mümkün. Eğer hangi ajansı seçmeniz gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşıyorsanız, hazırlamış olduğumuz bu liste sizlere bir nebze olsun yardımcı olabilir. 

Erberk Ajans

Erberk Ajans

25 yıllık bir geçmişe sahip olan Erberk Ajans, Türkiye’de minik oyunculardan yaşlı oyunculara, modellerden mankenlere kadar çok sayıda ünlü ismi sektöre kazandırmış durumda. Türkiye’nin 1 numaralı ajansı olarak gösterilen Erberk Ajans’ın sektöre kazandırdığı isimler arasında Deniz Akkaya, Kıvanç Tatlıtuğ, Sinem Kobal, Nefise Karatay, Özge Özpirinççi, Neslihan Atagül ve Mehmet Akif Alakurt gibi isimler yer alıyor. Profesyonel fotoğraf çekiminden audition teknikleri ve temel oyunculuk eğitimlerine kadar birçok alanda destek sağlayan Erberk Ajans, sektöre hızlı ve başarılı bir şekilde giriş yapmak isteyenlerin ilk tercihi durumunda.

Erberk Ajans yalnızca oyunculuk için değil, aynı zamanda moda showlarında, defilelerde, moda dergilerinde, fuar ve organizasyonlarda, bilboardlarda, kataloglarda ya da afişlerde yer almak isteyen fotomodel ve mankenler için de ilk durak olarak değerlendirilebilir!

Mayadroom Ajans

Mayadroom Ajans

“Hayatta herkesin bir rolü vardır” mottosu ile faaliyetlerine devam eden Mayadroom Ajans bugüne dek Sadakatsiz, Kuruluş Osman, Camdaki Kız, Yasak Elma, Tuzak, Bir Küçük Gün Işığı, Teşkilat, Kızılcık Şerbeti, Alsancak ve Yalı Çapkını gibi dizilere; dijital platformlardaki Terzi, Özür Dilerim, Sıcak Kafa, Behzat Ç., Andropoz, Gibi, Bir Başkadır ve Erşan Kuneri gibi projelere oyuncu desteği sağlamış durumda.

Kurulduğu günden bu yana 1 milyonun üzerinde başvuru alan, 1000’in üzerinde projeye model, sunucu ve oyuncu sağlayan ve 20’nin üzerinde ödülü bulunan Mayadroom Ajans 2001 yılından bu yana sektörün en önemli ajanslarından biri olarak kabul ediliyor. 

Lions Ajans

Lions Ajans

2008 yılında Ramazan Durmuş tarafından kurulmuş olan Lions Ajans hem ulusal hem de uluslararası pek çok projenin altına imzasını atmış durumda. Mankenlik, film ve dizi oyunculuğu, reklam oyunculuğu, çocuk oyunculuk gibi konularda destek sağlayan ajans Masumlar Apartmanı, Yalancı, Kırmızı Oda, Alparslan Büyük Selçuklu ve Sadakatsiz gibi Türk televizyonlarının sevilen yapımlarına oyuncu desteği sağlayarak başarısını gösterdi. Ajans aynı zamanda Mint, Dada Film, Plato, BSK Yapım ve Ay Yapım gibi yapım şirketleri ile ortak şekilde çalışıyor.

Maydonoz Ajans

Maydonoz Ajans

1999 yılında İstanbul’da kurulmuş olan Maydonoz Ajans kariyer ve şöhret yönetimi gibi konularda destek sağlıyor. Gönül Dağı dizisinde Aylin karakterini oynayan Berfin Kıymaz, Bozkır Arslanı Celaleddin Harzemşah dizisinde Cariye karakterini oynayan Simay Düz ve yine aynı dizide Nurbanu karakterini oynayan Mira Sude Güneş Maydonoz Ajans bünyesinde yer alan oyunculardır. Ayrıca Yataş Puffy Yatak, LC Waikiki Anneler Günü, Filiz Makarna ve Getir Lipton reklamlarında da Maydonoz Ajans oyuncuları yer almıştır.

Nasyonel Ajans

Nasyonel Ajans

İzmir merkezli bir kariyer ve şöhret yönetimi merkezi olan Nasyonel Ajans 1999 yılından bu yana oyuncu ve modeller için bir çıkış noktası durumunda. Özellikle reklam alanında çok sayıda referansı bulunan ajans Çılgın Dersane 4, Kanıt, Yağmurdan Kaçarken ve Fetih 1453 gibi projelere oyuncu göndermiştir. Tüm bunların yanında Türk Telekom, Fiat, Doğuş, Nissan, Pirelli ve Erikli gibi markalarla çalışmış; TRT, Vira Film, Plato Film, Kule Film, Limon Film ve Özen Film ile ortak projeler yürütmüştür.

Turquaz Ajans

Turquaz Ajans

Moda, televizyon ve reklam dünyası içerisinde çok sayıda projede yer almış olan Turquaz Ajan yalnızca ulusal değil, uluslararası projelerde de yüzleri ile yer almaya devam ediyor. Bugüne dek Sefirin Kızı, Mucize Doktor, Sen Çal Kapımı, Şampiyon ve Zalim İstanbul gibi dizilere oyuncu gönderen ajans yeni yüzleri sektöre kazandırmak için başvurularını her zaman açık tutuyor. 

Life Casting Ajans

Life Casting Ajans

2006 yılında İstanbul’da kurulmuş olan Life Casting yalnızca kadın ve erkek oyuncular değil, aynı zamanda çocuk oyuncular, modeller ve mankenler için de destek sağlayan bir ajans olarak hizmet veriyor. Life Casting menajerlik, ajans ve cast direktörlüğü yapmasının yanı sıra oyuncuların ve modellerin mesleki kariyerlerine danışmanlık yapıyor, tüm hukuki ve mali süreçlerini yakından takip ediyor. Life Casting ajans bugün de 15 kişilik geniş bir ekip ile hizmet vermeye devam ediyor. 

DMR Casting

DMR Casting

Profesyonel oyuncu, model ve influencer ajansı olarak hizmet veren DMR Casting’in merkezi İstanbul’da bulunuyor. DMR Casting’in başvuruları tamamen ücretsiz olduğundan çok fazla tercih edilen bir ajans olduğunu söylemek mümkün. 100’ün üzerinde referansı bulunan DMR Casting ajansının reklam projelerinde birlikte çalıştığı markalardan bazıları şu şekilde: Aptamil, Arçelik, Baymak, Bim, LC Waikiki, Sprite, Demirdöküm, Molfix, Disney, Türk Telekom, English Home ve çok daha fazlası… 

Ice Model Management

Ice Model Management

Hem yerli hem de yabancı çok sayıda modeli bünyesinde barındıran Ice Model Management Türkiye’nin en başarılı ajansları arasında gösteriliyor. Katia & Bony, Yas Couture, Lujo Hotel, Gygess, Guess Lingerie, Altınbaş, Evista, Rafaello ve Deichmann gibi ünlü markalarla çalışan ajans popüler dergilerin çekimlerinde de yer alıyor. Erkek, kadın ya da çocuk model olmak; reklamlarda, kliplerde, kataloglarda, fuarlarda ve diğer tüm etkinliklerde kendinizi göstermek isterseniz ajansa başvuru yapmanız mümkün. 

Melodram Ajans

İstanbul merkezli bir ajans olan Melodram ajans hem reklam filmleri hem de televizyon dizisi projeleri ile adından söz ettiren markalardan biri durumunda.

Ziraat Türkiye Kupası, Tavuk Dünyası, Vodafone, Pınar, Omo, Taç, Garanti ve Turkcell gibi markaların reklamlarına cast desteği sağlayan ajans, sevilen dizilerden olan Teşkilat, Alsancak, Kardeşlerim, Yalnız Kalpler, Camdaki Kız, Üç Kız Kardeş ve Yasak Elma gibi dizilerde de oyuncularıyla yer aldı. Ayrıca Kim Daha Mutlu, Bordo Bereliler Afrin, Trileçe, Yol Arkadaşım ve Müstakbel Damat gibi filmlerde de Melodram Ajans oyuncuları yer aldı. 

İMC Ajans

İstanbul merkezli İMC Ajans fotomodel, oyuncu, çocuk manken, çocuk oyuncu ve prova mankeni olmak isteyenlerin tercih edebileceği adreslerden biri. LC Waikiki reklam filmlerinde çocuk ve bebek modelleri ile yer alan İMC Ajans Çöp Adam, Gecenin Ucunda, Bir Peri Masalı, Babamın Kemanı ve Kefaret gibi dizilerde de yine çocuk oyuncuları ile yer aldı.

Dreamcast Ajans

Dreamcast Ajans

2010 yılında kurulmuş olan Dreamcast Ajans bünyesinde bulundurduğu birbirinden özel eğitmenler ile dikkat çekiyor. Cem Özer, Ayşen İnci, Cemal Hünal, İpek Tuzcuoğlu, Şebnem Özinal, Ceyhun Fersoy ve Wilma Elles gibi isimler ajansın eğitmen kadrosu içerisinde yer alıyor. Özellikle reklam projelerine odaklanan ajans bugüne dek Türk Telekom, Algida, Burger King, Carrefour, Defacto ve Eti gibi markalarla birlikte çalışmış.

Naturel Ajans

Naturel Ajans

Merkezi Antalya’da bulunan Naturel Ajans İzmir ve İstanbul bölgelerinde de hizmet veriyor. Etstur, Polisan ve Yemeksepeti reklamlarında oyuncuları ile yer alan Naturel Ajans aynı zamanda Türk Telekom, My Viscoo Yatak, Hop, Halkbank, QNB Finansbank, Türkiye İş Bankası ve Komagene gibi markalara da cast desteği sağlamış. Ajans ayrıca katalog çekimlerine de erkek, kadın ve çocuk modelleri ile dahil oluyor. 

Setroom Ajans

Setroom Ajans

2010 yılında Gizem Cengiz tarafından kurulmuş olan Setroom sinema ve dizi oyunculuğu, modellik, katalog çekimi, çocuk oyunculuk, spiker ve sunucu alanlarında destek sağlıyor. Ayrıca ajans aracılığıyla temel oyunculuk eğitimi almak da mümkün. Ajansın oyuncuları ile yer aldığı projelerden bazıları şu şekilde: Pera Palas’ta Gece Yarısı, Aşk 101, Barbaroslar, Camdaki Kız, Teşkilat ve Arka Sokaklar.

Oscar Ajans

Oscar Ajans

2009 yılında Oğuz Güngör tarafından kurulmuş olan Oscar Ajans aynı zamanda bir oyunculuk akademisi olarak da hizmet veriyor. Hareket Sekiz, Dert Bende, Naim ve 7. Koğuştaki Mucize gibi filmlere cast desteği vermiş olan ajans Yüz Yıllık Mucize, Camdaki Kız, Aziz ve Kara Tahta gibi dizilerde de yer aldı.

Yorum yapın