En İyi Çay Termosu

Yeliz Yaprak

en iyi çay termosu

Termos modern yaşamın getirdiği en büyük ihtiyaçlar arasında. Özellikle açık havadaki pikniklerin veya hafta sonu buluşmalarının vazgeçilmezlerinden olan çay termosları yanlış tercih edildiğinde, ne yazık ki deneyimi fazlasıyla kötüleştirebiliyor. Uzun süre sıcak tutmayan termoslar bir yandan bir şeyler yeme içme keyfini azaltırken, bir yandan da sızdırma gibi ek riskler taşıyor. Bu nedenle çay termosu seçiminde dikkatli davranmak ve uzun ömürlü, yüksek performanslı ürünler tercih etmek gerekli. Bu makalemizde çay taşımak için en iyi termos modellerini derledik!

En İyi 15 Çay Termosu Modeli

NoÇay TermosuDeğerlendirme
1Stanley Klasik Legendary Çelik Termos 2.3 Lt⭐ 10/10
2Aladdin CityPark Twin Cup Thermavac⭐ 9.9/10
3Cooker CKR-2026 Trend 2 lt Çelik Termos⭐ 9.8/10
4Penguen Çift Katlı Çelik Çay Termosu 1200(A)⭐ 9.7/10
5Penguen 1295C Su Çay Termosu – Içi Dışı Çelik⭐ 9.7/10
6Bambum Taşev Despira Çelik Çay Termos⭐ 9.6/10
7Igloo Colorado Termos 1500 ml⭐ 9.5/10
8Schafer Zwilling Bardaklı Termos⭐ 9.5/10
9Tantitoni Jınlı Gold Paslanmaz Çelik Çay Termosu 3lt⭐ 9.5/10
10Karaca Neoteric New Çay Termosu⭐ 9.5/10
11Jumbo Steel Çay Termos⭐ 9.5/10
12Emsan Radyant Termos⭐ 9.4/10
13Sinbo STO-6671 Çay Termosu⭐ 9.3/10
14Korkmaz Freedoom 850 ml Maxi Termos⭐ 9.2/10
15Hiper Elegance Novia Termos⭐ 9.1/10

Çay saatlerinin vazgeçilmezi, kaliteli ve çok yönlü termos modellerini sizler için derledik. İşte en iyi 15 çay termosu!

Stanley Klasik Legendary Çelik Termos 2.3 Lt

Stanley Klasik Legendary Çelik Termos 2.3 Lt
 • Hacim: 2.3 lt
 • Sıcak Tutma: 48 saat
 • Soğuk Tutma: 48 saat

Piyasanın en kaliteli ve uzun ömürlü termoslarından olan Stanley Legendary, 2.3 litrelik geniş kapasitesi ve 48 saatlik ultra uzun sıcak tutma süresi ile çay saatleri için fazlasıyla ideal. Sızdırmaz kapağı, çarpmalara dayanıklı paslanmaz çelik malzemesi ve kolay temizlenir yapısı bu termosu öne çıkaran özelliklerin başında gelir. BPA içermeyen malzemeden üretilen termos ömür boyu kullanım garantisi sunar ve dayanıklı sapı ile kolayca taşınabilir.

Kapak aynı zamanda bardak olarak kullanıma uygundur, sızdırmayan kapak servis sırasında ekstra taşmaları ve dökülmeleri önleyecek şekilde tasarlanmıştır. Koku bırakmayan iç malzemesi ise çay ve kahve taşırken koku ve tatların birbirine karışmasını engeller. Bu nedenle özellikle soğuk, sıcak içeceklerde kullanmak ve maksimum kalite elde etmek isteyenler tarafından tercih edilebilir.

Aladdin CityPark Twin Cup Thermavac

Aladdin CityPark Twin Cup Thermavac
 • Hacim: 1.1 lt
 • Sıcak Tutma: 25 saat
 • Soğuk Tutma: 25 saat

Çift bardaklı, sızdırmak kapaklı, 1.1 litre kapasiteli Thermavac, çay, kahve gibi içecekleri 25 saate kadar aynı ısıda tutar. Buzlu içeceklerin ise çözünmesini ve ılımasını engelleyerek buz yapısını 5 güne kadar korur. Çift duvarlı paslanmaz çelik malzemesi sayesinde çarpma ve düşmelere dayanıklı olan ürün, BPA içermez ve makinede yıkanabilir. Bu nedenle koku ve tat karışma riski yoktur. Ayrıca sürdürülebilirlik sözü olan çevre korumalı bir modeldir.

Cooker CKR-2026 Trend 2 lt Çelik Termos

Cooker CKR-2026 Trend 2 lt Çelik Termos
 • Hacim: 2 lt
 • Sıcak Tutma: 12 saat
 • Soğuk Tutma: 12 saat

Çaydanlık tipi modern ve şık bir tasarıma olan Ckr-2026 Trend, çayı 12 saat sıcak tutan dayanıklı bir termos. Çift katlı kırılmaz çeliği ve ısı yalıtımlı iç yüzeyi sayesinde içecekleri uzun süre kendi ısısında tutan termos, kolay taşıma için tasarlanmış sapı ve doldurma sırasında taşırmaları önleyen ağzı sayesinde evde, ofiste, bağda, bahçede, piknikte veya tarlada kullanım için oldukça ideal. Ayrıca dayanıklı malzemeden üretilmiş olması ve ekonomik fiyatı da öne çıkan avantajları arasında.

Penguen Çift Katlı Çelik Çay Termosu 1200(A)

Penguen Çift Katlı Çelik Çay Termosu 1200(A)
 • Hacim: 2 lt
 • Sıcak Tutma: 12 saat
 • Soğuk Tutma: 24 saat

Çaydanlık tipi bir diğer termos modeli olan Penguen 1200A, ergonomik ve kullanışlı tasarımı ile çay içme keyfini artıran ürünlerden. Çift katmanlı ısı yalıtımı sayesinde sıcak içecekleri 12 saat, soğuk içecekleri ise 24 saat aynı sıcaklıkta tutan ürün, kolay açılır kapanır sızdırmaz kapağa ve kolay dökme için tasarlanmış eğimli ağız yapısına sahip.

Isı geçirmeyen kırılmaz çelik gövdesi sayesinde el yakmaz ve özel kulp kapak tasarımı sayesinde kolayca temizlenebilir. BPA içermediğinden uzun süreli kullanıma uygundur fakat bulaşık makinesinde yıkanması önerilmez.

Penguen 1295C Su Çay Termosu – Içi Dışı Çelik

Penguen 1295C Su Çay Termosu - Içi Dışı Çelik
 • Hacim: 9.5 lt
 • Sıcak Tutma: 12 saat
 • Soğuk Tutma: 24 saat

İçi dışı kırılmaz çelik malzeme ile kaplı olan Penguen 1295C özellikle kalabalık açık hava etkinliklerinin ve aile pikniklerinin vazgeçilmezlerinden. 9.5 litrelik ekstra geniş kapasitesi sayesinde en yoğun çay ihtiyaçlarını bile karşılayan termos, rahat dolum için tasarlanan musluğu ve dayanıklı taşıma kolu sayesinde çay keyfini istenen her yere götürmeye izin verir.

Vakumlu kapağı sıcaklığı en iyi şekilde korurken, içte veya dışarıda herhangi bir kararma veya paslanma yapmaz. İnox gövdesi parmak izi bırakmaz ve kir, leke göstermez. Bu nedenle dış mekanda kullanım için idealdir ve 2 yıllık garanti süresine sahiptir.

Bambum Taşev Despira Çelik Çay Termos

Bambum Taşev Despira Çelik Çay Termos
 • Hacim: 2 lt
 • Sıcak Tutma: 12 saat
 • Soğuk Tutma: 12 saat

Şık tasarımı ve kolay taşıma özelliği ile dikkat çeken Bambum Despira, soğuk ve sıcak içecekleri gün boyu saklamak için tasarlanmış bir termos.

2 litrelik yeterli kapasitesi ve çaydanlık tipi başlık tasarımı ile piknik ve kamp benzeri açık havada yapılan etkinliklerin vazgeçilmezi olan ürün, aynı zamanda çelik gövdeden gelen yüksek dayanıma ve garantiye de sahip. Bu nedenle hem estetik görünür hem de uzun süre güvenle kullanılabilir.

Igloo Colorado Termos 1500 ml

Igloo Colorado Termos 1500 ml
 • Hacim: 1,5 lt
 • Sıcak Tutma: 40 saat
 • Soğuk Tutma: 35 saat

Son derece dayanıklı ve kullanışlı bir termos olan Igloo Colorado, 1,5 litrelik hacmi ve 40 saate veren ekstra uzun sıcak tutma süresi ile çay içme keyfini en üst seviyeye çıkarır. Taşıma kolaylığı sunan tasarımı ve güçlü çelik gövdesi sayesinde her yere götürülebilir, bardak olan kapağı ile yerden kazandırır.

İçi dışı ısı yalıtımlı olduğundan en sıcak içecekleri bile el yakmadan doldurmaya yarar, aynı zamanda sızdırmaz ve çarpmaya dayanıklı yapısı ile seyahat esnasında rahatlık sunar. Benzer kalitedeki modellere göre ekonomik fiyat aralığındadır, bu nedenle kısıtlı bütçeler için idealdir.

Schafer Zwilling Bardaklı Termos

Schafer Zwilling Bardaklı Termos
 • Hacim: 1 lt
 • Sıcak Tutma: 18 saat
 • Soğuk Tutma: 24 saat

Minimal ve işlevsel tasarımı ile öne çıkan Zwiling, yer kaplamadan rahatlıkla taşınır ve içecekleri 18 saate kadar sıcak tutar. Buzlu çay ve soğuk kahve gibi içecekleri ise 24 saat boyunca aynı soğuklukta bırakır, bu nedenle her mevsim kullanım için elverişlidir.

Dayanıklı gövdesi darbelerden etkilenmez, sızdırmaz kapağı kolayca açılır kapanır, bardak olan üst kapağı ise pratik kullanım sunar. Kolay temizleme özelliği olan termos makinede yıkama avantajına sahiptir, başlık ise kapsamlı temizlik için çıkarılarak yıkanabilir.

Tantitoni Jınlı Gold Paslanmaz Çelik Çay Termosu 3lt

Tantitoni Jınlı Gold Paslanmaz Çelik Çay Termosu 3lt
 • Hacim: 3 lt
 • Sıcak Tutma: 24 saat
 • Soğuk Tutma: 24 saat

Özellikle çay servisi için tasarlanan Tantitoni termos, BPA içermemesi ve iç dış paslanmaz çelikten imal edilmiş olması sebebiyle ömürlük kullanım avantajı sunar ve içeceklerin tadını bozmadan muhafaza edilmesine yardımcı olur.

Sıcak soğuk koruma süresi 24 saate kadar varan kalitesi ve geniş iç hacmi kalabalık etkinlikler için idealdir. Koku yapmayı önleyen iç malzemesi ise içeceklerin ilk konulduğu anki lezzetini aynı şekilde korumaya yardımcıdır. Musluklu yapısı ile servis kolaylığı sunan ürün, kolayca parçalarına ayrılarak elde temizlenebilir.

Karaca Neoteric New Çay Termosu

Karaca Neoteric New Çay Termosu
 • Hacim: 1,6 lt
 • Sıcak Tutma: 12 saat
 • Soğuk Tutma: 12 saat

Çelik iç ve dış haznesi ile son derece dayanıklı olan Karaca Neoteric, geniş kapasitesi sayesinde çay saatlerinin maksimum süre devam etmesine yardımcıdır. Kolay açılır kapanır sızdırmaz kapağı ve dökme kolaylığı sunan ağız yapısı, istenen sıklıkta rahatlıkla kullanılabilir. Yenilikçi ve modern görünümü ise en sıradan çay saatlerinin bile estetik görünmesini sağlar. Ayrıca yer kaplamaz ve hareket halinde bile sorunsuzca taşınabilir.

Jumbo Steel Çay Termos

Jumbo Steel Çay Termos
 • Hacim: 1,5 lt
 • Sıcak Tutma: 12 saat
 • Soğuk Tutma: 6 saat

Jumbo’nun yüksek kaliteli çelik malzemesinden üretilen 1,5 litrelik termos, mükemmel tasarımı ve tutma kolaylığı sunan sap yapısı ile çay gibi sıcak içeceklerin 12 saate kadar aynı şekilde muhafaza edilmesine yardımcıdır. Dışarı ısı geçirmeyen kaliteli gövdesi hem çarpmalara karşı dayanıklıdır hem de el yakma riski taşımaz.

Modelin ek olarak 1,2 ve 1 litrelik kapasite seçenekleri de mevcuttur, bu nedenle her türlü içecek ihtiyacını karşılamaya uygundur.

Emsan Radyant Termos

Emsan Radyant Termos
 • Hacim: 1,1 lt
 • Sıcak Tutma: 6 saat
 • Soğuk Tutma: 6 saat

Son derece estetik bir tasarıma sahip olan Emsan Radyant, çay saatlerine ekstra modernlik katar. Siyah, beyaz ve gri olmak üzere üç farklı renk seçeneğine sahip olan minimalistik gövdesi çarpmalara karşı dayanıklıdır ve sıcaklık geçirmez.

Kullanışlı ağız yapısı ise düz yapısı ile hem rahat taşınabilir hem de servisi kolaylaştırır. Ahşap sapı ısı yalıtımı sağlamak, rahat tutuş sunmak ve sofralara güzellik katmak için özel olarak tasarlanmıştır.

Sinbo STO-6671 Çay Termosu

Sinbo STO-6671 Çay Termosu
 • Hacim: 1,6 lt
 • Sıcak Tutma: 5 saat
 • Soğuk Tutma: 5 saat

Uygun fiyat aralığındaki çaydanlık tipi Sinbo STO-6671, 5 saatlik ısı muhafaza süresi ve 1,6 litrelik ideal kapasitesi ile çay saatleri için dizayn edilmiştir. Taşıma, tutma ve doldurma kolaylığı sunan sapı, sızdırmayan ve pratik şekilde açılıp kapanan kapağı çay içme keyfini artırır. Kaliteli iç dış çelik malzemesi ise hem dayanıklıdır hem de sıcaklığın yeterli süre eşit kalmasını sağlar.

Korkmaz Freedoom 850 ml Maxi Termos

Korkmaz Freedoom 850 ml Maxi Termos
 • Hacim: 0,85 lt
 • Sıcak Tutma: 12 saat
 • Soğuk Tutma: 24 saat

Silindirik tasarıma ve Korkmaz kalitesinde çelik malzeme yapısına sahip olan Freedom Maxi, her türlü sıcak veya soğuk içecekler için kullanılabilir. Çevrilerek açılan kapağı bardak olarak kullanım avantajı sağlarken, basarak açılan sızdırmaz iç kapağı ısı kaybını önler. Inox, siyah ve kırmızı renk seçeneklerine sahip olan termos pratik kullanım sunarken kırılmaz, paslanmaz ve çizilmez.

Hiper Elegance Novia Termos

Hiper Elegance Novia Termos
 • Hacim: 3,8 lt
 • Sıcak Tutma: 20 saat
 • Soğuk Tutma: 12 saat

2’li yapısı ile pikniklerin ve kalabalık etkinliklerin favorisi olan Elegance Novia, aynı anda iki farklı içecek taşıma ve servis etme avantajı sunar. İçine soğuk veya sıcak olarak konulan içecekleri maksimum süre aynı ısıda korur. Kolay sapı ve iki musluklu yapısı ile seyahatlerin ekstra kullanışlılık sunar.

En iyi tam otomatik kahve makinesi sayfası da ilginizi çekebilir.

Çay ve Kahve Termosu Arasındaki Farklar

Termos, en çok çay ve kahve için tercih edilen bir araçtır ancak iki termos tipi arasındaki temel farklar arasında filtreleme sistemi bulunur. Çay termosları çayı filtreleme gibi ek özelliklerle gelirken, kahve termosları genellikle çok uzun süre sıcak tutma avantajıyla bilinir. Genel olarak her iki ürün tipi de birbirinin yerine kullanılabilir fakat koku ve lezzet karmaşası olmaması adına termosun, servis edilecek içeceğe özel ayrılması önerilir. Bu nedenle çay termosu satın almadan önce göz önünde bulundurulması gereken özelliklerden bazıları şunlardır:

 • Sıcak tutma süresi
 • İçecek kapasitesi
 • İç yüzey malzemesi
 • Kapak sızdırmazlığı
 • Taşıma kolaylığı
 • Filtreleme ve demleme özelliği
 • Tasarım
 • Bütçe

Çay termosu seçerken elbette kişisel gereksinimlerinizi ve beğenilerinizi ön planda tutabilirsiniz. Kullanım amacını ve içecek tipini göz önünde bulundurarak uzun süre kullanıma uygun modeli daha hızlı bulabilirsiniz.

Yorum yapın