En İyi Dyson Airwrap Muadili

Yeliz Yaprak

En iyi Dyson Airwrap muadili

Kuaför ücretleri ve kuaförde geçen zaman artık saçınızla ilgili planlarınızı ertelemenize gerekçe olamayacak. Gelişen elektronik aletler bu işin de kolayını buldu. Birçok farklı başlıkla birlikte kullanılan saç şekillendiriciler (airwrap) hem zaman hem de bütçe tasarrufu açısından müthiş bir kolaylık sunuyor. Saçınızı istediğiniz bir formda kolayca şekillendirebiliyorsunuz. İster plaj dalgası, ister romantik bukleler isterseniz de fön çekilmiş gibi düz saçlar, bütün hepsi airwrapta bulunan başlıklar ile mümkün oluyor.

Saç şekillendirici aletler konusunda öncü markalardan biri olan Dyson airwrap saç şekillendirme işini bir üst boyuta taşımış durumda. Dyson Airwrap saç şekillendiricinin kullanımı kolay ve pratik. Farklı şekillendirme tipleri için kullanılan başlıklar gerçekten çok iyi sonuç veriyor ancak Dyson Airwrap bazen stokta bulunamıyor, bazı kullanıcılar için de pahalı olabiliyor. Piyasada Dyson Airwrap saç şekillendiricinin muadili olabilecek pek çok kaliteli marka var. Kalitesi, pratikliği, fiyatı ve performansı açısından Dyson Airwrap saç şekillendiriciye alternatif olabilecek markaları sizler için listeledik.

Saç Şekillendirici (Airwrap) Kullanmanın Avantajları

  • Saç şekillendiriciler, kuaförde geçireceğiniz zamanı size geri kazandırıyor. Her sabah ya da haftanın belli günleri, işe gidenler için sabah erken saatte kalkıp, açık kuaför bulmak gerçekten bir eziyet oluyor. Hele sıra varsa bu kaybedilen zamanı ve tabii stresi büsbütün arttırıyor. Oysa saç düzleştiriciler veya içinde dalgadan bukleye birçok saç stilini uygulayabileceğiniz başlıklar içeren saç şekillendiriciler, çalışanların işlerini gerçekten çok kolaylaştırdı. Başlangıçta biraz zor gelse de bir süre sonra insan alışıyor ve giderek adeta profesyonel bir kuaför kadar saçınıza hâkim olabiliyorsunuz.
  • Yanınızda bir saç şekillendiriciniz varsa ister seyahatte olun ister kuaför bulamayacağınız bir yerde, saçınızı her zaman istediğiniz stilde şekle sokabilirsiniz. Kolay taşınabilir ve yer kaplamayan büyüklükte olması da taşıma kolaylığı açısından çok büyük bir avantaj. Zaten setler için genelde çok şık bir çanta da veriyorlar.
  • Saç Şekillendiricilerde kullanılan malzemeler, seramik plakalar, fırçaların özellikleri, iyonik sistem vs. saçların kopmasını, hırpalanmasını, kurumasını önlüyor. Saçın nemini içine hapsederek canlı ve parlak kalmasını sağlıyor.

Saç Şekillendirici (Airwrap) Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • Islak Saça Dikkat: Şekillendiricinin başlıklarını doğru kullanmamanız durumunda saçınızda istediğiniz sonucu elde etmeniz mümkün olmayabilir.
  • Isı Ayarı: Saç şekillendiricilerinin ısı ayarlarını ve saçınıza uygunluğunu mutlaka kontrol ediniz. Saçınızı yakmasanız da yıpranmasına neden olabilirsiniz.
  • Otomatik Kapanma Özelliği: Saç şekillendiricilerin otomatik kapanma özelliği olanlarından almanızı tavsiye ederiz çünkü açık unutmanız halinde bir süre sonra kendiliğinden kapanacağı için güvenlik sorununuz olmayacaktır.
  • Döner Kablo: Saç şekillendirici seçerken, 360 derece dönebilen ve mümkün oldukça kablosu uzun olanı seçmek, hem prizden daha uzak bir mesafede hem de kablo elinize dolanmadan çalışabilme imkânı sağlayacaktır.
  • İyonik ve Anti Statik Özellik: Şimdi saç şekillendiricilerin çoğu iyonik özellikli ve anti statik. Bu da saçlarda elektriklenmeyi önlüyor ve saçın nemini koruyor. Bu nedenle Saç şekillendirici alırken, iyonik özellikli anti statik modelleri tercih etmekte fayda var.

En İyi Dyson Airwrap Muadili Markalar

NoDyson Airwrap MuadiliDeğerlendirme
1Philips HP8321/00 Essential Care Saç Düzleştirici⭐ 10/10
2Remington Curl & Straight Confidence Saç Şekillendirici⭐ 9.9/10
3Arzum AR5035 Mona Sense Saç Düzleştirici⭐ 9.8/10
4Hairens HRS-960 Saç Şekillendirme Seti⭐ 9.7/10
5AirHot Saç Şekillendirici Bukle ve Düzleştirme Wt-618⭐ 9.6/10
6Rowenta CF9530 Brush Activ Elektrikli Saç Şekillendirici Tarak⭐ 9.5/10
7Braun Satin Hair 7 Iontec AS720 Airstyler Saç Şekillendirici⭐ 9.5/10
8Fakir Pixie Saç Şekillendirme Seti⭐ 9.4/10
9Babyliss AS970E Döner Fırçalı Saç Şekillendirme Seti⭐ 9.3/10
10Vestel Saç Düzleştirici İyonik Tarak⭐ 9.2/10
11Grundig HS 7032 Plakalı İyonik Saç Düzleştirici⭐ 9.1/10

Piyasada Dyson Airwrap alternatifi olabilecek kaliteli ve fiyat/performans ürünü olan birçok marka olduğundan bahsetmiştik. Yapılan araştırmalara göre benzer özelliklere sahip en iyi Dyson Airwrap muadili listesini aşağıda tüm detaylarıyla bulabilirsiniz.

Philips HP8321/00 Essential Care Saç Düzleştirici

Philips HP8321/00 Essential Care Saç Düzleştirici

Özellikle çalışan insanlar için haftanın belirli günleri, kuaförde fön çektirip işe öyle gitmek güç olabiliyor. Philips HP8321/00 Essential Care Saç Düzleştirici tam da bu ihtiyaca cevap verebilecek bir alet. 60 saniye içinde çabucak ısınıyor.

Tutma yerindeki kapatma kilidi sayesinde pratik ve güvenli bir şekilde saklayabiliyorsunuz. Özellikle seyahatler için ideal. Çok yer kaplamıyor. Döner kablo özelliği sayesinde kablo dolaşması sorunu da yaşanmıyor. Seramik plakaların özelliği sayesinde saçlarda elektriklenme sorunu olmuyor. Saçlar gün boyu parlak ve sağlıklı görünümünü koruyor.

Remington Curl & Straight Confidence Saç Şekillendirici

Remington Curl & Straight Confidence Saç Şekillendirici

Hem düzleştirici hem de dalga verici özelliği olan Remington Curl & Straight Confidence Saç Şekillendirici ile aynı anda hem saçınızı kurutup hem de şekil verebiliyorsunuz.

Ürün çok şık bir saklama çantası ile satılıyor. İçinde 40 mm döner yumuşak kıl fırça, sert düzeltme fırçası, 30mm döner maşa ve kurutma başlığı bulunuyor. Anti statik özelliği sayesinde elektriklenme yapmıyor. Çift yönlü döndürme özelliği kullanımını kolaylaştırıyor. Fırçayı serbest bırakma ve kilitleme sistemi var. Böylece güvenli bir şekilde kullanıp, saklayabiliyorsunuz. Döner kordon olduğu için dolanmıyor. Fiyat olarak da uygun olduğunu belirtelim.

Arzum AR5035 Mona Sense Saç Düzleştirici

Arzum AR5035 Mona Sense Saç Düzleştirici

Tam bir fiyat/performans ürünü. Plakaları geniş ve kalın. Bu sayede bir kerede daha fazla yüzeyi düzleştirme imkânı sağlıyor. Ayrıca seramik plakalar, argan yağı ve keratin katkılı. Saçlarınızı mükemmel düzleştiriyor. Her saç tipine uygun sıcaklık ayarı bulunan Arzum saç düzleştirici, saçlarınıza 100 ile 230 ısı ayarı arasında sıcaklık uyguluyor.

Led ekran sayesinde aletin çalışıp çalışmadığını derece ayarını vs. rahatlıkla görebiliyorsunuz. Otomatik kapanma özelliği ise saç düzleştiricinizi açık unuttuğunuzda oluşabilecek kötü ihtimalleri ortadan kaldırıyor ve 60 dakika içinde kendiliğinden kapanıyor.

Hairens HRS-960 Saç Şekillendirme Seti

Hairens HRS-960 Saç Şekillendirme Seti

Fiyat/performans ürünü olarak seçtiğimiz bir başka marka da Hairens HRS-960 Saç Şekillendirme Seti. Setin içinde 9 mm Afro dalga saç maşası, 32 mm saç maşası, wag maşa ve saç düzleştirici olmak üzere 4 parça bulunuyor. Kullanıcıların değerlendirmeleri, tüm başlıkların çok iyi sonuç verdiği üzerine yoğunlaşıyor. Anti statik özelliği elektriklenmeyi önlüyor.

Nem koruma özelliği var. Ergonomik dizaynı kullanım açısından çok konforlu. Isıtma Aralığı 110 – 210 ve 12 aşamalı çoklu ısı kontrolü var. Kablosu 360 derece dönebiliyor. TSE ve CE belgeli, gerçekten kaliteli bir ürün.

AirHot Saç Şekillendirici Bukle ve Düzleştirme Wt-618

AirHot Saç Şekillendirici Bukle ve Düzleştirme Wt-618

Maksimum ısı ayarı 200 olan AirHot Saç Şekillendiricide titanyum plaka kullanılmış. Anti statik özelliği ile elektriklenme yapmıyor. Setin içinde çıkarılabilir spiral kıvırma aparatı, üfleyici eki, düzleştirici fırça, çok işlevli fırça ve kıvırıcı fırça bulunuyor.

Fön fırçası çok başarılı. Saçları kabartmıyor. Kıvırma fırçasının çok iyi olmadığına dair birkaç yorum var ancak genel olarak değerlendirmeler olumlu. Ürünün fiyatı da benzerlerine göre uygun. Kullanıcılar fiyatına göre performansının gayet iyi olduğunu belirtiyor.

Rowenta CF9530 Brush Activ Elektrikli Saç Şekillendirici Tarak

Rowenta CF9530 Brush Activ Elektrikli Saç Şekillendirici Tarak

Elektriklenme yapmayan, seramik plakaları sayesinde saçınıza canlı ve parlak bir görünüm veren bu pratik ürün, kurutma ve şekillendirme işinde gerçekten çok başarılı. Her iki yöne de dönebilen fırçasının kullanımı da kolay. Saçınızın inceliği ya da kalınlığına göre 50 mm ve 40 mm’lik fırçalardan birini seçebilirsiniz. S

oğuk hava fonksiyonu oluşturduğunuz saç şeklini sabitliyor. Ürünün fiyatı da güzel. Kullanıcıların beğendiği ve tavsiye ettiği bir saç şekillendirici.

Braun Satin Hair 7 Iontec AS720 Airstyler Saç Şekillendirici

Braun Satin Hair 7 Iontec AS720 Airstyler Saç Şekillendirici

Siyah renkte, fırça tipli Braun Satin Hair 7 Iontec AS720 Airstyler Saç Şekillendirici, hem çok şık hem de saçta harika sonuçlar veriyor. Isı 230’a kadar yükseliyor. Isı ayarı iki kademelik. Saç düzleştirme ve saç kıvırma işlevi görüyor.

Seramik Plakaları ve iyonik özelliği sayesinde, saçlarınız parlak, elektriklenmeden, canlı ve dolgun görünüyor. Fırça yapısının özelliği sayesinde, saçların kırılmasını ve aşırı kurumasını önlüyor. Saçların nemini koruyor. Kablo uzunluğunun 2 metre olması da bir diğer avantajı. Kullanıcı yorumları son derece olumlu.

Fakir Pixie Saç Şekillendirme Seti

Fakir Pixie Saç Şekillendirme Seti

İçindeki 5 farklı saç şekillendirme başlıkları ile saçlarınıza istediğiniz modeli verebilirsiniz. Fakir Pixie Saç Şekillendirme Seti sayesinde kendi kendinizin kuaförü olmanız mümkün. Küçük maşa aparatları minik bukleler için, büyük maşa başlığı ise doğal bukle görünümü veriyor.

Şık çantası ile özellikle seyahatler için çok pratik. Her gün kuaföre gitmiş gibi farklı stillerde saçlarınız ile hem zamandan kazanıp hem de fark yaratabilirsiniz. Otomatik kapanma özelliği ve kilidi de güvenli kullanım açısından avantajlı. Plakalarda seramik turmelin malzeme kullanılmış. Saçlarınızda elektriklenme yapmıyor.

Babyliss AS970E Döner Fırçalı Saç Şekillendirme Seti

Babyliss AS970E Döner Fırçalı Saç Şekillendirme Seti

Set, 50 mm döner yumuşak uçlu fırça başlık, 38 mm sabit, sert uçlu başlık, Sabit düzleştirici başlık, sabit palet fırça başlıktan oluşuyor. Ürün fiyat olarak biraz pahalı. Hızlı ısınan ve kapanma kilidi olan bir ürün. Kullanıcıların bir kısmı fön sonuçlarını çok beğenirken bir kısmı da saç şekillendiricinin yeterince güçlü olmadığını söylüyor.

Vestel Saç Düzleştirici İyonik Tarak

Vestel Saç Düzleştirici İyonik Tarak

Tek parçadan oluşan ürün, kullanım açısından da çok pratik. Düzleştirmenin yanı sıra saçınıza dalga da verebilirsiniz. Kablosu 360 derece dönüyor. İyonik özellikli, elektriklenme yapmıyor. Isı düzeyi 220’ye kadar çıkabiliyor, siz saçınızın özelliği ve elde ettiğiniz sonuca göre ısıyı ayarlayabilirsiniz.

Otomatik kapanma özelliğinin olması, güvenli kullanım için önemli. Yerli ürün, bu da fiyat açısından doğal olarak avantaj sağlıyor. Kullanıcılardan yüksek oranda tam not almış bir ürün.

Grundig HS 7032 Botanika Lavanta Yağı Kaplı Plakalı İyonik Saç Düzleştirici

Grundig HS 7032 Botanika Lavanta Yağı Kaplı Plakalı İyonik Saç Düzleştirici

Tam bir fiyat/performans ürünü. Arçelik fabrikasında üretilen bir marka olan Grundig HS 7032 İyonik saç düzleştirici, lavanta yağı kaplı seramik plakaları ile saçınızın nemini koruyor. Isıyı eşit dağıtarak saçınızın yıpranmasını önlüyor. Çok hızlı ısınıyor ve hafızası sayesinde son kullandığınız ısıyı hatırlıyor. Dört farklı sıcaklık ayarı ve Led ekranı var.

Otomatik kapanma özelliği aynı zamanda güvenli kullanım imkânı sağlıyor. Sıcaklık ayarlama ve kilitleme fonksiyonu ile istediğiniz sıcaklıkta, sabit olarak çalışabiliyorsunuz. İyonik özelliği olduğunu da unutmadan ekleyelim. Çok satan, çok beğenilen, kullanıcıların büyük oranda tam not verdiği bir ürün.

Yorum yapın