En İyi Eliptik Bisiklet

Yeliz Yaprak

Updated on:

en iyi eliptik bisiklet

Bir çeşit crosstrainer olarak da nitelenebilecek olan eliptik bisikletler, kaslara ya da eklemlere gereksiz ağırlık bindirmeden egzersiz yapmanızı sağlar. Kaslar üzerinde gereksiz yük olmadığından sakatlık riski de minimum seviyededir. İlk olarak 90’lı yıllarda ortaya çıkmış olan eliptik bisiklet, bu ismi egzersiz sırasında ayakların çizdiği eliptik hareketten alır. Farklı tasarım özellikleri ile farklı amaçlarla kullanmak mümkündür. Örneğin yol bisikleti formundaki modeller gerçek bir bisiklet deneyimini simüle etmenize yardımcı olabilir. Piyasada bulunabilecek en iyi eliptik bisiklet modelleri araştırması yaparak faydalarıyla birlikte sizinle paylaştık.

En İyi 15 Eliptik Bisiklet TAVSİYESİ

NoEliptik BisikletDeğerlendirme
1Nordictrack Commercial S22I Stüdyo Egzersiz Bisikleti⭐ 10/10
2Diesel Fitness 800U Dikey Bisiklet⭐ 10/10
3Valeo 4920E Profesyonel Eliptik Bisiklet⭐ 9.9/10
4Profitness 8350D Eliptik Bisiklet⭐ 9.8/10
5Assault Profesyonel Airbike Abk 825 Classic⭐ 9.7/10
6Horizon Fitness Horizon GR7 Indoor Bike Kondisyon Bisikleti⭐ 9.6/10
7Schwinn Ic8 Spin Bike Bisiklet⭐ 9.5/10
8Woqes Profesyonel Air Bike Hava Dirençli Kondisyon Bisikleti⭐ 9.4/10
9Reebok Gx50 Cross Trainer Eliptik Bisiklet⭐ 9.4/10
10BH Fitness Crystal Yarı Profesyonel Eliptik Bisiklet⭐ 9.3/10
11Voit AT3000 Eliptik Bisiklet⭐ 9.2/10
12Tunturi T300 New Manyetik Dirençli, Spin Bike⭐ 9.2/10
13Hattrick Torso Motorlu Yatay Bisiklet⭐ 9.1/10
14Nautilus U627 Dikey Bisiklet⭐ 9/10
15Ultima Infinity Otomatik-Motorlu Manyetik Eliptik Bisiklet⭐ 9/10

Eliptik bisiklet seçerken dikkat edilmesi gereken faktörler bulunur. Örneğin evde kullanacağınız alanı belirlemeniz ve ürün seçimini de buna göre yapmanız gerekir. Elbette alan ile birlikte bütçenizi de belirlemeniz alternatiflerinizi daraltmak açısından faydalı olacaktır. Biz de sizler için bu faktörlerin yanı sıra dayanıklılık ve kalite, taşıma kapasitesi, eğim özellikleri, programlar, konfor ve daha pek çok özelliği göz önünde bulundurarak 15 üründen oluşan bir eliptik bisiklet listesi hazırladık. Bu kısa rehberin sizlere yardımcı olmasını umuyoruz!

Nordictrack Commercial S22I Stüdyo Egzersiz Bisikleti

Nordictrack Commercial S22I Stüdyo Egzersiz Bisikleti
 • Taşıma Kapasitesi: 150 kg
 • Ağırlık: 80 kg
 • Boyutlar: 153 x 56 x 160 cm

Spor sektörünün lokomotif markalarından biri olan Nordictrack tarafından geliştirilmiş olan eliptik kondisyon bisikleti 22 inçlik bir dokunmatik ekrana sahip. Yani bir yandan spor yaparken bir yandan egzersiz videoları ya da arzu ettiğiniz içerikleri izleyebilirsiniz. Ayarlanabilir sele farklı boylardaki sporcuların rahat bir şekilde kullanabilmesini sağlar. Ayrıca eğim de -10 ile +20 seviyesi arasında ayarlanabilmektedir. Eğim sistemi motorlu olduğundan güç uygulamak gerekmez. 

Cihaz üzerinde bulunan Auto Breeze havalandırma sistemi egzersiz sırasında ferahlamanıza yardımcı olur. Bluetooth bağlantılı entegre hoparlörler sayesinde dilediğiniz müzikleri dinleyebilirsiniz. Cihaz üzerinde yine entegre şekilde 2 adet 1.4 kg ağırlığında dambıl ve şişe tutucu da bulunuyor. Alt kısımda bulunan nakliye tekeri sayesinde bir yerden bir yere kolay bir şekilde taşıyabilirsiniz. 

Diesel Fitness 800U Dikey Bisiklet

Diesel Fitness 800U Dikey Bisiklet
 • Taşıma Kapasitesi: 181 kg
 • Ağırlık: 66 kg
 • Boyutlar: 112 x 67 x 143 cm

Diesel tarafından geliştirilen eliptik bisiklet 12 hazır, 4 nabız kontrol, 1 kullanıcı ve 1 manuel olmak üzere toplam 18 programdan oluşur. Cihaz üzerindeki LCD ekran 10×15 cm genişliğindedir ve bu ekran aracılığıyla mesafe, zaman, kalori, nabız, dakikada çevrilen pedal adedi, program seviyeleri ve güç gibi bilgileri görmek mümkündür. Direnç sistemi 16 seviyelidir ve bu da her kullanıcının rahat etmesini sağlar.

Ergonomik bir seleye sahip olan cihazın 20 seviyeli bir yükseklik ayarı bulunur. LCD ekran -12 ile +12 derece seviyelerinde ayarlanabilir. Ön kısımdaki taşıma tekerlekleri taşımayı kolaylaştırır. Pedal kayışları ayarlanabilir. Şişe ya da bardak koymak için aksesuarları mevcuttur. 

Valeo 4920E Profesyonel Eliptik Bisiklet

Valeo 4920E Profesyonel Eliptik Bisiklet
 • Taşıma Kapasitesi: 180 kg
 • Ağırlık: 92 kg
 • Boyutlar: 198 x 60 x 170 cm

10 hazır ve 2 HRC olmak üzere 12 adet programı bulunan Valeo kondisyon bisikleti 20 manyetik direnç seviyesine sahiptir. Cihaz üzerinde bulunan backlight LCD ekran üzerinden mesafe, zaman, hız, level, kalori, tur, watt ve nabız takibi yapılabilir. Ayrıca Valeo kondisyon bisikleti aracılığıyla isterseniz elden, isterseniz telemetrik göğüs bandı kullanarak nabız ölçümü gerçekleştirebilirsiniz. Cihaz ağır bir şasiye sahip olduğundan yoğun kullanım için uygundur. 

Profitness 8350D Eliptik Bisiklet

Profitness 8350D Eliptik Bisiklet
 • Taşıma Kapasitesi: 150 kg
 • Ağırlık: 77 kg
 • Boyutlar: 170 x 64 x 210 cm

Profesyonel kullanım için tasarlanmış olan Profitness 8350D eliptik bisiklet, tıpkı rakiplerinde de olduğu gibi LCD dijital gösterge ekranı üzerinden hız, zaman, mesafe, kalori ve nabız kontrolü yapmanızı mümkün kılar. İçerisindeki programlar sayesinde nabız kontrollü olarak çalışılabilir.

Manyetik bir sisteme sahip olan cihazda 8 seviyeli pedal direnç ayarı, anatomik yapıya uygun hareketli kollar, geniş ayak platformu ve sürtünmeyi azaltan PMR sistemi bulunur.

Assault Profesyonel Airbike Abk 825 Classic

 • Taşıma Kapasitesi: 159 kg
 • Ağırlık: 45 kg
 • Boyutlar: 129 x 59 x 123 cm

Üzerinde 69 cm’lik güçlü bir fan bulunan bu özel tasarım tüm vücudun çalışmasını sağlayan 8 hazır antrenman programı ile gelir. Zincir sürüş sistemi bulunduğundan bakım gereksinimi daha azdır. Nabız değerlerini takip edebilmek için polar göğüs bandı bulunur.

Dişli sistemi krom malzemeden üretilmiştir ve bu da dayanıklılığını gösterir. Ayarlanabilir anatomik sele teri emmeyen bir yapıya sahiptir ve bu sebeple maksimum hijyen sunar. Entegre taşıma tekerleri ile hareket ettirmek son derece kolaydır. 

Horizon Fitness Horizon GR7 Indoor Bike Kondisyon Bisikleti

Horizon Fitness Horizon GR7 Indoor Bike Kondisyon Bisikleti
 • Taşıma Kapasitesi: 130 kg
 • Ağırlık: 51 kg
 • Boyutlar: 134 x 56,2 x 105,8 cm

Bir yol bisikleti tasarımına sahip olan Horizon Fitness kondisyon bisikleti, gerçek bir bisiklet deneyimi yaşamak isteyenler için idealdir. Arkadan çekişli bir sisteme sahip olan bisiklet ergonomik gidon, manyetik direnç sistemi, gerçek zamanlı bildirimler veren LCD konsol ve çeşitli eğitim programları ile donatılmış.

Cihaz üzerindeki Glow Ride aydınlatma sistemi, gerçek bir bisiklet deneyimini simüle etmenizi kolaylaştırır. Bluetooth aracılığıyla Fit Display uygulamasına erişmek ve buradan oluşturduğunuz çalma listelerini dinlemek mümkün.

Schwinn Ic8 Spin Bike Bisiklet

 • Taşıma Kapasitesi: 150 kg
 • Ağırlık: 48 kg
 • Boyutlar: 124 x 137 x 132 cm

100 seviyeli bir direnç ayarı bulunan Schwinn marka eliptik bisiklet OH1 kol bandı ve polar H10 göğüs bandı aracılığıyla nabız ölçümünü mümkün hale getirir. Pedal kısmında profesyonel bisikletlerde kullanılan kayış sistemi kullanılmıştır. Renkli LCD ekran üzerinden zaman, kalori, hız, mesafe, pedal çevirme hızı, nabız ve watt gibi bilgiler görülebilir. Performans takibini Ride Social ve Zwift bisiklet uygulamaları üzerinden yapabilirsiniz. 

Woqes Profesyonel Air Bike Hava Dirençli Kondisyon Bisikleti

 • Taşıma Kapasitesi: 120 kg
 • Ağırlık: 52 kg
 • Boyutlar: 125 x 33 x 82 cm

Hava dirençli bir kondisyon bisikleti olan Woqes, elektrik bağlantısına ihtiyaç duymaksızın kendi enerjisini üreterek çalışır. Crossfit antrenmanları için uygundur; pedal çevirirken hareketli kolları sayesinde üst vücudunuzu çalıştırmanızı sağlar.

LCD gösterge panelinin kullanımı hem profesyoneller hem de başlangıç seviyesindekiler için kolaydır. Hız, zaman, kalori ve mesafe gibi bilgiler gösterge paneli üzerinden takip edilebilir. Hava direnç sistemi ile çalışan cihazda suluk mevcuttur. 

Reebok Gx50 Cross Trainer Eliptik Bisiklet

Reebok Gx50 Cross Trainer Eliptik Bisiklet
 • Taşıma Kapasitesi: 120 kg
 • Ağırlık: 48 kg
 • Boyutlar: 128 x 38 x 66 cm

Yirmi farklı egzersiz modu ile dikkat çeken Reebok eliptik bisiklette zaman, mesafe ya da kalori hedefi koymanız mümkündür. Tüm bu bilgiler arkadan aydınlatmalı LCD gösterge üzerinden takip edilebilir. Elden nabız ölçümü mevcuttur. Direnç sistemi 32 seviyelidir. Kaymaz pedalları ve zemin denge ayar vidaları ile kaza riskini minimize eder. 

BH Fitness Crystal Yarı Profesyonel Eliptik Bisiklet

BH Fitness Crystal Yarı Profesyonel Eliptik Bisiklet
 • Taşıma Kapasitesi: 150 kg
 • Ağırlık: 58 kg
 • Boyutlar: 166 x 70 x 158 cm

5 inç LCD ekrana sahip olan eliptik bisiklet 12 adet hazır, 4 adet nabız, 1 adet fitness test programı ve bir de manuel kullanıcı programı olmak üzere 18 farklı programa sahiptir. 24 seviyeli yoğunluk direnç ayarı bulunur. Ekran panelinin altında bulunan serinletici fan egzersizleri çok daha konforlu hale getirir. 

Voit AT3000 Eliptik Bisiklet

Voit AT3000 Eliptik Bisiklet
 • Taşıma Kapasitesi: 130 kg
 • Ağırlık: 59 kg
 • Boyutlar: 162 x 66 x 169 cm

Voit marka eliptik bisikletin renkli LCD ekranında RPM (dakikada çevrilen pedal sayısı), hız, mesafe, zaman, watt, kalori ve nabız gibi bilgiler görülebilir. Cihazda 17 farklı program seçeneği bulunur. 24 zorluk seviyeli pedal sistemi gösterge paneli üzerinden ayarlanabilir. Şık ve modern bir tasarıma sahiptir. 

Tunturi T300 New Manyetik Dirençli, Telefon/Tablet Uygulamalı Spin Bike

Tunturi T300 New Manyetik Dirençli, Telefon/Tablet Uygulamalı Spin Bike
 • Taşıma Kapasitesi: 150 kg
 • Ağırlık: 41,5 kg
 • Boyutlar: 126 x 50 x 100 cm

Manyetik direnç kontrollü bir eliptik bisiklet olan Tunturi kayışlı çalışma sistemine sahiptir. Zwift uygulaması üzerinden Bluetooth ile egzersiz takibi yapılabilir. Telefon ve tablet aparatı film izlemek için özel olarak dizayn edilmiştir. Suluk ya da kulaklık gibi aksesuarları koyabileceğiniz bir rafı ve kolay hareket ettirebilmek adına taşıma tekerlekleri bulunur. 

Hattrick Torso Motorlu Yatay Bisiklet

Hattrick Torso Motorlu Yatay Bisiklet
 • Taşıma Kapasitesi: 140 kg
 • Ağırlık: 60 kg
 • Boyutlar: 138 x 64 x 111 cm

Elden nabız ölçebilme, ileri geri sele ayarı, 10 kademeli pedal sistemi, sessiz çalışma, hoparlör ve alıcı gibi özelliklere sahip olan Hattrick yatay bisiklet hız, mesafe, zaman, kalori, nabız ve RPM gibi göstergelerin yanı sıra body fat, takvim, saat ve oda sıcaklığı gibi bilgileri de gösterir. 1 manuel ve 24 hazır programı bulunur.

Nautilus U627 Dikey Bisiklet

Nautilus U627 Dikey Bisiklet
 • Taşıma Kapasitesi: 150 kg
 • Ağırlık: 30 kg
 • Boyutlar: 117 x 56 x 140 cm

Bisiklete binmeyi ve inmeyi kolaylaştıran bir tasarıma sahip olan Nautilus eliptik bisiklet 6.5 inçlik bir LCD ekrana sahiptir. Sele 4 yönlü olarak ayarlanabilir. 25 ila 400W manyetik direnç sistemi ve 32 direnç seviyesi bulunur. 16 egzersiz programının yanı sıra 4 farklı kullanıcı profili tanımlanabilir. Medya rafı, suluk yeri ve USB şarj girişi mevcut. 

Ultima Infinity Otomatik-Motorlu Direnç Ayarlı Manyetik Eliptik Bisiklet

Ultima Infinity Otomatik-Motorlu Direnç Ayarlı Manyetik Eliptik Bisiklet
 • Taşıma Kapasitesi: 140 kg
 • Ağırlık: 63 kg
 • Boyutlar: 156 x 72 x 169 cm

Tamamen sessiz çalışan UItima eliptik bisiklet vücut yağ ölçümü gerçekleştirir. 16 seviyeli pedal direnci geniş LCD ekran üzerinden ayarlanabilir. Hız, zaman, mesafe ve kalori takibinin yanı sıra elden nabız ölçme özelliği de bulunur.

Eliptik Bisikletin Faydaları Nelerdir?

Eliptik bisiklet en temelde kardiyo egzersizi yapmak için ideal bir alettir. Aynı zamanda kardiyovasküler dayanıklılığın artırılması için de faydalıdır. Eliptik bisiklet kullanarak elde edebileceğiniz kazanımlardan bazıları şu şekilde: 

 • Eklemler ya da kemikler üzerinden yüksek darbe yaratan egzersizlere oranla, özellikle sakatlanma riski olan insanlar için çok daha güvenilir bir araçtır.
 • Alt ve üst beden kasları aynı anda çalışır.
 • Kalori yakımı maksimum seviyede olduğu için kilo vermeye yardımcıdır.
 • Düzenli olarak kullanması kasları güçlendirerek dayanıklılığı artırır.
 • Eliptik bisiklet kullanmak endorfin seviyelerini artıracağından stresin azaltılması ve zihinsel rahatlama yaratılması mümkündür.
 • Kullanılan arayüzler ve gösterge panelleri genellikle anlaşılırdır; bu yüzden kullanımı da son derece kolaydır.

Tüm bu kazanımları elde edebilmek için kaliteli, güvenilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir eliptik bisiklet seçmeniz önem taşır!

Yorum yapın