En İyi Kabin Boy Bebek Arabası

Yeliz Yaprak

en iyi kabin boy bebek arabası

Bebek bakımında önemli bir yere sahip olan bebek arabaları, gün içinde bebeğin konforla dolaştırılması ve bu esnada biberon, bebek bezi, yiyecek içecek gibi eşyaların taşınmasını sağlaması açısından oldukça avantajlı ekipmanlardan. Ancak normal şartlarda büyük boyutlarıyla uzun yıllar kullanıma elverişli olan bu araçlar, kimi zaman aynı sebepten ötürü bebekle birlikte hareket etmeyi fazlasıyla zorlaştırabiliyor. Özellikle sık seyahat eden ebeveynler için klasik bebek arabalarıyla birlikte yola çıkmak, avantajdan çok dezavantaja neden olabiliyor. Dolayısıyla bu durumlarda, hem taşıma kolaylığı sunan hem de bebek konforunu aynı şekilde koruyan kompakt tasarımlı kabin boy bebek arabaları ideal bir alternatif haline geliyor. Peki kalite, kullanım ve özellik bakımından değişkenlik gösteren kabin boy bebek arabaları arasından en iyi tercih hangisi? İşte detaylı öneri listesi!

Kabin Boy Bebek Arabalarının Avantajları Nelerdir?

Kabin boy veya diğer adıyla travel sistem bebek arabalarını klasik bebek arabalarından ayıran başlıca özellik tasarımın daha kompakt olmasıdır. Bu durum taşınabilirlik ve kullanım açısından büyük rahatlık sağlarken, ebeveynlere şu gibi avantajlar sunar:

 • Kabin boy bebek arabası gezme odaklı esnek bir tasarıma sahiptir ve bu özelliği sayesinde farklı seyahat ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilir.
 • Kabin boy bebek arabası puset, oto koltuğu ve ana kucağı da dahil olmak üzere birden fazla parçadan oluşur ve böylece yerine göre katlanıp küçültülerek veya parçalarına ayrılarak kullanılabilir.
 • Farklı parçalarla birlikte geldiğinden ana kucağı ve puset gibi ek ekipman satın alma ihtiyacını ortadan kaldırarak bütçe kontrolüne yardımcı olur.
 • Ayarlanabilir parçaları sayesinde bebek boyuna göre büyüyebilir ve uzun yıllar kullanılabilir.
 • Tasarımı iyi düşünülmüş modeller, bebek eşyalarını ve bebeği yüksek konfor ve rahatlıkla taşımaya yardımcıdır. 
 • Rüzgarlı, yağmurlu, güneşli hava durumlarına karşı kompakt şekilde önlem almayı sağlar.

Çok yönlü ve işlevsel ekipmanlardan olan kabin boy bebek arabaları, bebeğinizi maksimum güven ve minimum efor ile taşımanıza yardımcıdır. Ancak ürün seçiminde dikkat edilmesi gereken faktörlerin başında bebek rahatlığı ve marka güveni gelmelidir.

En İyi 15 Kabin Boy Bebek Arabası

NoKabin Boy Bebek ArabasıDeğerlendirme
14 Baby Cool Black Travel Sistem Bebek Arabası⭐ 10/10
2Inglesina Trilogy Bebek Arabası 2’li Set⭐ 9.9/10
3Maxi-Cosi Lara2 Cabin Bebek Arabası⭐ 9.8/10
4Maxi-Cosi Adorra 2 Çift Yönlü Bebek Arabası⭐ 9.8/10
5Kinderkraft Nubi Kabin Boy Pratik Bebek Arabası⭐ 9.8/10
6Joell Truva Travel Sistem Bebek Arabası⭐ 9.7/10
7Prego Range Travel Sistem Bebek Arabası⭐ 9.7/10
8Mamas Papas Airo Tek Yönlü Bebek Arabası⭐ 9.7/10
9Tommybaby Golf Kabin Boy Bebek Arabası⭐ 9.6/10
10Pierre Cardin Pc Vovo Bebek Arabası⭐ 9.6/10
11Pierre Cardin İkiz Bebek Arabası⭐ 9.6/10
12Chicco Ohlala 2 Twin Ultra Hafif Ikiz Bebek Arabası⭐ 9.5/10
13Prego Solo Travel Bebek Arabası⭐ 9.5/10
14Hamilton R1 Kolay Katlanabilir Kabin Bebek Arabası⭐ 9.5/10
15Elele Plane Kabin Tipi Bebek Arabası⭐ 9.5/10

Günümüzde bebeklerin sağlıklı ve güvenli şekilde taşınması için özel olarak tasarlanan sayısız kabin boy bebek arabası mevcut. Ancak bu durum tasarım, renk, fiyat ve daha pek çok parametreye göre değişen modeller arasından seçim yapmayı neredeyse imkansız hale getirebiliyor. Biz de ebeveynlere bu konuda yardımcı olmak ve tercih aralığını biraz daha sıklaştırmak adına, piyasanın en kaliteli ve beğenilen modelleri arasından ideal bir öneri listesi hazırladık. İşte bebeğinizin konforu için tercih edebileceğiniz en iyi 15 kabin boy bebek arabası…

4 Baby Cool Black Travel Sistem Bebek Arabası

4 Baby Cool Black Travel Sistem Bebek Arabası
 • Araba Ağırlığı: 7 – 10 kg
 • Taşıma Kapasitesi: 0 – 15 kg
 • Ek Özellikler: Çift Yönlü

15 kiloya kadar taşıma kapasitesi ile 6 aydan itibaren kullanım için elverişli olan 4 Baby Cool, bebeğinizi güvenle taşıyabileceğiniz harika bir kabin boy bebek arabası.

Ergonomik taşıma kolu ve hafif tasarımı sayesinde pratik kullanım sunan model, aynı zamanda lüks iç pedi ve tam yatay konuma getirilir ünitesi ile bebeğinize üst düzey konfor sağlar. Uyutma ve beslenme gibi diğer aktiviteler sırasında oturma koltuğu olarak da kullanılabilir.

Inglesina Trilogy Bebek Arabası 2’li Set

Inglesina Trilogy Bebek Arabası 2'li Set
 • Araba Ağırlığı: 7 – 10 kg
 • Taşıma Kapasitesi: 0 – 25 kg
 • Ek Özellikler: Tek Elle Katlama

Oldukça hafif ve pratik bir yapıya sahip olan Inglesina Trilogy, tam bir mühendislik harikası. 25 kiloya kadar yüksek taşıma kapasitesi ve sağlam tasarımı ile uzun yıllar kullanıma uygun olan ürün, tek elle kapatıp açma ve kolay ilerletme gibi ebeveynler açısından kurtarıcı pek çok avantaja sahip.

Ayrıca 3 kademeli sırt ayarı ve bebek penceresi sayesinde, taşıma esnasında bebeğiniz için en ideal rahatlık seviyesini bulmanızı sağlar.

Maxi-Cosi Lara2 Cabin Bebek Arabası

Maxi-Cosi Lara2 Cabin Bebek Arabası
 • Araba Ağırlığı: 7 – 10 kg
 • Taşıma Kapasitesi: 0 – 22 kg
 • Ek Özellikler: Ek Alışveriş Sepeti

Kompakt tasarımı ile öne çıkan Maxi-Cosi Lara, doğumdan itibaren 4 yaşa kadar kullanım için en ideal travel sistem bebek arabalarından biri. Esnek yapısı sayesinde farklı gezi planlarına kolayca uyum sağlayan ürün, itme koluna tek bir dokunuş sonrası otomatik olarak kendiliğinden kapanır.

Tasarımının kompaktlığı sayesinde bebeğinizi güvenle gezdirmenize yardımcı olurken, ek alışveriş sepeti ile eşyalarınıza kolay erişmenizi sağlar.

Maxi-Cosi Adorra 2 Çift Yönlü Bebek Arabası

Maxi-Cosi Adorra 2 Çift Yönlü Bebek Arabası
 • Araba Ağırlığı: 7 – 10 kg
 • Taşıma Kapasitesi: 0 – 18 kg
 • Ek Özellikler: Çift Yönlü

Kaliteli gövde malzemesi sayesinde bebeğinize maksimum güvenlik sunan Maxi-Cosi Adorra, her türlü zorlu hava şartına karşı ekstra dirençli yapıda. Nefes alır kumaşı, tam ayarlı sırtlığı ve hızlı kilit sistemi sayesinde ise hem konforu en üst seviyeye çıkarır hem de yüzeylerde rahat hareket etme avantajı sağlayarak bebeğinizin zemin dengesizliklerinden etkilenmesini önler.

Kinderkraft Nubi Tek Elle Kolay Katlanır Kabin Boy Pratik Bebek Arabası

Kinderkraft Nubi Tek Elle Kolay Katlanır Kabin Boy Pratik Bebek Arabası
 • Araba Ağırlığı: 7 kg
 • Taşıma Kapasitesi: 0 – 15 kg
 • Ek Özellikler: Tek Elle Katlama

Kinderkraft NUBI sadece 7 kiloluk ağırlığı ile oldukça pratik ve rahat kullanıma sahip kabin boy bebek arabaları arasında. Düşük ağırlığının yanı sıra zorlu şartlara elverişli yapısı sayesinde güneş ışınlarına ve rüzgara karşı ekstra koruma sağlayan ürün, aynı zamanda ayak örtüsü, bardaklığı, omuz askı seti ve güçlü yol tutuş gibi özellikleri ile gezintileri konforla tamamlamanıza da yardımcı.

Joell Truva Travel Sistem Bebek Arabası

Joell Truva Travel Sistem Bebek Arabası
 • Araba Ağırlığı: 7 – 10 kg
 • Taşıma Kapasitesi: 0 – 18 kg
 • Ek Özellikler: Çift Yönlü

Sabitleme, elde taşıma ve sallama olmak üzere 3 farklı pozisyonda kullanım artısı sunan Joell Truva seyahat tipi bebek arabası, 360 derece dönen tekerlekleriyle yüksek manevra kabiliyeti sunarak yolculukları hızlandıran bir model. Ek olarak tam yatırılabilir sırt ünitesi, konforlu dolgu malzemesi ve süspansiyonlu tekerlekleri sayesinde engebeli yolculuklarda bile bebeğinizi rahatsız etmeden taşımanız için elverişli.

Prego Range Travel Sistem Bebek Arabası

Prego Range Travel Sistem Bebek Arabası
 • Araba Ağırlığı: 7 – 10 kg
 • Taşıma Kapasitesi: 0 – 18 kg
 • Ek Özellikler: Tek Elle Katlama

Modern tasarımı ile son derece şık görünen Prego Solo, aynı zamanda bebeğinize maksimum konfor ve güvenlik sunan bir kabin bebek arabası.

Kompakt tasarımı ve kolay kapatıp açma özelliği yolculukları hızlandırırken, deri itme sapları ve ergonomik tutma alanları ebeveyn rahatını düşünür. İçindeki lüks dolgu malzemesi ve ayarlı sırt sistemi ise bebek açısından aynı ölçüde konforludur.

Mamas Papas Airo Tek Yönlü Bebek Arabası

Mamas Papas Airo Tek Yönlü Bebek Arabası
 • Araba Ağırlığı: 7 – 10 kg
 • Taşıma Kapasitesi: 0 – 25 kg
 • Ek Özellikler: Yatış Pozisyonu

Mamas&Papas Airo, estetik ve hafif tasarımı sayesinde bebeğiniz kucağınızdayken kolayca açıp kapatacağınız kadar pratik bir ürün.

Minimalist tasarımı sayesinde farklı boyutlara indirgenen ürün hem gün içinde rahat kullanım ve taşıma imkanı tanır hem de farklı yatış pozisyonu ayarları ile bebeğinizin dünyayı ister yatay ister dikey konumda keşfetmesine izin verir. 5 nokta emniyet kemer sistemi ve süspansiyonlu tekerlekleri ise yolculukları ultra güvenli hale getirir.

Tommybaby Golf Kabin Boy Bebek Arabası

Tommybaby Golf Kabin Boy Bebek Arabası
 • Araba Ağırlığı: 7 – 10 kg
 • Taşıma Kapasitesi: 0 – 25 kg
 • Ek Özellikler: Otomatik Kilit

0-36 aylık bebeklere özel tasarlanan Tommybaby Golf, farklı kademelerde ayarlanabilir sırt dayanağı ve açılabilir ön barı ile bebek taşımayı yüksek konfora çeviren kullanışlı bir model.

Özellikle soğuk havalara elverişli ayak rüzgarlığı sayesinde bebek sağlığını düşünen ürün, aynı zamanda otomatik kilitlenme ve katlanma gibi ebeveyn hayatını kolaylaştıran özelliklere sahip. Tek noktadan kolay fren sistemi ve desteksiz ayakta durma gibi emniyeti artıran ek avantajlar da bu üründe mevcut.

Pierre Cardin Pc Vovo Bebek Arabası

Pierre Cardin Pc Vovo Bebek Arabası
 • Araba Ağırlığı: 7 – 10 kg
 • Taşıma Kapasitesi: 0 – 25 kg
 • Ek Özellikler: Kademeli Ayar

Pierre Cardin Vovo, ayarlanabilir sırt desteği, katlanır ön barı ve kademeli çekçek kolu sayesinde yolculukları lüks ve kompakt hale getiren ürünlerden. Aynı zamanda ultra dolgulu iç pedleri ve azo boya ile fitalat içermeyen malzeme seçimleri ile bebek sağlığını düşünen bir model. Bu nedenle hem bebeğinizin konforunu ön planda tutmanıza hem de sağlığını korumanıza yardımcı olur.

Ek olarak bebeğinizi rüzgarlığı sayesinde soğuk havalardan, güneş siperliği sayesinde ise zararlı UV ışınlarından en iyi şekilde koruyarak rahat bir sürüş deneyimi sunar.

Pierre Cardin İkiz Bebek Arabası

Pierre Cardin İkiz Bebek Arabası
 • Araba Ağırlığı: 0 – 7 kg
 • Taşıma Kapasitesi: 9 – 36 kg
 • Ek Özellikler: Tek Elle Katlama

Kabin boy bebek arabaları arasında ikiz bebek sahipleri için özel olarak tasarlanan bu kullanışlı model, hem bebeklerin güvenliğini hem de konforunu artıran esnek bir yapıya sahip.

Birleşip ayrılan kabinleri sayesinde birden fazla bebekle yolculuk yaparken ebeveynlere rahatlık sunan model, tek elle katlama gibi hayat kurtarıcı özelliklere sahip. Ayrıca ekstra güvenli alüminyum gövdesi ile darbeleri emerken, arkasında yer alan pencereleri sayesinde ikiz bebekleri kolaylıkla kontrol etmenize yardımcı olur.

Chicco Ohlala 2 Twin Ultra Hafif Ikiz Bebek Arabası

Chicco Ohlala 2 Twin Ultra Hafif Ikiz Bebek Arabası
 • Araba Ağırlığı: 9 kg
 • Taşıma Kapasitesi: 0 – 18 kg
 • Ek Özellikler: Tek Elle Katlama

İkiz bebekli aileler için bir diğer alternatiflerden olan Chicco Ohlala 2 Twin, ultra hafif yapısı sayesinde tek bir ebeveyn için bile gezintileri ve yolculukları kolaylaştıracak seviyede kompakt bir tasarıma sahip.

Otomatik açılıp kapama özelliği ve ekstra yol tutuşu sayesinde pratik şekilde kullanılan ürün, aynı zamanda dayanıklı gövde yapısı ile sürüş güvenliğini maksimuma çıkarır. Böylece bebeklerin yol boyunca titreşim ve darbelerden etkilenmesini önler.

Prego Solo Travel Bebek Arabası

Prego Solo Travel Bebek Arabası
 • Araba Ağırlığı: 7 – 10 kg
 • Taşıma Kapasitesi: 0 – 18 kg
 • Ek Özellikler: Tek Elle Katlama

Prego Solo kabin boy bebek arabası, 0-36 aylık bebekler için en kullanışlı ürünlerden bir diğeri. Hafifliği, ebeveyn konforunu düşünen tutma kolları ve tek elle katlama avantajı, ürünün en beğenilen özelliklerinden olsa da model aynı zamanda tek nokta fren sistemi ve 360 derece döner tekerlekleri ile bebek güvenliğini en ince ayrıntısına kadar düşünen bir yapıda. 

Hamilton R1 Kolay Katlanabilir Kabin Bebek Arabası

Hamilton R1 Kolay Katlanabilir Kabin Bebek Arabası
 • Araba Ağırlığı: 0 – 7 kg
 • Taşıma Kapasitesi: 0 – 18 kg
 • Ek Özellikler: Tek Elle Katlama

Kompakt tasarımlı Hamilton One Sport, her türlü baş üstü kabine sığan boyutları ve konforlu iç pedleriyle hem ebeveyn hem bebek rahatını düşünen bir model. Aynı zamanda dayanıklı ve güçlü bir gövde yapısına sahip. Erişimi kolay geniş fren pedalı ise sürüş güvenliğini artırır özellikte.

Elele Plane Kabin Tipi Bebek Arabası

Elele Plane Kabin Tipi Bebek Arabası
 • Araba Ağırlığı: 0 – 7 kg
 • Taşıma Kapasitesi: 0 – 25 kg
 • Ek Özellikler: Tek Elle Katlama

Elele Plain, çok hafif özel alaşımlı malzeme kullanılarak üretilen dayanıklı ve güvenli bir kabin tipi bebek arabası. Deri tutma kolları ve ergonomik yapısıyla her türlü yolculukta kolayca taşınabilir, çok pozisyonlu sırt dayanağı ile bebeklerin istenen pozisyonda gezinmesine olanak tanıyabilir.

Yorum yapın