En İyi Kulak Temizleme Damlası

Yeliz Yaprak

en iyi kulak temizleme damlası

Kulak, kıvrımlı yapısı nedeniyle kir ve toz tutarak çabuk kirlenen bir organdır. Kulak temizleme çubukları ile düzenli olarak yapılan bir temizleme işlemi, ne yazık ki kulak kıvrımları arasında kalan kirleri tamamen gidermek için yeterli değildir. Gerektiği gibi temizlenmeyen kulak ise hem işitme kalitesinin düşmesi hem de çeşitli kulak iltihaplarına zemin hazırlaması sebebiyle sağlık açısından oldukça tehlikeli bir durumdur. Kulakların mikrop ve bakterilerden arınarak sürekli hijyenik kalmasına yardımcı olan kulak temizleme damlaları, bu nedenle düzenli kullanılması gereken solüsyonlardır. 

En İyi 15 Kulak Temizleme Damlası

NoKulak Temizleme DamlasıDeğerlendirme
1Edis Pharma Qulax Buşon Yumuşatıcı Kulak Damlası⭐ 10/10
2Edis Pharma Qulax Kulak Rahatlatıcı Kulak Damlası⭐ 10/10
3Dermolife Buşon Kulak Damlası Demilife⭐ 10/10
4Dermosept Gliserin Damla⭐ 9.9/10
5Multiplus Buşon Yumuşatıcı Kulak Damlası⭐ 9.8/10
6Serotis Drops Kulak Damlası⭐ 9.7/10
7Boriclean Kulak Damlası⭐ 9.7/10
8Ear Clear Dış Kulak Temizleme Solüsyonu (Buşon Yumuşatıcı)⭐ 9.6/10
9Abfen Farma Oksibor Kulak Çevresi Dezenfekte Solüsyonu⭐ 9.5/10
10Serumex Kulak Damlası – Buşon Yumuşatıcı Damla⭐ 9.4/10
11Mutlu Doktor Kul-Tem Kulak Temizleme Solüsyonu⭐ 9.3/10
12Clearmed Gliserin Damla⭐ 9.3/10
13Poblex Kulak Rahatlatıcı Damla⭐ 9.2/10
14Sıhhat Gliserin Damlalıklı⭐ 9.2/10
15Miraderm Gliserin Damlalıklı⭐ 9.1/10

Kulakta biriken kirleri çözme, iltihap ve enfeksiyonları giderme, kulak sağlığını koruma bakımından en doğru damlayı bulmak çok önemlidir. İhtiyacınızı karşılayan kaliteli bir ürün tercih ettikten sonra ideal dozaj önerilerini takip ederek, işitme kalitesini kısa sürede artırabilir ve ağrı gibi şikayetlerden kurtulabilirsiniz. İşte kulak sağlığını korumak için en ideal 15 kulak temizleme damlası!

Edis Pharma Qulax Buşon Yumuşatıcı Kulak Damlası 20 ml

Edis Pharma Qulax Buşon Yumuşatıcı Kulak Damlası 20 ml
 • Miktar: 20 ml
 • Etkili ve güvenilir formül

Piyasadaki en güvenilir markalardan olan Edis Pharma’nın Qulax buşon yumuşatıcısı, alkol ve paraben içermeyen sağlıklı formülü ile öne çıkar. Hidrojen peroksit gibi kulağı tahriş eden kimyasallardan tamamen arındırılmış olan damla, ideal pH seviyesi sayesinde kulak iç ortamının yapısını korur.

Alerjen içermemesi sayesinde potansiyel riskleri eler ve kulak içinde biriken kirin hassas şekilde yumuşayarak çözünmesini sağlar. Gliserin ve zeytinyağı ile zenginleştirilen solüsyon yan yatar konumdaki kulağa kolayca damlatılır ve yaklaşık 3-5 dakika içinde etkisini göstererek içerideki biriken kirlerin dışarı atılmasını sağlar. Kulak tıkanıklığı ve kiri sebebiyle ortaya çıkan işitme sorunlarını gidermek için birebirdir.

Edis Pharma Qulax Kulak Rahatlatıcı Kulak Damlası 20 ml

Edis Pharma Qulax Kulak Rahatlatıcı Kulak Damlası 20 ml
 • Miktar: 20 ml
 • Ağrı tedavisinde etkili

Edis Pharma markalı bir diğer ürün olan Qulax kulak rahatlatıcı damla, özellikle ödem, ağrı, şişlik ve kızarıklık gibi kulak sorunlarını gidermek için kullanılır. Kulak yapısını ve pH’ını bozan içeriklerden arındırılmış olması sebebiyle kulağı tahriş etmez ve alerji riski oluşturmaz.

Gliserin ve zeytinyağına ek olarak karanfil yağı içeren hassas formülü, kulağın mümkün olan en doğal şekilde eski sağlığına kavuşmasını sağlar. Uygulaması son derece kolay, etki hızı ise yüksektir. Yan yatar konumda damlatıldıktan 3-5 dakika sonra kulak kanalına yayılır ve biriken kirlerin çözünerek dışarı akmasını sağlar. Ayrıca içindeki doğal yağlar kulak enfeksiyonlarının önlenmesine, tıkanıklıkların giderilmesine ve ağrı şikayetlerinin hafifletilmesine yardımcıdır. Bu nedenle çocuklarda veya yetişkinlerde güvenle kullanılabilir.

Dermolife Buşon Kulak Damlası 20 ml Demilife

Dermolife Buşon Kulak Damlası 20 ml Demilife
 • Miktar: 20 ml
 • Temiz formül

Alkol, paraben gibi kulağı tahriş eden ve pH değerini bozan içeriklerden arındırılmış olan Dermolife buşon kulak damlası, kulakta birikerek işitme ve ağrı şikayetlerine yol açan kirleri ortadan kaldırmak için idealdir.

İlk kullanım sonrası etkisini gösteren solüsyon özel damlatma başlığı sayesinde son derece pratik şekilde uygulanır ve dakikalar içinde kirleri çözerek dışarı akıtır. Böylece tıkanıklığa ağrı hassasiyet, batma, iltihap gibi sorunları önler ve kulak hijyenini koruyarak işitme kalitesini artırır.

Dermosept Gliserin Damla 35 gr

Dermosept Gliserin Damla 35 gr
 • Miktar: 35 gr
 • Çok yönlü kullanım

Renksiz ve kokusuz bitkisel içeriği ile öne çıkan Dermosept gliserin damla, kulak da dahil olmak üzere vücutta pek çok farklı yerde kullanılabilir. Özel damlalığına sahip olduğundan kolay uygulanır ve temiz formülü ile anında etki göstermeye başlar.

Kulak içinde bulunan mumlanmış haldeki kirleri yumuşatmaya yardımcıdır, bu sayede kulak pamuğu benzeri temizleme yöntemlerine kıyasla çok daha sağlıklı ve kalıcı sonuçlar verir. Aynı zamanda kulaktaki ufak çaplı kanamaları durdurmaya, cilt üzerindeki yara ve sıyrıkların dezenfeksiyonuna veya ağız ve diş temizliğine de yardımcıdır.

Multiplus Buşon Yumuşatıcı Kulak Damlası 20 ml

Multiplus Buşon Yumuşatıcı Kulak Damlası 20 ml
 • Miktar: 20 ml
 • Çocuklar için uygun

Multiplus buşon yumuşatıcı damla, kulakta zamanla biriken ve buşon olarak adlandırılan balmumu ve diğer kirleri temizlemede oldukça etkilidir. Kulağın kıvrımlı kanalları arasında birikip kalarak işitme, ağrı, enfeksiyon gibi şikayetlere yol açan bu kirleri kısa sürede yumuşatır. Böylece tıkanıklığa sebep olan cisimlerin ve balmumu yapılarının kulaktan dışarı akıtılmasına yardımcı olur.

Zeytinyağı ve gliserin gibi doğal içeriklere sahiptir, aynı zamanda kulak için ideal olan 5,5 pH seviyesi ile iç kulak ortamının dengelenmesine yardımcıdır. Alkol, paraben ve alerjenlerden arındırılmış olduğundan çocuklarda kullanım için önerilen bir formüle sahiptir ve kulak mumu yerine tercih edilebilir.

Serotis Drops Kulak Damlası

Serotis Drops Kulak Damlası
 • Miktar: 20 ml
 • Marka güvenilirliği

Kulak sağlığı için kaliteli ve güvenilir ürünleri ile öne çıkan Serotis’in kulak kiri çözmeye yardımcı bu ürünü, kulakta sıkışıp kalan inatçı balmumu yapılarının çözünmesinde etkilidir. Oldukça kullanışlı ve pratiktir. Kulak kanalına ihtiyaca göre 8-10 damla damlatıldıktan sonra normal kulak çubuğuyla ulaşmanın zor olduğu kıvrımların arasına kadar girer ve buradaki pislikleri yumuşatır.

Kulağın tam ters yöne yatırılması sonunda çözünen kirlerin hızla dışarı akmasını ve kulak kanalının açılmasını sağlar. Markanın kulakta kalarak rahatsızlık ve ağrı oluşturulan su damlalarını kurutmaya veya kulağı içten dışa yıkayarak işitme kalitesini artırmaya yardımcı ek bakım ürünleri de mevcuttur. Bir arada kullanımda en sağlıklı sonuçları verir.

Boriclean Kulak Damlası 30 ml

Boriclean Kulak Damlası 30 ml
 • Miktar: 30 ml
 • Çınlamalara karşı formül

Çevresel etmenlere ve çeşitli nedenlere bağlı olarak kulakta meydana gelen kiri yumuşatma özelliğine sahip olan Boriclean kulak damlası, kulak sağlığını korumaya yardımcıdır. Özellikle uzun süre temizlenmeyen kirlerin sebep olduğu işitme yetisinde azalma, kulak uğultusu ve rahatsız edici çınlama gibi şikayetlerin tümünü giderir. Kirlerin doğal yoldan ve kulak yapısına zarar vermeden atılmasını sağladığından yaşlılar, yetişkinler ve çocuklarda güven içinde kullanılabilir.

Ear Clear Dış Kulak Temizleme Solüsyonu (Buşon Yumuşatıcı) 20 ml

Ear Clear Dış Kulak Temizleme Solüsyonu (Buşon Yumuşatıcı) 20 ml
 • Miktar: 20 ml
 • İç dış temizlik

Kaliteli formülü ile komple kulak bakımı ve sağlığı için önerilen ürünlerden olan Ear Clear temizleme solüsyonu, sağlıklı pH aralığındaki değerleri sayesinde katılaşmış kulak kirlerini gidermede etkilidir. Damla formu sayesinde pratik şekilde kulağa damlatılarak kullanılır ve bu şekilde balmumu haline gelen pislikleri yumuşatarak dışarı akıtmaya yardımcı olur. Aynı zamanda kulağın dış kepçe alanını temizlemek için de idealdir ve alerjenlerden arındırılmış içeriği sayesinde kızarıklık, kaşıntı, sivilce gibi yan etkilere neden olmaz. İnsanların yanı sıra hayvanlarda da kullanılabilir.

Abfen Farma Oksibor Kulak Çevresi Dezenfekte Solüsyonu 30 ml

Abfen Farma Oksibor Kulak Çevresi Dezenfekte Solüsyonu 30 ml
 • Miktar: 30 ml
 • Enfeksiyon giderici

Oksibor, saf su, hidrojen peroksit ve borik asit içeren bir kulak temizleme solüsyonudur. Temel kullanım amacı ise dış kulakta biriken kirleri ve kulak içindeki katılaşmış buşonları temizleyerek gidermektir. Özellikle yaz aylarında, deniz havuz aktiviteleri sonucu gelişen kulak enfeksiyonlarını gidermeye yardımcıdır.

İçindeki hidrojen peroksit enfeksiyon artıklarını temizlerken iç kulak buşonlarını parçalar ve dış kulak yoluyla dışarı akıtılmasını kolaylaştırır. Borik asit ise enfeksiyonun bozduğu pH seviyesini yeniden dengeleyerek kulağın sağlıklı yapısının korunmasını sağlar.

Serumex Kulak Damlası – Buşon Yumuşatıcı Damla

Serumex Kulak Damlası - Buşon Yumuşatıcı Damla
 • Miktar: 15 ml
 • Güçlü ve hassas formül

Kulak kirini yumuşatma, çözme ve giderme konusunda başarılı olan bir diğer formül Serumex kulak damlasına aittir. Kulak kanalında birikerek zamanla katılaşan kirleri yumuşatan bu damla, tıkanıklık ve blokajın neden olduğu işitme kaybını önlemeye yardımcıdır. Bu sayede kullanıcısına daha net bir işitme yetisi kazandırır ve sosyal hayatı iyileştirir. Etkili formülü aynı zamanda sağlıklı ve hassastır, bu nedenle orta yaşlı ve yaşlı bireylerde kullanım için idealdir.

Mutlu Doktor Kul-Tem Kulak Temizleme Solüsyonu

Mutlu Doktor Kul-Tem Kulak Temizleme Solüsyonu
 • Miktar: 30 ml
 • Çınlama karşıtı

İlk kullanımda bile etkisini anında gösteren Kul-Tem temizleme solüsyonu, kulaktaki balmumunun fiziksel olarak yumuşatılmasını sağlayarak çınlama, sağırlık, işitme kaybı ve kaşıntı gibi yaşam kalitesini düşüren birçok problemi giderir.

Sıvı formu ve özel başlıklı kapağı sayesinde pratik kullanım sunar, sadece 5 dakika gibi bir süre içinde kalıntıları parçalayarak yumuşatır. Böylece hafif bir baş eğme hareketiyle biriken bütün kirlerin dışarı atılmasına ve kulak kanallarının rahatlamasına yardımcı olur.

Clearmed Gliserin Damla

Clearmed Gliserin Damla
 • Miktar: 30 gr
 • Marka güvenilirliği

Yüksek marka güvenilirliğine ve saf, doğal bir formüle sahip olan Clearmed Gliserin, en basit kulak sorunlarından enfeksiyon gibi rahatsız edici şikayetlere kadar kulak sağlığını olumsuz etkileyen her türlü problemi ortadan kaldırır. Saf bitkilerden elde edildiğinden tahriş, kızarıklık benzeri şikayetlere yol açmaz ve her yaştan bireyde güven içinde kullanılabilir. Basit su kaçmalarını ve uzun süreli katılaşmış balmumu tabakalarını kulaktan atmaya yardımcıdır.

Poblex Kulak Rahatlatıcı Damla

Poblex Kulak Rahatlatıcı Damla
 • Miktar: 10 ml
 • %100 doğal içerik

Problex kulak damlasının en güçlü özelliği paraben, alkol ve potansiyel alerjenler içermeyen %100 doğal formülüdür. İçindeki saf yağlar ve bileşenler kulak kanallarına girerek tıkanıklığa sebep olan kirleri temizlemeye ve aynı zamanda bakteri, mikrop gibi sağlıksız organizmaları yok etmeye yardımcıdır. Bu nedenle hem kulak içinde hem de kulak kepçesinde antiseptik bir temizlik sağlar ve kulak pH’ını dengede tutar.

Sıhhat Gliserin Damlalıklı 25 gr

Sıhhat Gliserin Damlalıklı 25 gr
 • Miktar: 25 gr
 • Doğal gliserin

25 gr’lık saf gliserinden oluşan bu şurup kıvamlı solüsyon içinde ek katkı maddesi barındırmaz. Bu nedenle kulak ağrılarının ve işitme sorunlarının çözümü için idealdir. Kulakta biriken buşon yapıları çözerek dışarı akıtmaya yardımcıdır. Aynı zamanda deri tedavi etme özelliği vardır. Böylece kulaktaki ufak çiziklerin ve kanamaların giderilmesini sağlar. Ek olarak deri ve cilt çatlaklarını iyileştirerek deride etkili bir nemlendirme sağlar.

Miraderm Gliserin Damlalıklı 35 gr

Miraderm Gliserin Damlalıklı 35 gr KZMPRT0105
 • Miktar: 35 gr
 • Saf gliserin

Miraderm gliserin, %100 saf bitkisel kaynaklardan üretilmiş berrak ve temiz bir içeriğe sahiptir. Kulak tıkanıklığını önlemek ve kulak kirlerini yumuşatmak için uygun olarak hazırlanan kapak tasarımı pratik bir kullanım sunar. Kulaktaki sağlıklı ortamın sürdürülmesini sağlarken bir yandan da kulağa kaçan su damlalarını akıtmaya yardımcı olur. Böylece her türlü kulak sorununu ve şikayetini sadece dakikalar içinde ortadan kaldırır.

Kulak Temizleme Damlası Nasıl Kullanılır?

Kulak temizleme damlalarının kullanımı; kulaktaki enfeksiyona, çözelti yoğunluğuna ve doktor önerilerine göre değişir. Genel olarak düzenli kullanım sonunda kulakta biriken kirleri çözerek işitme kalitesini artıran bu damlalar, doktor tarafından reçete edilir. Ancak kulak hijyenini yüksek tutmak istediğiniz zamanlarda da bu ürünlere yönelebilirsiniz. Mümkün olan en sağlıklı sonucu elde etmek içinse damla seçimi yaparken şunlara dikkat etmelisiniz: 

 • Çözelti içeriği
 • Yan etkiler ve riskler
 • Potansiyel alerjenler
 • Kutu hacmi
 • Kullanım önerisi ve dozaj
 • Saklama koşulları
 • Kullanıcı yorumları
 • Reçeteli ve reçetesiz satış
 • Üretici marka güvenilirliği
 • Sağlık Bakanlığı onayı
 • Doktor tavsiyesi

Herhangi bir kulak temizleme damlası edinmeden önce konuyla ilgili olarak doktorunuza danışabilir ve dozaj ve kullanım gibi konularda daha net bilgi alabilirsiniz.

Yorum yapın