En İyi Mıknatıslı Kapı Sinekliği

Yeliz Yaprak

en iyi mıknatıslı kapı sinekliği

Kapı ve pencerelere takılan sineklikler özellikle sıcak havalarda yaşam alanını sinek ve haşere sorunlarına karşı korunaklı hale getirir. Sık açılıp kapatılan kapılar genellikle sineklerin en kolay girdiği alanlardır. Mıknatıslı yapısı ile açılma sonrası seri ve sağlam şekilde kapanan kapı sineklikleri ise sinek ve haşere geçişini büyük ölçüde azaltır. Böylece ev içinde daha rahat ve sağlıklı bir yaşam alanı oluşturulmasına yardımcı olur. Ancak her sineklik malzeme, tasarım ve kaliteli gibi etkenler bakımından değişiklik gösterdiğinden ürün tercihi sırasında işi şansa bırakmamak önemlidir. Peki en iyi mıknatıslı kapı sinekliği hangisi ve sineklik nasıl seçilir?

15 Mıknatıslı Kapı Sinekliği Tavsiyesi

NoMıknatıslı Kapı SinekliğiDeğerlendirme
1Omak Greenleaves Mıknatıslı Kapı Sinekliği⭐ 10/10
2Hayalimkapımda Pratik Manyetik Mıknatıslı Siyah Kapı Sinekliği Tülü⭐ 9.9/10
3Keskin Pazarlama Flystop Mıknatıslı Kapı Sinekliği Cırt Bantlı⭐ 9.8/10
4Neler Geldi Neler Mıknatıslı Kapı Sinekliği Kapı Tülü Sineklik Perde⭐ 9.7/10
5Erikmann Mıknatıslı Fiberglass Kapı Sinekliği⭐ 9.7/10
6Q-Hillstar Garaj Kapısı Perdesi 2 Araba İçin Mıknatıslı Kapı⭐ 9.6/10
7Auptiz Mıknatıslı Kapı Sinekliği Böcek Koruması⭐ 9.6/10
8Hongtaisheng Mıknatıslı Balkon Kapısı Çizilmez Sineklik⭐ 9.5/10
9Dunsoo Mıknatıslı Balkon Kapısı Delmeden Böcek Koruması⭐ 9.4/10
10Bseical Delmeden Balkon Kapısı Sinekliği Beyaz⭐ 9.3/10
11Inspired Home Living Mıknatıslı Sineklik Kapı⭐ 9.3/10
12Fonyet Sineklik Balkon Kapısı Mıknatıslı⭐ 9.2/10
13Fowong Mıknatıslı Kapı Sinekliği⭐ 9.2/10
14Sytung Mıknatıslı Sineklik Böcek Koruması Izgara⭐ 9.1/10
15Liveinu Mıknatıslı Sineklik Balkon Kapısı⭐ 9.1/10

Kapı sinekliği, sadece yaz aylarında değil her mevsim kullanılması gereken ve yaşam koşullarını büyük ölçüde iyileştiren ürünlerdendir. Ancak ebat ve tasarım bakımından sonsuz çeşitlilik sunan bu kategoride seçim yapmak her zaman kolay olmayabilir. İşte en kullanışlı ve kaliteli 15 mıknatıslı kapı sinekliği!

Omak Greenleaves Mıknatıslı Kapı Sinekliği 2x 60×210

Omak Greenleaves Mıknatıslı Kapı Sinekliği 2x 60x210
 • Boyut: 60×210 cm
 • Renk: Siyah

Omak mıknatıslı kapı sinekliği, vidalama ve delme gibi zorlu işlemler gerektirmeden doğrudan kapı çerçevelerine yapıştırılır ve kullanıma hazır hale gelir. Ortadan mıknatıslı yapısı sayesinde kendiliğinden kolayca kapanır. Güç gerektirmeden açılıp kapandığından evcil hayvan ve çocuk kullanımına uygundur. 2 adet 60×210 cm boyutlarında parçadan oluşan paketteki ürün boyutları kapı büyüklüğüne göre tercih edilebilir ve böylece evdeki bütün giriş çıkışlara maksimum sinek ve haşere güvenliği kazandırır.

Antistatik kaliteli malzemeden yapılan ürün uzun süreli kullanımlarda bile esneme yapmaz, yırtılmaz veya aşınmaz. Köşelerden cırt cırt yardımıyla yapıştırılan tül, aynı kolaylıkla çıkarılıp yıkanabilir ve gereksinim olmayan durumlarda katlanarak saklanabilir.

Hayalimkapımda Pratik Manyetik Mıknatıslı Siyah Kapı Sinekliği Tülü 90×210

Hayalimkapımda Pratik Manyetik Mıknatıslı Siyah Kapı Sinekliği Tülü 90x210
 • Boyut: 90×210 cm
 • Renk: Siyah

Siyah renkte kaliteli pileli tülden yapılan mıknatıslı kapı sinekliği hem estetik görünür hem de pratik kullanıma sahiptir. Ortadaki mıknatıslar arada boşluk kalmadan kapanır ve bütün haşere girişini engeller. Bu esnada kaliteli tel örgü kısmı ise temiz hava akışını önlemez, böylece iç mekandaki hava kalitesini artırır.

Neme ve sıcaklığa dayanıklı yapısı sayesinde bütün yaz ayları boyunca rahatça kullanılabilir. Mevsim sonunda cırt cırt bant sistemi sayesinde yerinden kolayca çıkarılıp saklama için de elverişlidir.

Keskin Pazarlama Flystop Mıknatıslı Kapı Sinekliği 105×210 Cırt Bantlı

Keskin Pazarlama Flystop Mıknatıslı Kapı Sinekliği 105x210 Cırt Bantlı
 • Boyut: 105×210 cm
 • Renk: Beyaz

Tam ortadan güçlü mıknatıs sistemi ile birbirine sıkıca yapışan iki taraflı Flystop kapı sinekliği, evlerdeki davetsiz misafir girişini sonlandırır. Güçlü ve kaliteli mıknatıslar sıkıca kapanmanın yanı sıra kolay açılma özelliğine de sahiptir. Bu nedenle özellikle çocuklu ve evcil hayvanlı evlerde rahat ve güvenlikli bir kullanım sunar. Beyaz renkli görünümü ise kapılara temiz ve ferah bir görünüm kazandırır. Ürün ebatları kullanılacak alana göre ayarlanabilir olduğundan bütün ev girişlerini kapatmak için idealdir.

Neler Geldi Neler Mıknatıslı Kapı Sinekliği Kapı Tülü Sineklik Perde 90×210 5mt

 • Boyut: 90×210
 • Renk: Bej

Mıknatıs, tül, çift taraflı bant ve raptiye olmak üzere montaj için gerekli bütün malzemelerle birlikte sunulan bu sineklik, balkon ve ana giriş kapısı gibi sık kullanılan alanlardaki sinek ve haşere geçişini önler. Kapı çerçevelerine bant ve raptiye ile sabitlendikten hemen sonra kullanıma hazır hale gelir ve ortadaki mıknatıslar yardımıyla kendi kendine kapanır. Bir yandan kapı giriş çıkışlarında zorlanmadan hareket etmeye yardımcı olurken, diğer yandan davetsiz misafirleri evin dışında tutar.

Erikmann Mıknatıslı Fiberglass Kapı Sinekliği 919191 En 98 Boy 220

Erikmann Mıknatıslı Fiberglass Kapı Sinekliği 919191 En 98 Boy 220
 • Boyut: 98×220 cm
 • Renk: Siyah

Zarif görünümlü kaliteli tülden yapılan fiberglass kapı sinekliği ahşap, PVC ve metal olmak üzere bütün kapı türlerinde kullanım için uygundur. Çift taraflı bant sistemi sayesinde çerçeveler üzerine çok pratik şekilde yapıştırılır ve ortada yer alan mıknatıslar yardımıyla anında kapanır. Dekoratif görünümü ile kapılara şıklık katarken sinek ve böcek derdini ortadan kaldırır. Güneşten etkilenmeyen fiberglass malzemesi yıkanıp temizlenebilir ve hemen ardından yerine yapıştırılarak kullanılabilir.

Q-Hillstar Garaj Kapısı Perdesi 2 Araba İçin Mıknatıslı Kapı

Q-Hillstar Garaj Kapısı Perdesi 2 Araba İçin Mıknatıslı Kapı
 • Boyut: 480×210 cm
 • Renk: Siyah

Geniş açıklıkları kapatmaya uygun ebatlarda tasarlanan mıknatıslı garaj kapısı, 2 arabaya kadar geçişe izin verecek büyüklüktedir. Sert çekişlerde bile kolay kolay yırtılmayan tülü, kapı çerçevesine aynı sağlamlıkla yapışır ve asla yerinden oynamaz. 2 perdeli sistemi tam ortadaki 28 adet mıknatıs sayesinde zahmetsiz şekilde birleşir ve en geniş açıklıklardaki haşere ve sinek tehditlerini ortadan kaldırır.

Araca kolay erişim için 6 farklı yerden kayış sistemi ile donatılmış olması ise hızlı gir çıklar ve eller serbest kullanımlar için oldukça idealdir. Garaj kapılarının yanı sıra; balkon, veranda, teras gibi büyük alanlar için de elverişlidir.

Auptiz Mıknatıslı Kapı Sinekliği Böcek Koruması 190×210

Auptiz Mıknatıslı Kapı Sinekliği Böcek Koruması 190x210
 • Boyut: 190×210 cm
 • Renk: Siyah

3 bölümlü özel tasarımı ile geniş balkon ve veranda açıklıkları için ideal olan mıknatıslı sineklik, estetik ve güçlü bir koruma sunar. Delme ve alet gerektirmeyen hızlı montajı sadece birkaç dakika içinde tamamlanır ve cırt cırt bant sistemi sayesinde yerine stabil şekilde yerleşir. Bu özelliği, mevsim geçişlerinde çıkarıp yıkamaya ve katlanarak saklamaya da elverişlidir.

Sıradan sinekliklerden farklı olarak 2 küçük yan ve 1 büyük orta bölümden oluşur. Her birinin arası güçlü mıknatıslarla dolu olan bu bölümler aralıksız kapanır, eller serbest geçişe izin verir ve sıcak hava veya nem gibi faktörlerden olumsuz etkilenmez. Aynı zamanda evcil hayvan ve çocuklar tarafından da güvenle kullanılır.

Hongtaisheng Mıknatıslı Balkon Kapısı Çizilmez Sineklik 110×220

Hongtaisheng Mıknatıslı Balkon Kapısı Çizilmez Sineklik 110x220
 • Boyut: 110×220 cm
 • Renk: Siyah

Kolay kurulum ve çocuk dostu kullanım avantajlarına sahip olan bu güçlü sineklik, kolay kolay yırtılmaz, kopmaz ve çizilmez. Bu sayede uzun süreli ve kaliteli bir kullanım sunar. Orta yerindeki 36 adet mıknatısın her biri, sineklik perdelerinin maksimum güçle birbirine tutunmasını ve giriş çıkışlarda kendiliğinden kapanmasını sağlar. En üstte bulunan dantel detayı ise dekoratif bir unsur olarak devreye girer ve ev girişlerindeki şıklığı artırır. En az 50.000 giriş çıkış garantisi veren kaliteli malzeme ve mıknatıslardan yapılması sebebiyle çok uzun yıllar güvenle kullanılabilir.

Dunsoo Mıknatıslı Balkon Kapısı Delmeden Böcek Koruması 90×210

Dunsoo Mıknatıslı Balkon Kapısı Delmeden Böcek Koruması 90x210
 • Boyut: 90×210 cm
 • Renk: Siyah

Balkon, yatak odası ve mutfak gibi alanlardaki kapılara sinek ve haşere koruması kazandıran mıknatıslı sineklik, üzerindeki hazır şeritler sayesinde kullanım alanında kısa sürede yapıştırılır. Arı ve sinek gibi böcekleri dışarıda tutarken nefes alır ve içerideki hava akımının devam etmesini sağlar.

Manyetik mıknatıstan oluşan toka tasarımı oldukça güçlüdür fakat çok rahat şekilde açılıp kapanır, çocuklar ve evcil hayvanlar tül içinden zorlanmadan geçebilir. Otomatik kapanma sistemi ise dikkatsiz davranışların ve unutkanlıkların sorun olmasını engelleyerek evdeki bütün sinek problemini ortadan kaldırmaya yardımcıdır.

Bseical Delmeden Balkon Kapısı Sinekliği Beyaz-100×210

Bseical Delmeden Balkon Kapısı Sinekliği Beyaz-100x210
 • Boyut: 100×210 cm
 • Renk: Beyaz

Geliştirilmiş yüksek performanslı malzemeden yapılmış olan mıknatıslı sineklik, bir tarafı geniş bir tarafı dar estetik yapısı ile evdeki kapılara dekoratif bir koruma özelliği kazandırır. Ebatlar kişiselleştirmeye uygun olduğundan bütün geçiş alanlarına uygulanabilir. Delme ve vidalama gerektirmeden pratik kullanım sunar, bir kez takıldıktan sonra esneme veya kopma yapmaz. Kapı kolunun konumuna göre serbest şekilde takılabilir, istenirse sonradan yönü değiştirilebilir.

Evdeki can sıkıcı arı, sinek ve böcek sorununu önlemek için özel olarak tasarlanan bu kapı sinekliği, rüzgar ve güneş gibi dış etkenlerden etkilenmez. Çocuk ve hayvanlar için sorun oluşturmaz. Eller serbest geçiş için elverişlidir ve sık giriş çıkışlarda bile hasar almaz. 

Inspired Home Living Mıknatıslı Sineklik Kapı 79×200

Inspired Home Living Mıknatıslı Sineklik Kapı 79x200
 • Boyut: 79×200 cm
 • Renk: Siyah

Uzun ömürlü sık ve sağlam örümüş ızgara ile ortadaki 26 adet mıknatıs kilidinden oluşan bu sineklik balkon, veranda ve oda kapılarına kalıcı bir haşere koruması kazandırır. Oldukça güçlü ve sık aralıklı materyalden elde edildiği için çok uzun ömürlüdür ve ısıya, neme, rüzgara karşı dayanıklıdır. Aynı zamanda çocuklu ve evcil hayvanlı evlerde koşup çarpma gibi riskler karşısında da dayanım gösterir. 

Fonyet Sineklik Balkon Kapısı Mıknatıslı 100×210

Fonyet Sineklik Balkon Kapısı Mıknatıslı 100x210
 • Boyut: 100×210 cm
 • Renk: Kahve

İki taraflı kahverengi perdeden oluşan kapı sinekliği, entegre mıknatıslı bloğu sayesinde açıldıktan hemen sonra kendiliğinden kapanır. Bu özelliği sayesinde eller doluyken içeri girip çıkma sırasında eve kaçabilecek sinek ve haşere problemini büyük ölçüde azaltır. Sineklere karşı koruma sağlarken nefes ve gaz geçirdiğinden evdeki hava sirkülasyonunu bozmaz, içerinin rahat rahat havalandırılmasına katkı sağlar. Kahverengi görünümü ise özellikle aynı renkli çerçevelerde kullanıldığında estetik güzelliği destekler.

Fowong Mıknatıslı Kapı Sinekliği 100×210

Fowong Mıknatıslı Kapı Sinekliği 100x210
 • Boyut: 100×210 cm
 • Renk: Siyah

Asimetrik yapısı ile giriş çıkış alanlarına dekoratif sineklik koruması sunan bu ürün, yaratıcı tasarımı sayesinde kullanıcısına geniş bir görüş alanı kazandırır. Kapının orta yerinde gözü bloke eden mıknatıs sistemi olmadığından dış manzarayı izleme açısından avantajlıdır. Yandan açılan sistemi tamamen dengelidir ve kapı kolunun bulunduğu tarafa göre ayarlanabilir.

Sytung Mıknatıslı Sineklik Böcek Koruması Izgara 100×220

Sytung Mıknatıslı Sineklik Böcek Koruması Izgara 100x220
 • Boyut: 100×210 cm
 • Renk: Beyaz

Ortadan entegre mıknatıs sistemine sahip olan beyaz renkli sineklik koruması, yan taraflarda perde tutma aparatına sahiptir. Bu sayede kullanım gerektirmeyen anlarda zarif şekilde yan tarafta toplanır ve kapı girişine estetik bir detay kazandırır. Zahmetsiz kurulumu ve optimum sızdırmazlığı hava geçişini sabitlerken haşere geçişine izin vermez.

Liveinu Mıknatıslı Sineklik Balkon Kapısı 95×190 Geometrik

Liveinu Mıknatıslı Sineklik Balkon Kapısı 95x190 Geometrik
 • Boyut: 95×190 cm
 • Renk: Geometrik

Birbirinden farklı renk ve tasarımda hazırlanan iki taraflı bu sineklik modeli, tam ortadaki güçlü mıknatıslarından kapanır ve giriş çıkış esnasında rahatlıkla çözülür. Pratik kullanımı ve etkili koruması ile avantaj sağlasa da özellikle çarpıcı tasarımı ile öne çıkar. Kapılara farklı bir görünüm kazandırmak ve ev dekorasyonunu tamamlamak için oldukça idealdir, sahip olduğu güçlü örgü sistemi sayesinde yıkamaya ve uzun süre yırtılmadan kullanmaya uygundur.

Mıknatıslı Kapı Sinekliği Ne İşe Yarar?

Mıknatıslı kapı sinekliğinin en temel özelliği, kenarlarda yer alan minik mıknatıslar sayesinde kapı aralıklarına sağlam şekilde tutunmasıdır. Bu sayede sinek geçişini önleyen sineklikler istenen her an rahatça açılıp kapanma artısına da sahiptir. Fakat mıknatıslı bir kapı sinekliğinden maksimum fayda sağlamak için ürün tercihinde şu faktörlerin göz önünde bulundurulması gerekir:

 • Kapı ve sineklik ebatlarının birbirine uyumlu olması
 • Sineklik çerçeve ve perde kısmının kaliteli malzemeden yapılması
 • Sık açılıp kapanmalara karşı dayanıklı olması
 • Yüksek tutuş özelliği göstermesi
 • İdeal bütçe aralığında yer alması
 • Kişisel zevk ve tasarım kriterlerine uyması

Sineklik kullanmak istediğiniz kapının ölçülerini doğru şekilde aldıktan ve şahsi kriterlerinizi belirledikten sonra siz de gereksinimlerinize en uygun modeli kolayca bulabilirsiniz.

Yorum yapın