En İyi Mop Paspas

Yeliz Yaprak

en iyi mop paspas

Özellikle evcil hayvan veya çocuk olan evlerde yer temizliği ekstra önemlidir. Çünkü sık sık kirlenen ve batan zeminler hem göz yorar hem de sağlığı tehdit eder. Genel temizliğin en son adımı olarak kullanılan mop paspaslar ise yerleri pırıl pırıl yaparak evi düzenlemeye yardımcıdır. Aynı zamanda zemin renginin korunmasına ve ahşap, fayans gibi malzemelerin gerçek renginin ortaya çıkmasına da katkı sağlar. Bu noktada mümkün olan en iyi yüzey temizliği yapmak ve ev işlerine harcanan vakitten tasarruf etmek için doğru mop paspasın seçilmesi gerekir. Peki piyasadaki en iyi mop paspas hangisi?

En İyi 15 Mop Paspas Modeli

NoMop PaspasDeğerlendirme
1Vileda Sprey Max Mop⭐ 10/10
2Parex Wondero Temiz Su İle Kirli Su Ayıran Otomatik Temizlik Seti⭐ 9.9/10
3Scotch Brite Sil Süpür Temizlik Sistemi⭐ 9.9/10
4Smarter Mega İkili Shiny + Glasy Sprey Mop + Cam Sprey⭐ 9.8/10
5Vip Ahmet Mop Temizlik Kova Seti 3 Farklı Su Bölmesi Kirli-Temiz-Sıkma⭐ 9.7/10
6Md Home Concept Sillgech Sprey Mop Dönebilen Su Hazneli Mop EH-318⭐ 9.7/10
7Dükkanönü Sillgech Compact Tablet Mop Temizlik Paspas Seti Kutulu⭐ 9.7/10
8Vip Ahmet Twister Temiz Su VP-602⭐ 9.6/10
9Koroplast Temizlik Seti Temiz ve Kirli Suyu Ayıran Temizlik Mopu⭐ 9.5/10
10Vileda Pedallı Temizlik Sistemi – Easy Wring Ultramat⭐ 9.5/10
11Ermop Gecko Home Set Temizlik Seti⭐ 9.4/10
12Deerma 360 Derece Dönen Su Püskürtmeli Sprey Mop Paspas⭐ 9.3/10
13Yui Varivas TB2030 Kelebek Sıkma Mekanizmalı Sünger Paspas Mop⭐ 9.2/10
14Polham Tezgah Üstü Mini Mop Paspas⭐ 9.1/10
15Silva Mikrofiber Tekli Islak Mop Set⭐ 9.1/10

Mop paspas seçimi kolay gibi görünse de zeminde su izi bırakmayan evi mis gibi yapan bir ürün bulmak her zaman o kadar basit değildir. Bu nedenle sizler için 15 üründen oluşan piyasanın en iyi mop paspas modellerini listeledik!

Vileda Sprey Max Mop

Vileda Sprey Max Mop 4023103199200
 • Paket İçeriği: Mikrofiber bez, başlık, sap 
 • Özellik: Su püskürtme

Dikey formu ile alandan kazandıran Vileda Sprey Max Mop, yerleşik su haznesi sayesinde hem temizlik kalitesini artırır hem de uzun süre kullanılır. Kendi su haznesi olduğundan ekstra su kovası taşıma gerektirmeyen sprey mop, 180 derece dönebilen üstün mikrofiber başlığı sayesinde evdeki erişimi zor bütün alanlara tek kerede ulaşarak detaylı temizlik yapmaya yardımcıdır.

Üstün mikrofiber kalitesinde üretilen bez, zemindeki en küçük toz ve kirlerden en inatçı lekelere kadar hepsini çıkarmada ustadır. Ergonomik ve tutma kolaylığı sunan sap ise aynı zamanda su püskürtme işlevinin kontrol edilmesini sağlayarak temizliğe pratiklik katar.

Parex Wondero Temiz Su İle Kirli Su Ayıran Otomatik Temizlik Seti

Parex Wondero Temiz Su İle Kirli Su Ayıran Otomatik Temizlik Seti
 • Paket İçeriği: Kova, mop, başlık
 • Özellik: Kirli ve temiz su ayırma

Temizlikte harikalar yaratmasıyla bilinen Parex Wondero, otomatik olarak kirli ve temiz suyu ayıran sistemi sayesinde tek kerede en geniş alanlarda bile detaylı temizlik yapma avantajı sunar. Temizlikte kullanılan su kirlenmediğinden, özellikle çok kirli alanlarda su değiştirme zahmetinden kurtarırken vakitten kazandırır. Merkezkaç kuvvetinden yararlanan basit basma ve döndürme mekanizması, kendi başına kirli ve temiz suyu ayırmaya yardımcıdır. Eğilebilir sapı ve ovucu bezi ise zemindeki en inatçı kirleri bile çıkarmayı sağlar.

Scotch Brite Sil Süpür Temizlik Sistemi

Scotch Brite Sil Süpür Temizlik Sistemi 8410001108704
 • Paket İçeriği: Başlık, sap, 5 adet bez
 • Özellik: Silme ve süpürme

Dikey formatı ile alandan kazandıran Scotch Brite temizlik sistemi, saç tellerini ve tozları mıknatıs gibi çeken özel bezi sayesinde zeminleri sadece silmekle kalmaz, aynı zamanda süpürür. Böylece elektrik süpürgesine gerek kalmadan mümkün olan en iyi temizliği sunar. 360 derece dönebilen başlığı her yere rahatlıkla ulaşarak özellikle köşelerde ve koltuk arkalarında biriken kalıntıları gidermeye yardımcıdır. Kolay takılıp çıkarılan bezi ise pratik kullanımı ile hız kazandırır.

Smarter Mega İkili Shiny + Glasy Sprey Mop + Cam Sprey

Smarter Mega İkili Shiny + Glasy Sprey Mop + Cam Sprey
 • Paket İçeriği: Mikrofiber bez, başlık, cam sprey
 • Özellik: Su püskürtme

Zemin ve cam yüzeyler için ikisi bir arada set olarak sunulan bu ürün, püskürtmeyi sağlayan tetikli mekanizması ile temizlikte mükemmellik sunar. 350 ml kapasiteli hazneye sahip olan mop, ucundaki yıkanabilir mikrofiber bezi ve yenilikçi sap tasarımı sayesinde mobilya altlarına, erişimi zor döşeme aralıklarına ve açılı alanlara kolayca girer.

Silme, çekme ve püskürtme özellikle 150 ml kapasiteli glasy sprey ise haznedeki tetikten kontrol edilerek cam temizliğinde harikalar yaratır ve uzanması zor pencerelerde iz bırakmadan silme yapar. Her ikisi de yer kaplamadan saklanan, kovasız rahat temizlik sunan ve kolay taşınan bu ekipmanlar, gerektiğinde hazneye deterjan ekleyerek kullanım için de uygundur.

Vip Ahmet Mop Temizlik Kova Seti 3 Farklı Su Bölmesi Kirli-Temiz-Sıkma

Vip Ahmet Mop Temizlik Kova Seti 3 Farklı Su Bölmesi Kirli-Temiz-Sıkma
 • Paket İçeriği: Kova, mop, bez
 • Özellik: 3 hazne

Kompakt tasarımı ve kirli, temiz, sıkma suyu için ayrılan 3 bölmesi ile öne çıkan Vip Ahmet markalı yenilikçi ürün, sahip olduğu özel kanal sistemi sayesinde kirli suyun kendi haznesine akmasını sağlar. Böylece temizliğin hijyenik ve kusursuz tamamlanmasına yardımcı olur. İkili sapla dengelenen taşıma kolu, temizlik esnasındaki devrilme riskini ortadan kaldırır.

Başlıktaki süzgeç kirli suyu tahliye ederken kıl, tüy, toz gibi kalıntıları ayırarak tıkanma problemlerini önler. Temiz ve kirli su tahliyesi için kova altında yer alan iki ayrı tıpalı sistem ise temizlik suyunun daha hızlı boşaltılmasına izin verir. Kaliteli mikrofiber bez ile güçlendirilen bu set, evlerde mükemmel temizlik için idealdir.

Md Home Concept Sillgech Sprey Mop Dönebilen Su Hazneli Mop EH-318

Md Home Concept Sillgech Sprey Mop Dönebilen Su Hazneli Mop EH-318
 • Paket İçeriği: Kova, mop, mikrofiber bez
 • Özellik: 360 derece silme

En ekonomik ve etkili moplardan olan Md Home Sillgech, her yöne katlanan özel sopası ve döner mikrofiber başlığı sayesinde bütün eşyaların altına ve arkasına rahatça ulaşır. Böylece en uzak köşelerde bile etkili temizlik imkanı sunar. Kovadaki döner sıkma mekanizması fazla suyu sıkarak zeminde en küçük iz bırakmaz. Çamaşır makinesinde yıkanan başlığı ise yeniden kullanım için uygundur.

Dükkanönü Sillgech Compact Tablet Mop Temizlik Paspas Seti Kutulu

Dükkanönü Sillgech Compact Tablet Mop Temizlik Paspas Seti Kutulu
 • Paket İçeriği: Kova, sap, mop başlığı
 • Özellik: Sıkma ve kurutma

Yer kaplamayan estetik tasarımı ile dikkat çeken bu ürün, özel kova ve kapak tasarımı sayesinde kirli ve temiz suyu ayırırken, mopu sıkıp kuruturken çevreye su sıçratma riskini ortadan kaldırır. Özel süzgeçli kanal sistemi sayesinde temizlik suyunu kirli sudan mükemmel şekilde ayırır, hafifliği ile rahatça hareket ettirilir ve 180 derece dönen özel sapı sayesinde en dar alanlara bile ulaşır. Yeniden kullanılır bezi en ideal şekilde sıkarak zeminlerin pürüzsüz ve pırıl pırıl olmasını sağlar.

Vip Ahmet Twister Temiz Su VP-602

Vip Ahmet Twister Temiz Su VP-602
 • Paket İçeriği: Kova mekanizması, 2 kova, döner mop
 • Özellik: Kirli ve temiz su ayırma

Vip Ahmet kalitesiyle üretilen twister, kolay doldurup boşaltılır ikili kova tasarımı sayesinde temizliğin %100 temiz su ile yapılmasını sağlar. Temiz ve kirli olmak üzere iki ayrı kovanın bulunduğu ana çerçeve, yukarıdaki delikler üzerinden rahatlıkla doldurulur ve temizlik sonunda çerçeveden çıkarılarak hızla boşaltılır. Pompalı dönme mekanizması üzerinde döndürerek alttan temiz su alan mop, ucundaki mikrofiber döner başlık sayesinde en güçlü lekeleri ve kirleri çıkarmada etkilidir.

Koroplast Temizlik Seti Temiz ve Kirli Suyu Ayıran Temizlik Mopu

Koroplast Temizlik Seti Temiz ve Kirli Suyu Ayıran Temizlik Mopu
 • Paket İçeriği: Kova, sap, mop başlığı, yedek bez
 • Özellik: Katlanır başlık

Yenilikçi yuvarlak tasarımı ve temizlik sularını birbirinden ayıran sistemi ile mükemmel zemin temizliği imkanı sunan Koroplast mop seti, dikkat çekici katlanır bir başlığa sahiptir. Makinede ve elde yıkanabilen yuvarlak başlık, duvar kenarları gibi dik alanlara temas ettiğinde katlanarak düz form alır. Böylece köşe ve kenarlarda biriken toz ve kirleri emici mikrofiber iplikleri arasına hapseder. Alttaki tıpa yardımıyla kolaylıkla boşaltılan kova ise üzerindeki tırtıklı sistem ile paspasın her an temiz kalmasını sağlar.

Vileda Pedallı Temizlik Sistemi – Easy Wring Ultramat

Vileda Pedallı Temizlik Sistemi - Easy Wring Ultramat
 • Paket İçeriği: Kova, mop sapı, katlanır mop başlığı
 • Özellik

Kusursuz ve pratik temizlik için özel olarak geliştirilen Easy Wring Ultramat, pedallı kovası sayesinde mop başlığını yorulmadan sıkmaya yardımcıdır. Kaliteli malzemeden yapılan dikdörtgen formlu katlanır mop başlığı ise bu özelliği sayesinde kova içine rahatça girer, zemine değdiğinde açılarak hızla kullanıma hazır hale gelir. Ayarlanabilen dönme hızı ve su sıçramasına karşı korumalı mekanizma, bezi en iyi şekilde sıkarak yüzeylerin deterjan olmadan da temiz görünmesini sağlar.

Ermop Gecko Home Set Temizlik Seti

Ermop Gecko Home Set Temizlik Seti
 • Paket İçeriği: Kova, mop, yedek bez
 • Özellik: Etkili sıkma

Minimal kutu ve kapak tasarımı sayesinde temizlikte hız kazanmaya yardımcı olan Ermop Gecko, en geniş alanları bile tek seferde pırıl pırıl yapar. Islak ve kuru olmak üzere ikiye ayrılmış kova ve kapak bölümleri, bezin sürekli ideal ıslaklıkta ve tertemiz kalmasını sağlar. Böylece silme sonunda zeminde su damlası veya kirli su izi bırakmaz. Katlanır sap tasarımı ise bütün eşyaların altına rahatlıkla girerek en dar aralıklara bile ulaşır.

Deerma 360 Derece Dönen Su Püskürtmeli Sprey Mop Paspas

Deerma 360 Derece Dönen Su Püskürtmeli Sprey Mop Paspas
 • Paket İçeriği: Mop sapı, mop başlığı
 • Özellik: Su püskürtme

Kova gerektirmeden pratik temizlik imkanı sunan bu yenilikçi ürün, püskürtme mekanizmalı başlığı sayesinde zeminlerdeki en zorlu kirleri ve lekeleri bile zorlanmadan çıkarmaya yardımcıdır. Hazne içinde eklenen su ergonomik saptaki mandal üzerinden istenen miktarda püskürtülür, 360 derece dönen başlık ise bütün yüzeylere rahat erişim imkanı sunar.

Yui Varivas TB2030 Kelebek Sıkma Mekanizmalı Sünger Paspas Mop

Yui Varivas TB2030 Kelebek Sıkma Mekanizmalı Sünger Paspas Mop
 • Paket İçeriği: Mop başlığı ve sapı
 • Özellik: Silindirik su çekme

Minimal ve kompakt tasarımı ile yer kaplamadan anında kullanıma hazır hale gelen Yui Varivas kelebek mop, ucundaki silindirik sünger sayesinde bütün zeminlerde kayarak hareket eder. Balkon gibi alanları yıkarken vakitten kazandıran özel süngeri su birikintilerini içine hapsederek şişer ve mandallı katlanır mekanizma sayesinde hızla sıkılarak kuru hale gelir. Böylece en yoğun sıvı ve su dökülmelerini bile zahmetsizce temizler.

Polham Tezgah Üstü Mini Mop Paspas

Polham Tezgah Üstü Mini Mop Paspas
 • Paket İçeriği: Mop sapı, silindirik mop başlığı
 • Özellik: Silme, çekme

Mutfak, banyo ve cam gibi farklı zeminler üzerinde kullanım için geliştirilen Polham mini mop, ufak boyutları sayesinde alandan kazandırır. 180 derece dönen silindirik sünger başlığı su gibi sıvı birikintilerini zorlanmadan içine çeker. Katlanır uç mekanizması ise biriken sıvının rahatça tahliye edilmesini sağlar.

Silva Mikrofiber Tekli Islak Mop Set

Silva Mikrofiber Tekli Islak Mop Set
 • Paket İçeriği: Mop sapı, başlığı, mikrofiber bez
 • Özellik: Silme

Cırt cırtlı bantlarla sıkıca sabitlenen mikrofiber bezi, döner başlıklı gövdesi ve ergonomik sapı ile fazla güç harcamadan temizlik yapmaya izin veren Silva mop, hem alandan hem vakitten kazandırır. Ahşap ve fayans gibi bütün zeminler üzerinde kullanıma uygundur ve tek başına etkili silme, süpürme işlemleri yapmaya yardımcıdır. Yorucu eğilme hareketleri yapmadan kendi kendine dönen ve eğilen yapısı bütün eşyaların altına girer, en uzak köşe birleşim noktalarına kadar ulaşır.

Bunlara da göz atın:

Mop Paspas Neye Göre Tercih Edilmeli?

Sahip olunan zemin türüne ve temizlik alışkanlığına göre mop paspas seçimi büyük ölçüde değişiklik gösterir. Zeminde en çok bulunan leke türleri ve mop paspasa ne kadar bütçe ayrıldığı da tercihi etkileyen parametreler arasındadır. Genel kullanıcı ihtiyacına göre değişmekle birlikte, doğru mop paspasın tercih edilmesi için şu gibi kriterlere dikkat etmeniz gerekir:

 • Paspasın kullanılacağı alan ve zemin türüne dikkat edilmelidir. Sert ve daha fazla özen isteyen zeminler için daha yumuşak ve zemine zarar vermeyen modeller kullanılabilir.
 • Mop sapının ergonomik olması, kovanın ise iyi sıkması paspas ıslaklığını azaltan önemli bir faktördür.
 • Kullanımı ve yıkaması kolay modeller temizlik sonrası vakitten kazandırır.
 • Başlığın değiştirilebilir olması daha uzun süreli kullanımlar için idealdir.
 • Kısıtlı alanlar için daha küçük boyutlu ve saklaması kolay ürünler daha uygundur.
 • Kaliteli ve dayanıklı malzemeden yapılan bir mop tercih etmek uzun vadede daha fazla avantaj sağlar.

Kişisel ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra bütçenize ve kullanım alanınıza en uygun mop paspası daha kolay bulabilirsiniz. Bu aşamada bilindik markaların ürünleri arasından seçim yaparak çok daha yüksek garanti elde etmiş olursunuz.

Yorum yapın