En İyi Şemsiye

Yeliz Yaprak

en iyi şemsiye markaları

Kış aylarında yağmurdan, yaz aylarında ise güneşten korunmak için kaliteli, dayanıklı ve tasarımı kişisel tarzınızı yansıtan bir şemsiye kullanmak son derece önemli. Çünkü şemsiyeler sürekli yanınızda taşımanız gereken aksesuarlar olarak estetik de olmak zorunda. Bu yüzden seçiminizi de buna göre yapmanız gerekiyor. Peki piyasada bulunabilecek en iyi şemsiye modelleri hangileri ve en iyi şemsiyeyi almak için hangi kriterleri göz önünde bulundurmak gerekiyor? Bu rehber sizin için! 

En İyi 15 Şemsiye Markaları

NoŞemsiyeDeğerlendirme
1Rubenis Fiber Protokol Şemsiye⭐ 10/10
2Elegant Choices 16 Kemik Şemsiye Deri Düz Sap⭐ 9.9/10
3Yates Tam Otomatik Çİft Büyük Katlanır Şemsiye⭐ 9.8/10
4Snotline – April Tam Otomatik Şemsiye⭐ 9.7/10
5Shanshan Rüzgara Dayanıklı ve Güçlü Şemsiye⭐ 9.7/10
6Lexon Mini Hook LU21B Şemsiye⭐ 9.7/10
7Hi Stores Üç Katlı Otomatik Güneş Koruyucu Şemsiye ⭐ 9.6/10
8MDSJ Ultra Hafif Karbon Fiber Tüy Katlanır Şemsiye ⭐ 9.6/10
9Wonderful Day Kapsül Şemsiye 8 Kemik 5 Katlı Şemsiye⭐ 9.5/10
10Ivy Stationery 10 Kemik Otomatik Şemsiye Masif Ahşap Sap⭐ 9.4/10
11Marlux Siyah Fiber 10 Tel Erkek Baston Şemsiye⭐ 9.3/10
12Kinary Erkek Şemsiye 10 Telli Full Otomatik Yeni Model⭐ 9.2/10
13Zeus&Co Otomatik Rüzgarda Kırılmayan Erkek Şemsiye⭐ 9.2/10
14Mars Umbrella Rüzgara Dayanıklı Tam Otomatik Şemsiye⭐ 9.1/10
15Gifthome Yarı Otomatik 10 Telli Rüzgara Dayanıklı⭐ 9.1/10

Kış aylarının en kurtarıcı ekipmanlarından olan şemsiyelerin seçimi bile bazen çok uzun vakit alabiliyor. Çünkü hem dayanıklılık hem de tasarım özellikleri bakımından çok sayıda seçenek mevcut. Biz de sizler için en güzel şemsiye modellerini inceledik ve fiyat performans olarak en iyisi olduğunu düşündüğümüz 15 şemsiye modelini bir araya getirdik.

Rubenis Fiber Protokol Şemsiye 

Rubenis Fiber Protokol Şemsiye 
 • Yüzde yüz poliamid su tutmaz kumaş
 • 130 cm çap
 • 8 adet fiber şemsiye teli

Çift katmanlı fiber gövdeye sahip Rubenis fiber şemsiye teli, isminde protokol geçiyor olmasına rağmen günlük kullanım için de tercih edilebilir. Rüzgar tahliye sistemi sayesinde ters dönme ve benzeri sorunlar yaşanmadan, konforlu ve güvenli bir şekilde kullanılabilir. Kumaş üzerinde özel bir kaplama bulunduğundan, diğer şemsiyeler ile mukayese edildiğinde çok daha hızlı kurur. Ponge kumaştan üretilmiştir ve otomatik açılma özelliği bulunur. 

Rubenis protokol şemsiye, 130 cm’lik ultra geniş bir çapa sahiptir ve aynı anda 3 kişiyi yağmurdan koruyabilir. Paslanmaz gövdesi rüzgarda kırılmaz. Su tutmaz kumaş kuruma süresini minimuma indirir. Yüksek fiyatına rağmen tercih edilebilecek en iyi şemsiye modellerinden biri olarak gösterilir.

Elegant Choices 16 Kemik Şemsiye Deri Düz Sap 

Elegant Choices 16 Kemik Şemsiye Deri Düz Sap 
 • Darbeli kumaş şemsiye malzemesi
 • 190T kumaş yoğunluğu
 • 16 kemik kaburga sayısı

Modern minimalist bir tarza sahip olan Elegant Choices şemsiyenin kaburga kısmında elyaf, sap kısmında ise deri malzeme kullanılmıştır. Orta çubuk ise kaliteli çeliktendir. Bu uzun saplı şemsiye işlevsel özelliklerinin yanı sıra şık görünümüyle de öne çıkar. Yağmura karşı koruması yüksek olmakla birlikte UV koruması 40 faktörden azdır. Yalnızca kişisel kullanım için, hediyelik bir ürün olarak da tercih edebilir. Beyaz, gri, kahverengi, koyu mor, lacivert, mavi, petrol yeşili, siyah ve yeşil renk seçenekleri bulunur. 

Yates Tam Otomatik Çİft Büyük Şemsiye Katlanır Yağmur veya Parlaklık Şemsiyesi 

Yates Tam Otomatik Çİft Büyük Şemsiye Katlanır Yağmur veya Parlaklık Şemsiyesi 
 • 190T kumaş yoğunluğu
 • 8 adet demir kaburga
 • Plastik sap kısmı

Otomatik olarak açılıp kapanan Yates marka şemsiye üç katlı bir tasarıma sahiptir. Yetişkinlerin kullanımı için uygun olan bu ürün dikişli yapısı sayesinde dayanıklıdır. Hediye olarak tercih edilebilir. Düz renk ve sadelik arayanlar için ideal olan bu model 40’tan büyük bir UV korumasına sahiptir. Açık pembe, beyaz, kahverengi ve sarı renk seçeneklerinden istediğinizi tercih edebilirsiniz. 

Snotline – April Tam Otomatik Şemsiye 

Snotline - April Tam Otomatik Şemsiye 
 • Tek düğme ile otomatik açma kapama
 • Dayanıklı paslanmaz çelik aksam
 • Açık olarak 106 cm, kapalı olarak 33 cm ölçüler

Snotline markasına bağlı April etiketli bu ürün otomatik olarak açılıp kapanır. Açık olarak kurutulduğu sürece çelik aksam paslanmaz. Yüzde yüz poliamid su tutmayan kumaştan üretilmiştir. Silikon saplıdır ve son derece dayanıklıdır. İçerisinde paslanmaz fiber çelik teller bulunur ve özel orjinal kılıfı ile birlikte gönderilir. 

Shanshan Çift Amaçlı Rüzgara Dayanıklı ve Güçlü Titanyum Gümüş Güneş Koruma Şemsiyesi 

Shanshan Çift Amaçlı Rüzgara Dayanıklı ve Güçlü Titanyum Gümüş Güneş Koruma Şemsiyesi 
 • Titanyum gümüş kaplama ile UV koruması
 • Sağlam ve dayanıklı yapı
 • Su geçirmez kumaş

Hem güneş ışınlarından hem de yağmurdan korunmak için kullanılabilecek olan Shanshan şemsiye rüzgara karşı dayanıklı bir tasarıma sahiptir ve dönme ya da zarar görme gibi sorunlar ortaya çıkmaz. Güçlendirilmiş çerçeve ve iskelet kötü hava koşullarına dayanabilir. Sade, minimalist ama bir yandan da gösterişli bir tasarıma sahiptir. 

Lexon Mini Hook LU21B Şemsiye Lacivert

Lexon Mini Hook LU21B Şemsiye Lacivert
 • Otomatik açma mekanizmalı
 • 102 x 50 cm ölçüler
 • 541 gram ağırlık

Ünlü tasarımcı Theo Williams tarafından tasarlanan Lexon Mini Hook hem geniş hem de sağlam bir şemsiye modelidir. Şiddetli yağmurlarda bile güvende kalmanızı sağlar. Yağmurun durduğu zamanlarda kılıfına kolay bir şekilde yerleştirmek mümkündür. Bu modern ve pratik şemsiyenin en dikkat çekici özelliği ise kanca askılı olmasıdır. İstediğiniz yere asabilir, taşıma zahmetinden kurtulabilirsiniz. 

Hi Stores Üç Katlı Otomatik Şemsiye Güneşlik Küçük Taze Güneş Koruyucu Güneşli Şemsiye 

Hi Stores Üç Katlı Otomatik Şemsiye Güneşlik Küçük Taze Güneş Koruyucu Güneşli Şemsiye 
 • Vinil şemsiye bezi
 • 8 kemik kaburga
 • 5 x 27 cm ölçüler

Vinil şemsiye bezi ve 190T kumaş yoğunluğu ile üretilmiş olan bu küçük ve kompakt şemsiye elyaf kaburga ve alaşım orta çubuk malzemesine sahiptir. Şemsiye sapı malzemesi ise kauçuktur. Otomatik açılan ve otomatik kapanan şemsiye yetişkin kullanımı için uygundur. 358 gram ağırlığı ile oldukça hafif olduğu söylenebilir. UV koruması 50 faktörden büyüktür. Beyaz, koyu kırmızı, koyu mavi, koyu mor, koyu yeşil, mavi, pembe, sarı ve siyah olmak üzere 9 farklı renk seçeneği bulunur.

MDSJ Ultra Hafif Karbon Fiber Tüy Şemsiye Güneş Koruyucu Katlanır Şemsiye 

MDSJ Ultra Hafif Karbon Fiber Tüy Şemsiye Güneş Koruyucu Katlanır Şemsiye 
 • Karbon fiber çerçeve malzemesi
 • 135 gram ağırlık
 • 88 x 47 cm açık, 21 x 4 cm kapalı ölçüler

Karbon fiber iskelet yapısı ile son derece dayanıklı bir tasarıma sahip olan MDSJ şemsiye, hem hafif hem de güçlü rüzgarlara karşı dirençlidir. 135 gramlık ağırlığı, uzun süreli taşımalarda bile yorgunluk yaratmaz. Isı yalıtımı sayesinde güneş geçirmez bir yapıya sahiptir. Şemsiye kumaşının üst kısmı dahili vinil kaplama ile güçlendirilmiştir. Manuel olarak açılır ve 6 adet kaburgaya sahiptir. 

Wonderful Day Kapsül Şemsiye 8 Kemik 5 Katlı Şemsiye Gözlük Kılıfı 

Wonderful Day Kapsül Şemsiye 8 Kemik 5 Katlı Şemsiye Gözlük Kılıfı 
 • Darbeli kumaş şemsiye malzemesi
 • 210T kumaş yoğunluğu
 • Demir kaburga ve orta çubuk malzemesi

Kapsül şeklinde, son derece küçük bir tasarıma sahip olan Wonderful Day şemsiyenin hem açma hem de kapama işlemi otomatik olarak gerçekleşir. Modern minimalist tarzda bir şemsiye arayan yetişkinler için ideal olan şemsiyenin güneş koruması 40 faktörden yüksektir. Açık mor, açık yeşil, beyaz, bordo, koyu mavi, koyu yeşil, mavi, mor, pembe, sarı, siyah ve turuncu olmak üzere 12 farklı renk seçeneği mevcut.

Ivy Stationery 10 Kemik Otomatik Şemsiye Masif Ahşap Sap 

Ivy Stationery 10 Kemik Otomatik Şemsiye Masif Ahşap Sap 
 • Tek tuşla otomatik açma ve kapama
 • Evrak çantası, sırt çantası ve valizlerde taşımak için uygun
 • Erkek, kadın, çocuk ve gençler tarafından kullanılabilir

Tek elle açma ve tek elle kapatma özelliğiyle yağmurlu günlerde işleri büyük ölçüde kolaylaştıran bu Ivy Stationery modeli üçe katlanarak kompakt bir hale dönüşür. Sahip olduğu krom metal şaftlar ve sağlam metal çerçeve sayesinde, güçlü rüzgarlara maruz kaldığınızda bile dengenizi bozmaz. Bu küçük şemsiyeyi şık tasarımı sayesinde günlük hayatta, okul hayatında ya da iş hayatında estetik bir şekilde yanınızda taşımanız mümkün! 

Marlux Siyah Fiber 10 Tel Erkek Baston Şemsiye 

Marlux Siyah Fiber 10 Tel Erkek Baston Şemsiye 
 • Açık 125 cm, kapalı 90 cm ölçüler
 • Rüzgar korumalı çerçeve
 • Otomatik mekanizma

Hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilebilecek siyah renkli, dayanıklı Marlux şemsiye 10 telli, geniş bir yapıya sahiptir. Aynı anda iki kişiyi rahatlıkla yağmurdan koruyabilir. Otomatik mekanizması sayesinde rahat açılır ve rahat kapanır. Baston tipi tasarımı ile yalnızca işlevsel değil, aynı zamanda estetik bir aksesuar olarak kullanılabilir. 

Kinary Erkek Şemsiye 10 Telli Full Otomatik Yeni Model

Kinary Erkek Şemsiye 10 Telli Full Otomatik Yeni Model
 • Açık olarak 100 x 58 cm, kapalı olarak 29 cm ölçüler
 • Otomatik açma ve kapama mekanizması
 • 10 adet dayanıklı tel

Dolgu telli destekleyici yaylara sahip olan bu model erkekler ve kadınlar tarafından kullanılabilir. Gövde kısmında çelik ve plastik kullanılmıştır. Sap kısmı özel kaydırmaz kauçuk kaplıdır. Esneyebilen fiber teller kırılmaz bir yapıya sahiptir. Rüzgara ve ters dönmeye karşı son derece dayanıklıdır. Şemsiye ile aynı renkte ve aynı desende bir kılıfı bulunur. Kumaşı kir ve su tutmaz.

Zeus&Co Otomatik Rüzgarda Kırılmayan Erkek Şemsiye

Zeus&Co Otomatik Rüzgarda Kırılmayan Erkek Şemsiye
 • Kapalı olarak 30, açık olarak 100 cm çap
 • Açılış hızı 1 saniyeden kısa
 • Kaydırmaz kauçuk kaplı tutma sapı

Taşıması ve depolaması oldukça kolay bu ürün hızlı şekilde açılır ve bir anda bastıran yağmurlarda size yardımcı olur. Kir ve su tutmayan özel kaplamalı kumaştan üretilmiştir. Rüzgarda kırılmaz. Güneşli havalarda kullanıldığından UV koruması sağlar. Şık ve dayanıklı tasarımı ile uzun yıllar kullanılabilir. 

Mars Umbrella Rüzgara Dayanıklı Tam Otomatik Şemsiye

Mars Umbrella Rüzgara Dayanıklı Tam Otomatik Lacivert Şemsiye
 • Otomatik açma ve kapama mekanizması
 • Kapalı 30 cm, açık 100 cm ölçüler
 • 1 saniyeden kısa açılma ve kapanma süresi

Rüzgara ve ters dönmeye dayanıklı fiber teller ile üretilmiş olan Mars Umbrella model şemsiye kauçuk kaplı kaydırmaz bir sapa sahiptir. Siyah, lacivert, kırmızı ve mor olmak üzere 4 farklı rengi bulunan ürünün kumaşı kir ve su tutmaz. 8 panelden oluşur. 

Gifthome Yarı Otomatik 10 Telli Rüzgara Dayanıklı

Gifthome Yarı Otomatik 10 Telli Rüzgara Dayanıklı
 • Açık 100 cm, kapalı 30 cm uzunluk
 • Otomatik açma ve kapama mekanizması
 • 1 saniyeden kısa açılma süresi

Piyasadaki standart şemsiye modellerinden biri olarak gösterebileceğimiz bu Gifthome marka şemsiye, güçlü rakipleri ile mukayese edildiğinde standart altı bir fiyata sahip. Fiber teknoloji ile üretilen paslanmaz ve kırılmaz 10 adet telden oluşur. Aşırı rüzgarda ters dönmesi gibi bir durum söz konusu değildir. 

En İyi Şemsiye Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli bir şemsiye sizi hem yağmura, hem rüzgara hem de güneşe karşı korur. Seçtiğiniz şemsiyenin kaliteli olup olmadığını anlamak içinse birtakım özellikleri göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Bu özelliklerden öne çıkanlar şu şekilde: 

 • Kumaş malzemesi su geçirmez ve çabuk kuruyan bir yapıya sahip olmalıdır,
 • Rüzgarı engelleyebilen sağlam bir çerçeve tasarımı bulunmalıdır,
 • Çerçeve malzemesi mümkün oldukça metal ya da fiberglass malzemeler arasından seçilmelidir; çünkü rüzgarda bükülme ya da kırılma riski düşüktür,
 • İhtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir boyutta olmalıdır,
 • Kolay açılıp kapanabilmelidir,
 • Sap kısmı konforlu bir tutuş sunmalıdır,
 • Tasarımı ve renkleri kişisel zevkinizi yansıtmalıdır,
 • Uygun fiyatlı şemsiyeler genellikle düşük kalitelidir ve çabuk kırılır; bu yüzden fiyat performans özelliklerini doğru şekilde değerlendirmeniz gerekir.

Dilerseniz çeşitli sosyal mecralardaki ve alışveriş sitelerindeki kullanıcı yorumlarını okuyabilir, doğrudan birinci ağızdan bilgi alabilirsiniz.

Yorum yapın